Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez hogy van a templomokban?

Ez hogy van a templomokban?

Figyelt kérdés
úgy érzem, ahogy egyre idősebb vagyok, egyre jobban hiszek Istenben. viszont templomban nagyon régen voltam, szinte nem is emlékszem rá. az érdekelne, hogy a templomokba akármikor be lehet menni? Illetve üresek? mármint, hogy senkinek nem kötelessége, hogy ott legyen, ugye? szeretnék néha elmenni imádkozni, de az pl. zavarna, ha figyelnének

2012. ápr. 17. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

általában mindig nyitva vannak estig, nem biztos, hogy üresek, de hétköznap nagy valószínűséggel igen, max a gondnok, v a pap, v másvki van ott.

nem fog figyelni senki, nem zavarnak, nyugi.

2012. ápr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valaha így volt. A templomok nyitva álltak, az ember akkor mehetett be imádkozni, amikor akart. De sajnos manapság, mikor sokan nem ismernek sem Istent sem Embert, sajnos a templomokra is vigyázni kell. Pl nálunk (falusi plébániatemplom) a főajtó nincs kulcsra zárva. De az ajtótól 2 lépésnyire vasrács zárja el az utat.

Gondolom, akkor a helyi pappal sem vagy túl jó viszonyban, hogy esetleg megkérhetnéd, hogy engedjen be, és hadjon magadra.

Ami azt illeti, vannak olyan templomok is, amiket sosem zárhatnak be (csoda kapcsolódik hozzájuk, és ezért búcsújáró hely), és vasrács sincs (mert műemlék jellegű). Hátha találsz egy ilyent a közelben!

2012. ápr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok templom napközben zárva van,legfeljebb az előtérbe lehet bemenni. Félnek a betörőktől.
2012. ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a félelmük nem alaptalan. Nálunk nemrég rabolták ki a templomot.

Úgy tudom, hogy a nagy templomok, bazilikák egész nap nyitva vannak, de ott biztos nem tudsz magadban lenni.

Én azt szoktam csinálni, hogy mise előtt egy fél órával megyek, akkor már nyitva van a templom és nincsenek sokan, tudok nyugodtan imádkozni, elmélkedni.

2012. ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"szeretnék néha elmenni imádkozni, de az pl. zavarna, ha figyelnének"


Próbáld meg azt hogy megkéred Istent hogy segítsen abban hogy ne foglalkozz a többi emberrel.

Régebben én amikor templomban voltam folyton azzal foglalkoztam hogy zavar hogy a többiek tüsszögnek, a kisgyerekek sírnak (vasárnap) vagy bármi más is elvonta a figyelmemet. Ez mind kísértés ami azért van hogy elvonja az ember figyelmét Istentől. Most is még elég szórakozott vagyok sajnos de így hogy már jó ideje úgy megyek templomba hogy igyekszem minden pillanatban Istenre figyelni már sokkal kevésbé zavar a többi ember.

A többi ember a templomban Istenre figyel, hozzá imádkozik (ezért mennek templomba), ne gondold azt hogy Téged fognak figyelni. Ez is csak egy kísértés ami távol tart Istentől és amit le kell győzni.


A nyitvatartást meg lehet nézni interneten is a legtöbb templomhoz.


[link]


Vagy ha odamész akkor ki van írva a bejáratnál.


Ha Pesti vagy akkor ajánlom az Örökimádás templomot:


[link]


Itt szinte egész nap (reggel 8 óra 30-tól este 6 óráig) lehet csendben imádkozni ráadásul a kihelyezett Oltáriszentség előtt.

És sajnos elég kevesen szoktak lenni (3-5 ember).


Ha tudok még valamit segíteni akkor kérdezz nyugodtan privát üzenetben is.

2012. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mulder614 ***** válasza:
Gondolj csak Jézusra. Hol imádkozott? Nem templomban. A szabadban amikor csak jólesett neki. Nem kell templomba járni ahoz hogy imádkozz.
2012. júl. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Üdv Mulder614!


Jézus példája itt nem égészen passzol...

Akkoriban templom csak Jeruzsálemben volt, ott nem lehetett mindig. Viszont ami templomainkhoz hasonlóan működő zsinagóga minden jelentős településen volt, s oda Jézus rendszeresen járt. Azt olvassuk, hogy szombaton, szokásának megfelelően a zsinagógába ment.

Lefordítva: tévedsz, mert Jézus minden szombaton (mondjuk így: a zsidók vasárnapján) ott volt a templomban!

2012. aug. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!