Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak evolúciót elfogadó...

Dzson kérdése:

Vannak evolúciót elfogadó keresztények?

Figyelt kérdés

2012. márc. 10. 22:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
16%
Szerinted vannak teremtést elfogadó materialisták?
2012. márc. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
70%
Igen,elég sok. Én is, például.
2012. márc. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
60%
A katolikus egyháznak pl. semmi baja a darwinizmussal, márpedig a katolikusok a keresztények elég jelentős részét teszik ki.
2012. márc. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
52%

22:25


Pl. Thomas Hobbes.

2012. márc. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
31%
Természetesen vannak! Ma már szerintem a többség.
2012. márc. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
80%
Nekem református lelkész magyarázta úgy a Bibliai teremtéstörténetet, hogy természetesen ezt csak szimbolikusan kell érteni, és a tudományos álláspont helyénvaló. Ugyanakkor a keresztények abban hisznek, hogy az evolúciót Isten irányította, nem véletlenszerűen ment végbe.
2012. márc. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
86%

"Ugyanakkor a keresztények abban hisznek, hogy az evolúciót Isten irányította, nem véletlenszerűen ment végbe."


Alaptalan általánosítás.

2012. márc. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
51%
A legtöbben elfogadjuk.
2012. márc. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
48%
Igen én is elfogadom az evolúciót, amit teremtődésnek mondanék Isten által. Mivel geográfus szakon végeztem, mi azért belementünk rendesen a földtörténetbe. Az más kérdés, hogy a fundik nem tekintik igaz kereszténynek azt, aki elhiszi az evolúciót is.
2012. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
13%

Az igazi keresztények nem fogadják el az evolúciót. Ez teljesen abszurd, mivel akkor nem hisznek Isten Igéjében. Isten hat nap alatt teremtette az egész földet, aki ezt jelképesen veszi, az bármit vehet jelképesen a Bibliában, az nem is hisz valójában. Amit el akar hinni elhisz, amit pedig nem akar, azt kimagyarázza, és jelképesen próbálja értelmezni. Pl ahol az van, h Jézus három nap alatt támadt fel, veheti úgy, hogy három hónap alatt.

Amúgy a keresztény tudósok nagyon megdöbbentő érveket hoztak fel az evolúció ellen, ilyesmiket soha nem olvastál?

Az engem is megdöbbentett, mikor az ún. evolúció bizonyítéka többi része is felszínre került.

A neandervölgyi ember valóban egy disznó volt. Ez alkalommal egy disznó csinált majmot egy evolucionistából.

2012. márc. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!