Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vágyakozni a jobb után, bűn?...

Vágyakozni a jobb után, bűn? Avagy az elégedetlenség bűnnek számít?

Figyelt kérdés

Vallásos vagyok, de sok minden nem tiszta nekem.


Egy panelban élünk, soha nem éheztünk, mindig megvolt az, amire szükségünk volt. Több soha nem jutott. Nem fáztunk télen, mindig voltak ruháink, és sosem feküdtünk le korgó gyomorral. Persze mindezért meg kellett küzdeni, nem jött magától.

Szüleim rengeteget dolgoztak, édesanyám rokkantnyugdíjas lett. Édesapám kénytelen feketén dolgozni, ha meg szeretnénk élni valamiből.

Én munkanélküli vagyok, már egy éve keresek állást haszontalanul. Azóta képeztem is magam, nemsokára vizsgázok.


Nemrég elég hülye szomszédok költöztek fölénk. Nem azt mondom, hogy ez a pokol, de elég elviselhetetlen, hogy egész nap zajonganak, ordítanak a gyerekekkel, kaparják a falat, és hangosan mászkálnak. Minden lépésüket hallani. Édesanyám nem tud délután pihenni, mert aludni képtelenség ebben a zajban. Én csak füldugóval tudok tanulni.


A helyzet nagyjából így néz ki.

És akkor jön az, hogy az esti imáimban kérem az Urat, hogy sikerüljön végre egy nyugisabb helyre elmenni, és legyen végre lehetőségünk egy kicsit könnyebben élni. Tehát találjak végre munkát, költözzünk egy kis csöndes utcába, és legyen végre egy picit jobb az életszínvonalunk.

Viszont amikor ilyenekért fohászkodom, mindig eszembe jut, hogy másnak még ilyen életkörülményei sincsenek, akkor nekem mit jár a szám? De az sem állapot, hogy az ember soha nem vágyhat a szebbre-jobbra, mindig csak meg kell elégednie azzal, ami van.


Tehát bűnt követek el azzal, ha ilyesmiért imádkozom? Ez elégedetlenségnek minősül?


Köszönöm a válaszokat!



#bűn #elégedetlenség #ima #jobb utána vágy
2012. máj. 1. 12:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Nem követsz el bűnt. De tenned is kell valamit.

Kérd meg a szomszédokat szépen, hogy ne zajongjanak, te pedig ne add fel a munka keresést.

2012. máj. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A keresést nem adom fel, de a szomszédoknak már kétszer is szóltunk. Mindig nagyon megértőek, aztán 2 óra múlva minden kezdődik elölről. Fölösleges.

2012. máj. 1. 12:50
 3/20 anonim ***** válasza:
67%

1. A magyar jogszabályok szerint mindenkit megillet a birtokvédelem joga. Ebbe beletartozik az is, hogy a saját (vagy akár a bérelt) lakáson belül nyugodt körülmények között tudjon élni.

2. Minden társasháznak kötelezően rendelkeznie kell házirenddel, többnyire ebben is tiltják az ilyen jellegű viselkedéseket.


Tehát a következőket javaslom:

1. Kérdezd meg a többi szomszédot, őket zavarja-e a zaj. Ha igen, szóljatok a közös képviselőnek, hogy szólítsa fel a zajongó szomszédot szóban vagy írásban (utóbbi hatékonyabb); és amennyiben ez sem vezet eredményre, akkor indítson ellene szabálysértési eljárást a helyi önkormányzatnál. Oda titeket be fognak hívni tanúnak egy tárgyalásra, amely során részletesen előadhatjátok a panaszokat, ill. megerősíthetitek mindazt, amit a közös képviselő a bejelentésében leírt.


2. Ha a többi szomszédot nem zavarja, vagy a sajnálatos módon sokakra jellemző inkább-eltűröm-de-nem-akarok-rosszban-lenni-másokkal típusba tartoznak, akkor szólj a közös képviselőnek te egyedül. Elvileg ekkor is köteles eljárni ugyanúgy, mint az első esetben; csak egy embert könnyebb lerázni, mint sokat, ha esetleg a közös képviselő is az a teddide-teddoda típus. [Nem nagyon szeretik felvállalni a konfliktust a lakókkal, pedig többek között erre is vállalkoztak a megválasztásukkor].


3. Ha nagyon úgy néz ki, hogy a közös képviselő nem akar intézkedni, vagy csak ígérget, ti magatok is megtehetitek a bejelentést, azaz megindíthatjátok a szabálysértési eljárást. Ennek egyetlen hátránya, hogy pénzbe kerül, nem tudom pontosan, párezer (3 - 4?) forint. Az eljárás eredményeként többtízezres pénzbüntetést kaphat a szomszéd.

Vagy lehet birtokvédelmi eljárást is indítani, ugyanott, az önkormányzatnál.

Ez esetben a jegyző adja meg a birtokvédelmet, azaz felszólítja a szomszédot a tiltott magatartás abbahagyására. Amennyiben ez ellen vétenek, be kell jelenteni a jegyzőnek, aki már szabja is ki a pénzbüntetést.


Mindenesetre imádkozhattok, hogy akármilyen módon is, de szűnjenek meg ezek az áldatlan állapotot. Esetleg meg lehetne próbálni még egyszer szólni nekik annak kilátásba helyezésével, hogy amennyiben nem lesz tartós eredmény, megteszitek a szükséges lépéseket. Lehet, hogy ez már jobban meghatja őket.


