Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hasznunkra van-e a Biblia...

Hasznunkra van-e a Biblia tanulmányozása?

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
nem
2012. máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Hát kinek hogy.

Aki szereti, érdekli, építkezik belőle... annak nyilván igen. :)

Azoknak, akiket nem nagyon érdekel az ilyesmi (pl. én), annak nem, mert nem köti le.

Nem vagyunk egyformák.

2012. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Igen, hasznunkra van. Főleg akkor ha nyitott szívvel olvasod, lassan, úgy hogy minden szóra figyelsz és később is igyekszel gondolkodni az olvasottakon. A legtöbb Bibliai rész imaként is mondható.

De ha valaki csak azért olvassa a Bibliát hogy kritizálhassa vagy azért hogy valami szép történetet lásson benne akkor az lehet hogy nincs hasznára.

2012. máj. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Igen. Én nem vagyok keresztény, sem hívő. Mégis a Bibliát szoktam olvasni - segít ugyanis az ember értékrendjének formálásában. Mondjuk tény, hogy többen hitték már, hogy keresztény vagyok, nyilván emiatt, de nem bánom. A bibliai tanítások szerintem nagyon hasznosak, és hozzásegítenek egy boldogabb életfelfogáshoz mindenkit.
2012. máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Nem hívőként olvastam a Bibliát. Hát mit ne mondjak... Hasznomra volt, mert okozott pár átnevetett órát. De egyéb más hasznot nem véltem felfedezni.

2012. máj. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Már csak azért is hasznos, mert teli van nagyon sok tanulságos történettel. Meg lehet vele ismerni mások gondolkodását, személyiségének egy részét. Egy régen működő kultúrát. És aki szívvel olvassa, az megérti, hogy a szeretet a fő mondanivalója Jézusnak.
2012. máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Aki a Bibliát nem "érti", nem jut belátásra, annak csak annyira hasznos, mint ha én egy spanyol könyvet olvasnék, ahol a betűket ismerem, de a jelentését nem értem.

Ennek ellenére, hasznos, ha valaki tanulmányozza, mert éppen az ige az, ami képes megnyitni az ember szívét arra, hogy értse az Isten beszédét. Hiszen:

"a hit hallásból van, a hallás (meghallás, értés) pedig Isten beszéde által."

2012. máj. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

abból a szempontból igen, hogy sok ember magától nem tenne fel bizonyos kérdéseket, másrészt hátrány, hogy az ember automatikusan igaznak fogad el mindent, amit benne talál.


összességében nem, de jobb híján fogjuk rá

2012. máj. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha megfelelően tanulmányozod, akkor igen.


Ha csak olvasod, mint egy regényt, akkor nem nagyon, mert valószínűleg pont a lényegét nem fogod megérteni. A Biblián el kell töprengeni, minden tanulmányozás előtt érdemes imádkozni, arra kérni az Urat, hogy segítsen megérteni az olvasottakat, és tanulni belőlük. Érdemes gyakran megállni olvasás közben, és eltűnődni az olvasottakon. Érdemes gyakran feltenni magadnak a kérdést: Hogyan vonatkoztathatnám ezt magamra? Miként hasznosíthatnám ezt az életemben? És ha magadra vonatkoztathatod, és lefordítod a saját életedre a Bibliából tanultakat, akkor nagyon is hasznos.

2012. máj. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp a hasznunkra van, hisz a benne leirtak mind Istentől erednek és csak a javunkat szolgálják.(Ézsaiás 48:17-18)
2012. máj. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!