Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van értelme hinni istenben?

Van értelme hinni istenben?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 30. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

a, Ha létezik:

-Ha isten olyan egoista mint a Biblia (meg más hasonló vallás könyve)leírja akkor: igen

-Ha valójába olyan szeretet teljes mint állítják róla: nem

-Ha olyan mint a deizmus leírja: nem

b, nem létezik: nem

2012. ápr. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Van értelme inni, ha szomjas vagy?

A lélek is szomjazik. És a logika nem képes megitatni a lelket. A logika tava olyan, mint a sivatagi délibáb: hatalmas, tisztavizű tó, de mikor belekortyolsz, csak száraz homokot nyelsz.

De ha nem iszol vizet, elpusztulsz!


Van értelme hinni, ha még úgy érzed, több vagy, mint biokémiai roncshalmaz, ha még úgy érzed: több vagy, van lelked!

2012. ápr. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Amíg támaszt nyújt nincs vele baj, de ha átmegy fanatizmusba, ott már bajok vannak.
2012. ápr. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 yuda ***** válasza:
70%

Isten teremtette az embert(emberiséget), aki elhajlott tőle.

Isten alkotása az ember.

Isten úgy szerette a világot, hogy egyszülött fiát adta érte, hogy akik hisznek Őbenne(Jézus) el ne vesszenek, hanem örök életet nyerjenek.

Van e értelme hinni? :)

Persze megteheti bárki, hogy ilyen evidens dologban nem hisz, de egy élete van mindenkinek és legkésőbb halálakor megtudja az igazságot, hiszen akár hisz valaki, akár nem hisz, arra az útra kerül, amelyiket megérdemli.

Lesz feltámadás, mikor minden ember megáll az Úr előtt ítéletre és számot ad minden cselekedetéről, gondolkodásáról. Nehéz lesz akkor nem hinni, hiszen már látni is fogják azt, akiben nem hisznek. :)

Nem kellene ennek így lennie, mert ez az élet arra van, hogy elfogadja az ember Isten szeretetét, kegyelmét, amit közölt velünk a fia, Jézus Krisztus megváltása által.

Mindenki maga dönt.

Maga a hit persze kevés, hiszen az ördökök is hisznek és rettegnek. Hit cselekedetek nélkül,megtérés nélkül, bűnbocsánat nélkül, életvitel nélkül. . . nulla.

2012. ápr. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Ha ateista lennék, visszakérdeznék, hogy melyikben...

De a kérdésedből egyértelmű, hogy arra az istenre gondolsz, akiben a keresztények hisznek, csak a magyar helyesírás egyik szabályát nem tartottad be, miszerint a tulajdonneveket nagybetűvel kezdjük.


A válaszom pedig: Igen, mindenképp van.

Első lehetőség (amit én valószínűbbnek gondolok, ezért is hiszek ebben: a keresztényeknek igaza van; ekkor evidens, hogy igen.

Második lehetőség: a keresztények tévednek. Erre az esetre idemásolom egy tegnap írott válaszomat, mert úgy gondolom, akkor is jobb így élni. Tehát:


Inkább félem az Istent, mint hogy földi hatalmasságoktól rettegjek.


Inkább félek Istentől, mint hogy az egész életemet összeesküvés-elméletektől rettegve töltsem, mint oly sokan manapság.


Inkább hiszek Jézus ígéreteiben, mint emberi ideológiákban, amelyek eddig nem váltak be.


Inkább próbálok Jézus tanítása szerint élni, még ha akár naponta padlót is fogok, mert tudom, hogy van kegyelem; mintsem a saját mércémet használjam, mivel az ember hajlamos mindig lejjebb adni mindenből.


Inkább vállalom az Isten által felállított szabályok betartását, mert meggyőződésem, hogy azok a védelmemet szolgálják, mint hogy a saját fejem után menjek, aztán rendszeresen jól beverjem a falba, mint ahogyan volt már rá néhány példa.


Inkább vállalom a hívő élet nehézségeit, adott esetben a harcokat is, mert van remény, hogy van értelme; mint hogy - igaz, csak úgy l'art pour l'art - erkölcsileg, etikailag lazábbra vegyem a figurát, és elmondhassam magamról, hogy én hú, de jó emberként éltem, csak nem értem vele semmit.


Inkább vállalom, hogy hülyének nézzenek mindezek miatt, mert szeretem Istent, és tapasztalatból tudom, hogy nélküle a problémák is nagyobbak; mint hogy "agresszív ateistaként" oltogassam a hívőket, hogy milyen ostobák és/vagy gyengék, mert tudom, hogy ez egyáltalán nem igaz. :DDD


Üdv. :)

2012. ápr. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha valóban hiszel, van értelme. Ha szereted Istent, van értelme. Félelemből felesleges, és tettetni is felesleges.
2012. ápr. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Igen van értelme hinni Istenben. Ha hiszel Benne akkor boldogabb, kiegyensúlyozattabb lehetsz, megszabadulhatsz a félelemtől, depressziótól, haragtól, irigységtől, stb...

Miután pedig meghalsz, Jézus fel fog támasztani és ezután egy még sokkal jobb élet kezdődik.

Ráadásul elérheted hogy mások is megmeneküljenek. Szerintem ez elég jól hangzik :)

Ráadásul ha valaki nem hisz Istenben az téved. Ezt azért merem így kijelenteni mert nekem már volt alkalmam megtapasztalni a jelenlétét.

2012. máj. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Isten azt üzeni,hogy teljesen lényegtelen ,hogy hiszel e bene vagy nem .Ő csak nevet ilyen kérdéseken.Mivan ha hiszel benne ? olcsóbb lesz a tej? Hát nem .És ha nem hiszel ?Miváltozik?Semmi!!

De figyu:az már nem mindegy ,hogy kihagyod életed legnagyobb ,és legértelmesebb döntését,Jézus Krisztus személyével kapcsolatban.Ő a te megváltód is ,szeretne megmenteni a bűn átkátol,a haláltól.Ha te is akarod.Akkor már lesz értelme az életednek ,hitednek,de addig sajna ,teljesen mindegy ,hogy mit és kiben hiszel.

Ja ,amúgy maga Isten parancsolja ,(kéri),hogy higyünk az Ő FIÁNAK A NEVÉBEN!Enyire egyszerű.

Gabóca


ui:többi a bibliában ,ha érdekel olvasd ,és utána tegyél fel kérdéseket.

2012. máj. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Gabóca!


"Isten azt üzeni,hogy teljesen lényegtelen ,hogy hiszel e bene vagy nem."


Zsidók 11:6 Hit nélkül pedig senki sem lehet kedves Isten előtt, mert aki az Istent keresi, annak hinnie kell, hogy ő van; és megjutalmazza azokat, akik őt keresik.


Nos a Teremtő biztosan nem üzeni azt hogy lényegtelen.

2012. máj. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vidiripi !

Oké ,igazad van,lehet bővebben,érthetőbben kellet volna írni.

Isten neve 2000éve:Úr Jézus Krisztus.

Na ha ezek után valaki hisz Istenben ,akkor minden rendben.

De ha csak valamilyen elképzelt Istenben hisz,vagy nem úgy hisz ahogy Ő elvárja tőlünk,én ilyesmire gondoltam ,hogy mindegy ,hogy hisz vagy nem ,mert nem változik vele az ember helyzete.

Gaboca

2012. máj. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!