És még egy: Pár éve született egy olyan jogszabály, ami szerint a lakótelepeken hangos bulizás esetén a rendőrséget is ki lehet hívni, akik a helyszínen felszólítják az illetőket a zajongás befejezésére, ill. bírságot szabnak ki (talán 30. 000 Ft volt akkor). Érdemes lenne utánanézni vagy rákérdezni, hogy ez a szabály csak erre a helyzetre vonatkozik-e, vagy bármiféle zajongásra is. Mert ha utóbbi, akkor ez a leggyorsabb és leghatékonyabb módszer.


Üdv. :)

2012. máj. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%

Ha örökre össze akarsz veszni a felettetek lakókkal, akik cserébe mégjobban rájátszanak majd hogy kicsesszenek veletek, akkor nyugodtan jelentsd fel, ahogy az előttem szóló mondta. Valóban igazat adnak majd neked a hatóságok, kérdés mire mész vele. Az eljárás amit leírt, jogilag teljesen korrekt és kidolgozott.

Szerintem természetesen tűrd amit Isten rád mért, és imádkozzál, kérd őt hogy oldja meg. Ha nem teszi, biztosan elkövettél valamit amivel kiérdemelted.

A szemét szomszédot "dobd vissza kenyérrel", ahogy az elő van írva.

A sorsod meg Isten kezében van, ő mindent tudó, mindent látó, ő dönti el mi lesz, úgyhogy légy alázatos.

2012. máj. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a fehér zaj a megoldás a szobátokba.

Utána a nem szobátokba kivinnék egy k..va nagy hifit még nagyobb hangszóróval és max hangerőn elkezdenék üvöltetni valami jó kis metál zenét.

2012. máj. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Bocsánat, nem akarok vitatkozni, csak a helyzetet tisztázandó: Amit írtam, hívő keresztényként írtam.

Szerintem pedig a kereszténység nem azt jelenti, hogy bármit kötelesek vagyunk eltűrni, pláne nem abban a tévhitben, hogy a negatív dolgokat Isten méri ránk, büntetésként valamely hibánkért. Isten nem egy kegyetlen zsarnok, aki ilyesmivel szórakozna. Sőt, nagyon sok pozitív ígéretet tett az Ő gyermekeinek, áldásokat, békességet, nyugalmat is. Persze vannak harcok és kemény élethelyzetek, de az élet nem arról szól, hogy állandóan szenvednünk kellene.


A hatósági eljárásokról pedig a saját tapasztalatom az, hogy rövidebb-hosszabb ideig beválik a dolog, rájátszás nincs. Ennek valószínűleg az az oka, hogy a szabálysértési és a birtokvédelmi eljárás akárhányszor lefolytatható; tehát a zajongóknak nem áll érdekükben "bosszút állni", hacsak nem akarják az utolsó gatyájukat is erre a "szórakozásra" ráfizetni.


Tehát továbbra is azt mondom, kérdező, hogy imádkozz megoldásért, és ha kell, akkor tedd meg a szükséges lépéseket. Az állandó zajnak, a pihenés hiányának súlyos pszichikai és ezzel együtt szomatikus következményei lehetnek, márpedig ez sem Isten akarata lenne. Szerintem.


Üdv. :)

2012. máj. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
2012. máj. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 GhostRider3 ***** válasza:
54%

kicsit más oldalról közelítem meg a dolgot


ha vallásosnak tartod magad, akkor utána kellene nézned a szentírásaidban, vagy keresni egy vallásos vezetőt, akármilyen vallásról is van szó.


ha meg alapvetően kételkedsz a vallásodban, akkor lehet, hogy nem is hiszel igazán


mint ember, azt tanácsolnám, hogy hagyj fel ősi könyvek és álszent papok követésével, legyen saját véleményed és tartásod, állj ki magadért és a családodért, mert sem mások, sem isten/szerencse nem fogja ezt megtenni helyetted, erre 99%ot adok.

2012. máj. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem bűn, sőt, kifejezetten jó hozzáállás, ha többre akarod vinni.


A kérdés inkább ott dől el, hogy vágyként, vagy célként van jelen az életedben. Úgy értem, ha csak vágyként, akkor dolgozol érte, de nem ölöd meg magadat, ha nem jön össze. Nem válsz függővé, nem hajtod a pénzt feleslegesen. De ha van olyan lehetőséged, ami jobb, akkor kihasználod.


Ha a célod, hogy meggazdagodj, és bármi áron, akkor az már baj volna.

2012. máj. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 gepzene ***** válasza:
100%

Bocs, offolok egyet! A cél is jó dolog, jobb a kérlelhetetlen vágynál sokkal. A sima vágyakozással nincs baj, ha nem okoz kellemetlenséget (tépelődést, hogy nincs). A cél nem szentesíti az eszközt, ez ökörség. A cél egy világos terv végkimenetele. Az, hogy a terv milyen eszközöket használ, nem a cél dolga.


Hogy ne csak offoljak: szerintem is először szólni kellene nekik, hogy törvénytelen, amit csinálnak, a zajongásuk óta romokban vannak a mindennapjaitok, és ha így folytatódik, egy héten belül jogi útra terelődik, ahol egyértelmű, hogy nektek adnak igazat, ilyen a törvény. Aztán először szomszédok, k.k., majd végül (az egyhetes határidő végén) intézkedés. Valószínűleg nem űznek sportot a visszaesésből a növekvő büntetések láttán. És többek érdeke érvényesül egy rogyottal szemben, nem értem hol a baj.

2012. máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!