Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondhatok imám alatt olyat...

Mondhatok imám alatt olyat Istennek, hogy megbocsátok Neki?

Figyelt kérdés
Olyanoktól szeretnék választ kapni, akik keresztények és az állításukat alá tudják támasztani az Ige szerint.
2012. márc. 11. 05:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
69%

Vajon egy szolga bcsáthat meg az ő urának, vagy egy úr az ő szolgájának?

Vajon egy szülő bocsát meg a gyermekének vagy egy gyermek az ő szüleinek?


Honnan tudná a balga gyermek, hogy szülei ha meg is verték, nem azért tették-e, mert szerették a gyermekét és jót akartak neki? Én talán azért fegyelmezem és nevelem a gyermekeimet, mert rosszat teszek velük? Rosszul tenném, mikor büntetem őket? Nem kellene hálával tartozniuk ezért később, mikor felébrednek, hogy jót tettem ezzel velük?

2012. márc. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Még kiegészíteném a kérdésemet azzal, h nem fegyelmezésről van szó, nem is arról, hogy Isten vétkezett-e vagy sem...hanem egész egyszerűen csak arról, hogy ha haragot érzek Isten felé a szívembe, akkor felé/Neki mondhatom-e, hogy megbocsátok Neki?!
2012. márc. 11. 09:07
 3/35 A kérdező kommentje:

Még vmi...csak, mert ugye én is igei alapokra helyezve kérem a válaszokat, akkor én is tegyek így alapon:


Az Ige/Jézus ezt tanítja: Máté 6:


12 És bocsásd meg a mi vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk azoknak, akik ellenünk vétkeztek;

13

És ne vígy minket kísértetbe, de szabadíts meg minket a gonosztól. Mert tiéd az ország és a hatalom és a dicsőség mind örökké. Ámen!

14

Mert ha megbocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, megbocsát néktek is a ti mennyei Atyátok.


A 12. ige szakasznál nem tér ki külön arra Jézus sem, hogy az útmutatás csak emberek felé szólna...a 14. versszaknál már kitér kifejezetten az emberre, de ott sem arra, hogy Isten felé ne tegyünk így.


Továbbá van ugye a szeretet himnusza az alábbiak szerint:


" A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, a szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem is kevély. Nem tapintatlan, nem keresi a maga javát, nem gerjed haragra, a rosszat nem rója fel. Nem örül a gonoszságnak, örömét az igazság győzelmében leli. Mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel. "


Mindezt az ember felé és Isten erejével képesek vagyunk véghez vinni, de Istent, hogy szeressem, ha Neki nem bocsáthatok meg amiatt az elv miatt, hogy mert ki vagyok én? Ezt valóban az Ige tanítja, ha igen hol?

2012. márc. 11. 09:36
 4/35 anonim ***** válasza:

Bocs, nem tudok igével válaszolni, csak annyit kérdezek, hogy ha haragszol valakire -akiről most nem derült ki hogy rosszat tett-e ellened vagy nem-, akkor te akarsz neki megbocsátani?

Szándékosan írtam általánosan, tehát akár emberről is lehetne szó. Szóval haragszol rá valamiért. Ha nem jogos csak neked valami nem tetszik, akkor nem értem mit akarsz megbocsátani, ha pedig úgy érzed jogos, arra nem tudok mit mondani most, de majd témában jártasabbak biztos megmondják.

2012. márc. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

na, csak arra mondom válasza:


"Bocs, nem tudok igével válaszolni, csak annyit kérdezek, hogy ha haragszol valakire -akiről most nem derült ki hogy rosszat tett-e ellened vagy nem-, akkor te akarsz neki megbocsátani?"


Ez egy kissé zavaros számomra, ha azt sem tudni, h rosszat tett-e vagy sem, akkor miért haragudnék és miért kéne megbocsátani? Deha ok nélkül tennék így vkire már csak magam miatt is még szép, h akarnék megbocsátani. De az én kérdésem nem puszta ok nélküli haraggal kapcsolatos.


"Szándékosan írtam általánosan, tehát akár emberről is lehetne szó. Szóval haragszol rá valamiért. Ha nem jogos csak neked valami nem tetszik, akkor nem értem mit akarsz megbocsátani,"


Válaszoltam is előző soromba, h jogos....bár Isten esetében kérdéses - nem véletlen a kérdésem -, hogy mi a jogos.


"ha pedig úgy érzed jogos, arra nem tudok mit mondani most, de majd témában jártasabbak biztos megmondják."


