Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a magyar megfelelője a...

Mi a magyar megfelelője a televangelism szónak?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 23. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Még nem hallottam, de szerintem televíziós prédikátor.
2012. ápr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudok egyetlen szóból álló megfelelőről, szerintem Magyarországon még nem annyira közismert / elterjedt ez a műfaj, hogy megalkották volna. [Megnéztem a Sztaki szótárban is, nincs találat.]


Kis tájékoztatás:


"Televangelism is television to communicate the Christian faith. The word is a portmanteau of television and evangelism and was coined by Time magazine. A “televangelist” is a Christian minister who devotes a large portion of his ministry to television broadcasting." --> Forrás: [link]


Ehhez hasonlóan (portmanteau-val, azaz szóösszerántással) meg lehetne alkotni a "televangelizáció" és "televangelista" szavakat; ha ezt még előttem senki nem tette volna meg, akkor "coined by BW". :D

De nekem nem tetszenek, így részemről maradnék a "televíziós evangéliumhirdetés" vagy "televíziós evangelizálás" kifejezéseknél; a televangelist esetében pedig a "televíziós evangélista" szókapcsolatnál.

Mellesleg nem gondolom, hogy az internet korában nagy jövője lenne a tévével kapcsolatos új szavaknak vagy kifejezéseknek...


Üdv. :)

2012. ápr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!