Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jelenesek ko nyve azt irja,...

A Jelenesek ko nyve azt irja, hogy van/volt het kis azsiai gyulekezet, akiknek volt vedoanygyaluk, stb. Hol vannak, egyaltalan leteznek meg ezek a gyulekezetek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 04:45
 1/6 lsandor ***** válasza:

A hetes szám a teljességet jelenti Isten nézőpontjából. Ezért „a hét gyülekezetnek” küldött üzenetek végül is Isten népe minden tagjának szólnak.

A ’csillagok a hét gyülekezet angyalait jelentik’. A Jelenések könyvében a csillagok olykor szó szerinti angyalokat jelképeznek, ám Jézus aligha használt volna fel embert arra, hogy láthatatlan szellemteremtményekkel közöljön írásban gondolatokat. A ’csillagoknak’ tehát a gyülekezetekben lévő felvigyázókra kell utalnia

2012. máj. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pietrosol ***** válasza:
Nekem a hét gyülekezet a hét csokrot,csakrát jelképezi!
2012. máj. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hét gyülekezet Kisázsia területén élt. Ma azt hiszem, csak egy van meg belőlük.
2012. máj. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mind a 7 gyülekezet egy-egy ókori kis-ázsiai városban volt található. (Vö. Jelenések 1:11 - "Ázsia" akkoriban tágabb értelemben a mai Kis-Ázsiát jelentette, ahol ma Törökország fekszik.)


A Károli-fordítás szerinti és a göröggel egyező átirat szerinti városnevek:

Efézus (Epheszosz, Kis-Ázsia nyugati partján)

Smirna (Szmürna, Kis-Ázsia nyugati partján)

Pergámum (Pergamon, nagy város Kis-Ázsia nyugati partján)

Thiatira (Thüateira, Asia provinciában)

Sárdis (Szardeisz, Lüdia v. latinosan Lídia fővárosa)

Filadelfia (Philadelphia, város Lüdiában/Lídiában)

Laodicea (Laodikeia, Kolosszé közeli város Pisidia tartományban)


Térképet ilyeneket találtam: [link]

Ezen a 7-ből 4 várost név szerint is jelölnek, a másik 3-at pedig nagyjából el tudod rajta helyezni az alapján, amit fentebb leírtam.

A Wikipédián: [link]


Tudtommal ezek a gyülekezetek ma már nem léteznek (illetve ha vannak is ott keresztények, biztos, hogy nincs a folytonosság az ókori és a mai gyülekezetek között), a városokból néhány még létezik, néhány már csak régészeti leletként.

(Az alábbi helyszíneket megtalálhatod a GoogleMaps-ben:)

Efézus = Efes nevű romváros (turistalátványosság) Törökországban, Selçuk mellett

Szmirna = Izmir nagyváros Törökországban az Égei-tenger partján

Pergamon = Bergana város Törökország nyugati partján, Leszbosz szigetével szemben

Thiatira = Akhisar, Izmirtől északkeletre található város a mai Törökországban

Sardis: nem létezik ma már, a romjai a Salihli melletti Sart nevű falu közelében találhatók

Filadelfia = Alaşehir, város Törökországban (szintén Salihlihez közel)

Laodicea = Laodikya (a feltárt ókori romváros Törökország délnyugati részén, egy Denizli nevű város közelében található Pamukkale nevű faluhoz közel tekinthető meg)


Mint előttem is leírták, ezek a "levelek" nem kizárólag a konkrét 1. századi gyülekezeteknek, hanem mindenkor, az egész Egyháznak is szólnak (sőt egyes értelmezések szerint a keresztény egyháztörténet korszakait is jelképezik). Ha minden igaz, akkor jelenleg a keresztény gyülekezetek nagy része a laodiceaihoz hasonlít leginkább...

2012. máj. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oke,ez vilagos,csak azt meg nem ertem,hogyha ezek a gyulekezetek mar nincsenek,miert ajanlott nekik Krisztus jutalmat is,ha.tudta,hogy ezek a gyulekezetek mar nem lesznek?!?!?!??
2012. máj. 18. 03:41
 6/6 lsandor ***** válasza:
Abban az időben helyzetben nagy szükség volt arra, hogy Jézus utasításokkal lássa el őket. Illetve, ahogy már fentebb írtam, számunkra ma élő keresztények számára lett lejegyezve. Tehát nem csak akkor, hanem most is nagy jelentőség van Jézus szavainak
2012. máj. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!