Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Ádám és Éva volt az első...

Ha Ádám és Éva volt az első ember, akkor nekik hogy lehetett köldökük, hisz nem születtek meg?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy rossz helyre írom, szerintem ez biológia.
2012. ápr. 12. 19:45
 1/10 anonim válasza:
42%
Szerintem meg vallás, mert a biológia szerint olyan majmoktól származunk, amiknek a gyerekeik egyre kevésbé voltak szőrösek és egyre okosabbak voltak, szóval köldökünk már az első méhlepényes emlős óta van.
2012. ápr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
24%
Ne keverd összes a vallást a biológiával. Az embert szellemileg teremtette az Teremtő, nem fizikailag. Anatómiailag rengeteg atavisztikus jelleget lehet felfedezni.
2012. ápr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha Isten úgy teremtette őket, akkor volt köldökük.

Lásd reneszánsz képek. A barokk képeken viszont már nincs nekik, mivel akkorra már eldöntötték, hogy nem volt nekik, és dogmává is emelték. Már akkoriban is túl sok idejük volt egyeseknek.

2012. ápr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vree ***** válasza:
73%

^Ezt akartam mondani, hogy nem te vagy az első akinek eszébe jut :D Még egy külön teremtéselmélet is született ennek a nyomán: [link]


De egyébként gondolj bele. Ha isten megteremt egy embert készen minden kellékkel, miért pont a köldököt hagyná ki?

2012. ápr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

De miért teremtene oda valamit feleslegesen?

Se a barokk se a reneszánsz festők, sem dogmatikusok nem voltak ott, hogy ellenőrizzék... ugye?

Vicces az egész:)

2012. ápr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem biológia.

Egy teremtett lény olyan lesz, amilyenek teremtik. Akár tojáshéjat is lehet rá teremteni.


Ez viszont vallásos kérdés, nem tudományos!

2012. ápr. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Ácsi! Ki mondta, hogy volt köldökük? Nem emlékszem olyanra a Bibliából: ".....és akkor Ádám unalmában kipiszkálá az köldökszöszt az köldökéből, ami volt neki...".
2012. ápr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem volt köldökük. A teremtésnek nem volt célja utánozni valamit, vagy megfelelni a későbbi valóságnak.

Szerintem épp fordítva van ez, a jelenlegi testünk a csökevényes mása az eredeti "Ádámi" és "Évai" testnek, amit Isten a saját képmására teremtett meg. Káinnak viszont biztosan volt már köldöke...

Üdv: Laci

2012. ápr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

"Az embert szellemileg teremtette az Teremtő, nem fizikailag. Anatómiailag rengeteg atavisztikus jelleget lehet felfedezni."

Nos, az "atavisztikus" jelentése az ősapára visszautaló, vagy az a jelenség, mikor egy élőlény olyan tulajdonságot mutat fel, amellyel csak a nagyon régi elődei bírtak. (De jelentheti ezt is: maradi, elavult.)

Ha az Ősapára visszautaló jelleget lehet felfedezni, akkor feltételezhető a fizikai teremtés is, nem?

Mellesleg én meg vagyok győződve a fizikai-szellemi teremtésről...

Üdv: Laci

2012. ápr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem volt köldökük mert nem anya szülte őket.

És mi van ha Isten Ádámot és Évát nem egyből felnőttnek teremtette. Nem is lenne igazán emberinek nevezhető egy olyan teremtmény aki soha nem volt gyerek és a semmiből állt hirtelen elő gyerekkor nélkül. Isten biztos gyönyörködni akart az első emberben kisgyerekként hiszen Isten nagyon szereti a gyerekeket. Lehet hogy Ádámot és Évát valami egészen más módon vagy táplálta mint ahogy az anyák teszik és angyalok vigyáztak rájuk vagy Isten saját maga nevelte őket. Tényleg érdekes ez a kérdés.

2012. ápr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!