Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok írni nekem egy olyan...

Tudnátok írni nekem egy olyan példabeszédet, amit Jézus mondott a PLETYKÁLKODÁSról, ha egyáltalán mondott?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 20. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem a házasságtörő asszony esete ugrott be, amikor azt mondja Jézus a népnek, hogy az vesse rá az első követ, aki bűn nélkül való.


Hiszen a pletyka végső soron rágalmazás. Olyat állítunk valakiről, ami nem igaz vagy nem tudjuk bizonyosan, hogy igaz. (mi nem láttuk ,csak mondták mások)

2012. ápr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk igaz egy tény,de szomorú és a háta mögött beszéli mindenki ez is pletykálkodás.
2012. ápr. 20. 21:48
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem Jézus mondta, hanem a tíz parancsolat egyike:

Ne tanúskodj hamisan!

A pletyka ide egy jó példa.


Amit Jézus mondott a hegyi beszédben:

Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.

2012. ápr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
KOnkrétan Jézustól, vagy az apostoloktól is lehet?
2012. ápr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az mindegy.


De köszönöm szépen!

2012. ápr. 21. 15:31
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A pletyka felszínes csevegés más emberekről és az életükről.A pletyka azonban ártalmas lehet, ha elferdíti a tényeket, vagy feltárja a magánjellegű dolgokat. S ami még súlyosabb, rágalmazáshoz vezethet, amely mindig romboló.Ezért van a Bibliában számos olyan bibliavers amely arra budit hogy óvakodjunk a pletykálkodástól és rágalmazástól.

„A sok beszédben elmaradhatatlan a törvényszegés, de aki megtartóztatja ajkait, az értelmesen cselekszik” (Példabeszédek 10:19).

Az igazságosnak szíve elmélkedik, hogy mit feleljen, a gonoszok szája viszont rosszat fecseg” (Példabeszédek 15:28).

„Igazat mondjon mindegyikőtök a felebarátjának” (Efézus 4:25)

„Ahogy akarjátok, hogy az emberek veletek tegyenek, ugyanúgy tegyetek ti is velük” (Lukács 6:31).

„Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak” (Róma 14:19)

„Tűzzétek ki célul, hogy csendesen éltek, a magatok dolgával törődtök, és dolgoztok kezetekkel” (1Tesszalonika 4:11)

„A semmirekellő ember rosszat ás ki, s mintha perzselő tűz lenne ajkain. A cselszövő ember viszályt szít, és a rágalmazó elválasztja egymástól a jó barátokat” (Példabeszédek 16:27, 28).

„Őrizd meg nyelvedet a rossztól, és ajkadat a megtévesztő beszédtől” (Zsoltárok 34:13).

 "Rejts el engem a gonosztevők titkos beszédétől,

Az ármánykodók csődületétől Akik megélesítik nyelvüket, mint a kardot,Akik a célra szegezik nyilukat, a keserű beszédet,Hogy rejtekből lőjenek a feddhetetlenre.Hirtelen lőnek rá, és nem félnek."(Zsoltárok 64:2-4)

2012. ápr. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 -a- ***** válasza:
1 Tim 5,13 (fiatalabb özvegyekkel kapcsolatos helyi problémáról ír Pál)" ...Egyszersmind pedig dologkerülõk [lévén], megtanulják a házról-házra való járogatást; sõt nemcsak dologkerülõk, hanem fecsegõk is és más dolgába avatkozók, olyanokat szólván, a miket nem kellene. "
2012. ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A Jakab levele 3. rész pl pont erről szól.

Ilyeneket ír:

"a nyelv is tűz, a gonoszság egész világa. Olyan a nyelv tagjaink között, hogy egész testünket beszennyezi, és lángba borítja egész életünket, miközben maga is lángba borul a gyehenna tüzétől. "

2012. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gráner andrás ***** válasza:
HŰHA!!! Jól bevitték a kérdezőt az erdőbe. JÉZUSRÓL kérdezett és majdnem az egész ószövetséget felsorolták, még a tízparancsolatot is bele tudták illeszteni, ezt nevezem!!! A pletyka: mint olyan, a valós vagy valótlan dolgok, szájhagyomány útján terjesztett beszéd. Jézus valóban mondott a tanításában erre utaló megjegyzést. Mégpedig a következő képen: - NE ÍTÉLJ, HOGY NE ÍTÉLHESSENEK - Az összes többi csak mellé beszéd, amit szeretnének belemagyarázni. üdv: TENGERPICI
2012. ápr. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, legközelebb javaslom, hogy olvasd végig a válaszokat előbb:) Mert én voltam, aki megkérdeztem, hogy konkrétan Jézustól, vagy jó más is. Erre ő mondta, h mindegy.


:D

2012. ápr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!