Ha jogos is az Ige azt tanítja, hogy bocsássunk meg...értem én, h te általánosságban írtad a dolgokat, de azért nem igazi általánosítani, mert más az Isten és más az ember.

2012. márc. 11. 09:47
 6/35 anonim ***** válasza:

Nem akarsz általánosítani, akkor talán mondhatnád konkrétabban is. Krisztus azt mondta, hogy igaz ítélettel ítéljünk. Te a véleményünket kéred, miközben nem mondasz semmit. Maradjon a kérdésed magadnak, vagy beszélj nyíltan.


Szia

2012. márc. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

"A kérdező az első válasz után leoffolta a kérdését!

":)))


Barátom, Isten megerőszakolt? Vagy agyongyepált?"


Isten max. csak hagyja...!


"Amúgy senki nem mondta, hogy szeresd szüleidet. Szüleidet tiszteld.És azt is megmondja, hogy miért. Nem céltalanul. De ezt most hagyjuk. A példáimat próbáld meg átültetni egy átlagos családra, és egy átlagos munkahelyre, ahol az apa nem erőszakol meg senkit, és a főnök nem veri halálra a beosztotját."


A példázatot nem én indítottam el...tán olvass vissza, ha pedig arra átültetném akkor nem lenne a kérdésem sem, mert ugye bár nem lenne mit megbocsátani.



"Igei alap kell?


5Móz 6,5 "Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből."


Na, jól van, egye fene, megbocsájtok uram és szóba állok veled. De most utoljára, vagy hogyan gondoltad? Nem nagyon tudod felfogni, hogy az Isten alkotott mindent, az egész világot, igaz? A főnök diktálja a feltételeket. Ha nem tetszik, akkor szerinted mi lesz? A világ szélére vedd úgy, hogy ki van téve: Made by JHVH. Full guarantee! Patience!"


És még én keverem az embert Istennel?

Szerinted miért is van a kérdés...valószínűleg mert az adott Igében óhajtanék megállni...de újra írom, ha épp felé van a harag, akkor ki az aki pont attól fogja kérni, h segítsen neki, h megszűnjön benne felé a harag? Ki az aki képes lesz arra, h haragostul a bemásolt Ige szerint cselekedjen...ha csak Isten nem adja meg rá az adott személynek még kérés nélkül is azt, hogy így tehessen felé...de miért adná meg, ha ő okozta magát a haragot is?


Ja és pontosan, Isten felé nem véletlen van az emberekben harag...kimondtad, mert ő alkotott meg mindent, ő az Úr,...még a vétkes ember felett is Ő az Úr és minden Tőle van.


Ja és nem offoltam...nem kezdtem bele új téma boncolgatásába, csupán kiegészítettem és reagáltam egy válaszolónak...és nem tért el teljesen a kérdéstől!

2012. márc. 11. 10:25
 8/35 A kérdező kommentje:

"Nem akarsz általánosítani, akkor talán mondhatnád konkrétabban is. Krisztus azt mondta, hogy igaz ítélettel ítéljünk. Te a véleményünket kéred, miközben nem mondasz semmit. Maradjon a kérdésed magadnak, vagy beszélj nyíltan.


Szia"


Én nem általánosítok...Istenre kérdeztem a kérdést, nem pedig mindenkire. Sőt, le is írtam konkrétumokat, h miért merült fel bennem mind igei alapokra helyezve, mind pedig példázatba.

Tán támadás helyett a további kommentjeimet is elkellene olvasni.


A másik nem a véleményeteket kérdeztem...a kérdés alatt szerepel, hogy keresztények válaszait várom Igei alapokra helyezve...nem mindegy ám. Ugyan is, azért kérem igei alapokra helyezve, mert leginkább Isten véleménye érdekel...és bár én kerestem, de nem találtam rá tiltakozó választ az Igében, de hátha más keresztény igen és meg is tudja konkrétan mutatni, h hol.

2012. márc. 11. 10:30
 9/35 A kérdező kommentje:

5Móz 6,5 "Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből."


Ebben hol szerepel, h ne bocsáss meg a te Uradnak, Istenednek? Sőt...a megbocsátás miért nem tartozik a szeretet alá?

2012. márc. 11. 10:32
 10/35 A kérdező kommentje:

"A másik nem a véleményeteket kérdeztem..."


Ezt javítanám arra, hogy nem mindenki véleményét kérdeztem, hanem keresztények véleményét, tőlük is igei alapra helyezve. De akik valóban keresztények azok számára szerintem érthető ez a kritérium/kérés.

2012. márc. 11. 10:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!