Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nazarénus vallásúak szokásai...

Nazarénus vallásúak szokásai érdekelnek, mit szabad és mit nem néznek jó szemmel?

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Annyit tudok, hogy a nőknek kendőt kell viselni (1. Kor 11) és hosszú szoknyát, mert a nadrág az szerintük férfi ruhadarab. Az nem igazán zavarja őket, hogy a biblia korában voltak olyan időszakok, amikor a férfiak is szoknyaszerűségbe jártak, vagy nagyon hasonlóan öltöztek mint a nők.
2012. máj. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pietrosol ***** válasza:
89%
Bocs,hogy érdemben nem tudok válaszolni,de Szentantalfán olyan borokat készítenek,hogy ihaj!
2012. máj. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Damn válasza:
100%

Egyik ismerősöm gyakorolja ezt a vallást. Amennyire emlékszem az elmondásából:

- zárt közösséget alkotnak

- vallásgyakorlást komolyan veszik

- teljesen normális emberek, habár a szekta kifejezés elég negatív, valójában azt jelenti, hogy "kicsi vallási közösség" ez igaz rájuk, kevesen vannak viszont amit a szekta negatív értelemben sugall az hamis állítás

- mivel kevesen vannak(ismerősöm állítása következik) ezért nem tűrik meg a más vallásba való beházasodást, csak saját vallásúval házasodhatnak VAGY ha egy más vallású egyénnel mégis szeretné összekötni az életét akkor az "idegen" vallásúnak át kell térni az ő hitükre

- úgy tudom továbbá, hogy (a kat. vallással ellentétben) nem ismerik el a szenteket, de ebben az állításomban nem vagyok biztos


Remélem segített.

Damn

2012. máj. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez téves, hogy azért nem házasodnak más vallásúval, mert kevesen vannak. Pál apostol írja: ne szerkesztessetek felemás igába. Ezért. A nazarénusok nem ítélnek el más vallást, de nem is alkotnak semmilyen közösséget velük.
2012. jún. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak a Szentháromságot ismerik el szentként, semmi élő ember szentté nyilvánítását nem fogadják el.

És nem olyan zárt közösség, mint ahogy el van terjedve, menj egy istentiszteletükre. Csak vannak zárt rendezvényeik. Tisztelik a más vallású, vagy nem vallásos embereket, de nem alakítanak ki nagy barátságokat. Talán ezért gondolják őket zártnak. Vannak nazarénus ismerőseim, azért tudom ezeket.

2012. jún. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
93%

Hát az én anyukám nazarénus és tudok egy pár szabályt.

pl: kendőt viselni kötelező, minden étkezéskor imádkozni kell, vasárnap nem szabad dolgozni ehelyett gyülekezetbe kell járni, ami történik azt el kell fogadni.

és nagyon nagy a rokonság.pl somogymeggyesen-a falu szinte csak rokonaimmal van tele.

2012. dec. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem táncolhatnak, nem mehetnek discoba, nem dohányozhatnak, nem hallgathatnak zenét, nem nézhetnek tv-t, szerencsejátékot nem játszhatnak.

Akiket én ismerek azokban a családokban a nők nem dolgoznak és ritka ha egyetemre mennek, általában valami szakmát tanulnak.

2013. jan. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
37%

Pozitívumok:

- Megbízhatóak

- Kedvesek

- Segítőkészek (többnyire)

- Józan életűek (-"-)


Negíatívumok:


- Tanuk szerint Jézus megtette amit tudott, lejött a földre, bemutatta hogyan kell élni, most rajtunk a sor hogy egy makulátlan életet éjünk. Sajnos ezáltal a legnagyobb hibát követik el, hogy Jézus megváltó munkáját nem tekintik "bevégzettnek", szerintük a jótettek/gyümölcsök kellenek még az üdvösséghez. Ezáltal egy teljesítmény centrikus önámító vagy depressziós életbe kényszerítik magukat, mivel: "Ha azt mondjuk, hogy nincsen bűn mi bennünk, magunkat csaljuk meg és igazság nincsen mi bennünk." 1Ján.1:8.

Hozzáteszem, hogy ez nem egyedi tulajdonságuk, inkább a valóban "biblikus keresztény gyülekezetek" a ritkák.

R.

2013. febr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A nazarénusok bevégzettnek tekintik Jézus munkáját: megadta a lehetőséget az elveszett embernek, hogy üdvözüljön. Most viszont valóban az emberen a sor. A nazarénusoknál nincs semmi depresszió, önámítás. Nem is értem. Jézus kéréseit próbálják egyszerű módon teljesíteni. S valóban nincs szórakozás, valóban nincs tánc, valóban nincs önmegvalósítás, de így boldogok, miként az apostolok is elvetették a világi hívságokat.Így lehet készen állni a bűnös világban...
2013. okt. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem az osztálytársam nazarénus.

Ennyit tudok: vasárnaponként istentisztelet, bálba menni nem lehet, más vallású emberrel össze nem házasodhatnak, a nőknek csakis szoknyában lehet megjelenni az istentiszeteleten, mert az szerintük férfi ruhadarab, és kendőt kell viselniük.

2017. dec. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!