Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezek mit jelentenek?

Ezek mit jelentenek?

Figyelt kérdés

Az Úr esőt ád mind az igazaknak mind a bűnösöknek?


ill. a MIsszió c. filmben hagzott el a következő.


-megválasztottad a bűnöd, de vajon van bátroságod megválasztani a bűntetésed is? -


Azért kell megválasztani a bűntetését az iletőnek, hogy az a helyes útra terelje?

Meg lehet választani a bűnt is ?



2012. ápr. 26. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Istenfélőnek tartom magam, és az eső megöntözte a kertemet. A szomszédom Isten nevét csak akkor veszi a szájára, ha káromkodni akar. Az Ő kertje talán nem kapott ugyanabból az esőből?

Jézus saját vérével öntözött meg minden embert. Engem is, a szomszédomat is.

(Ez csak példa volt. Amúgy rendes szomszédaim vannak! :))



A bűnt CSAK választani lehet. "Tudva, és készakarva" lehet csak bűnt elkövetni.



A büntetés legyen a bűnhöz szabott! Gondolom, valami ilyen a mondat jelentése (nem láttam a filmet)

2012. ápr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az elsőhöz: Isten szereti a bűnösöket is.
2012. ápr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudva és készakarva lehet elkövetni?

És ha nem tudom róla,hogy bűnős cselekedet és rendszeresen elkövetem?

2012. ápr. 26. 21:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

akkor az nem lesz neked felróva.


Az első: Isten egyformán szeret és megáld mindenkit, a szeretet mindent elfedez.

a második: Egy ponton úgy döntöttél, hogy ez a bűnt elköveted. Pl egy nős férfi szeretője leszel vagy elkezdesz drogozni, esetleg részt veszel valami becstelen dologban.

De vajon azt is megválasztod majd hogy mi legyen a büntetésed? Pl. szeretőként szétkrtál egy családot. Te vajon mit érdemelsz ezért szerinted? Egy szép boldog családot valaki másnak a férjével/apjával?

2012. ápr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek:


A tudva és készakarva a "hivatalos" megfogalmazása a bűnnek. Ha nem tudtad, hogy rosszat teszel, nem vagy bűnös. Nem érvényes a polgári törvénykönyvek alaptézise: "A törvény nem ismerete nem felmentő erejű" Itt nem így megy. Amíg nem tudod, hogy amit teszel, az szabályellenes, addig nem követtél el bűnt. Akkor sem, ha rendszesen megteszed. De ha már tudod, akkor már bűnben vagy.

Pl csináltattam tetoválást. Nem tudtam, hogy ezt az ószövetségi törvény tiltja. Ma már tudom, és ma már nem is csináltatnék.

De ha csak sejted, hogy amit tenni készülsz, az esetleg bűn lesz, akkor jobb ha nem teszed.

Pl most húsvétkor a Facebookon tettem egy bejegyzést, ami nem éppen keresztényi emberre vallott. Törölhettem volna, míg megírtam. Nem kattintottam volna a "Megosztás" gombra. De mivel nem így tettem, így bűnt követtem el!

2012. ápr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

""Tudva, és készakarva" lehet csak bűnt elkövetni."


Ezt mondta nekem egyszer egy gyóntató pap is de én nem tudom ezt elfogadni. A lelkiismeret gyakran eltompul és már nem is érzékeli azt bűnnek amit megszokott. Pedig a bűn attól még bűn marad.

Ha mondjuk valaki szándékosan megöl valaki de ezt nem tartja bűnnek és nincs is lelkiismeret-furdalása attól még az bűn marad.

2012. ápr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A különbség annyi hogy midegy mit érez, mert mindenki tudja hogy ölni bűn.
2012. ápr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!