Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kiből hogyan lett Jehova...

Kiből hogyan lett Jehova Tanúja? Hogyan győződtek meg róla, hogy a helyes vallást követik?

Figyelt kérdés

Érdekelne a történetük,hogyan lettek Tanúkká,és mióta azok,milyen"tisztséget"töltenek be a Gyülekezetben?


Nincs bennem rosszindulat,csak érdeklődöm!



2012. ápr. 22. 12:39
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

De jó kérdés, erre én is kíváncsi vagyok.

Számomra az az igazi tanúságtétel amikor valaki elmeséli, hogy hogyan változott meg az élete, gondolkodása, az Istennel való találkozást(ébredést) követően.

Hogyan történt, mi váltotta ki, mit érzett, stb.

2012. ápr. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
64%

Egy barátom beszélt a Bibliában lévő dolgokról.

Aztán elhívott egy kongresszusra. Majd elkezdtem tanulmányozni.

Az érdekes az hogy előtte nem is igazán volt a kezembe Biblia néha olvastam belőle egy kicsit de csak nagyon keveset.

2012. ápr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

Először is szeretném megköszönni az eddigi válaszokat!

Másodiknak:melyik Bibliát vettétek át?

A Károlit?

2012. ápr. 23. 21:26
 4/42 anonim ***** válasza:
37%
Igen a Károlit. Meg már van ÚVF is. De van katolikus fordítású Bibliám is.
2012. ápr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

A teljes Bibliát mennyi idő alatt olvastad végig?

Melyik fordítást?

2012. ápr. 25. 23:21
 6/42 anonim ***** válasza:
10%
Nem olvastam még végig a Bibliát. S én több fordítást is megszoktam nézni.
2012. ápr. 26. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 Mulder614 ***** válasza:
1%
Jézus azt mondta hogy a vég idején "az egész lakott földön prédikálni fogják a jó hirt." Ezt a munkát ma CSAK Jehova Tanúi végzik 235-országban. Erről ismertek.
2012. ápr. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
27%

Ez így ebben a megfogalmazásban nem pontos Mulder614.

Vannak más felekezetek is amelyek hirdetik az evangéliumot. De hogy a legintenzívebbek Jehova tanúi az VITATHATATLAN.

(236 ország s vannak még egyéb területi egységek is.)

2012. ápr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 szabolcs1988 ***** válasza:
42%
En ebben a vallasban nevelkedtem, de volt egy ido amikor nem foglalkoztam vele egyaltalan. Majd egyszer elkezdtem imadkozni Istenhez, hogy segitsen nekem hogy normalis eletet tudjak elni. Elkezdtem tanulmonyozni a Bibliat Tanukkal,es hat nagyon sok kerdesem volt. De az nagyon tetszett hogy mindig mindent a Bibliabol mutattak es bizonyitottak be. Mar 2 eve vagyok megkeresztelt Jehova Tanuja.
2012. ápr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit csalódott vagyok, mert az eddigi válaszokból nem igen derül ki, hogy ki hogyan győződött meg arról, hogy a helyes vallást követi, ráadásul érdekes megtérés történeteket vártam, de mindenki azt írja, hogy egyszerűen csak elkezdte tanulmányozni a Bibliát.
2012. ápr. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!