Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tényleg soha nem hibázik?

Isten tényleg soha nem hibázik?

Figyelt kérdés
Csak mert pl. Lady Gaga állítja, hogy ő így szép és jó, hisz Isten sosem hibázik. De akkor most hogy van ez? Én is hiszek Istenben, keresztény vagyok, a Biblián nőttem fel, de ezt a kérdést soha nem tudtam magamnak megválaszolni, tegyetek helyre! Miért vannak akkor melegek, elmebetegek, fogyatékosok meg alapból miért ennyire gonosz az ember?

2012. máj. 17. 13:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%
mert az embert nem az isten alkotja meg hanem másik két ember
2012. máj. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
24%

Akit te elmebetegnek tartasz, az még nem biztos, hogy elmebetegnek hiszi magát, különben is, milyen alapon teszed ezt.

Én azt tartok őrültnek, aki elhiszi azt, amit Biblia ír, vagy követi ezt a vallást, mégis több millióan tesznek így.

Tehát akkor a kérdés: mi számít hibának és mi nem?

2012. máj. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
32%
*tartom
2012. máj. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ilyen válaszokra nem vagyok kíváncsi. És az elmebetegség egy igazi betegség, pszichiátriai ráadásul, gyógyszerekkel kezelik.
2012. máj. 17. 13:41
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Ajánlom figyelmedbe a Pszichiátria - A halálipar c. filmecskét, ha szerinted a gyógyszeres kezelések hatásosak.

A jó és rossz fogalma relatív, és ez így marad, akkor is ha te, vagy más ezt nem képes elfogadni. Akár kíváncsi vagy rá akár nem.

2012. máj. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Teljesen félreértettetek. És tudom, hogy a gyógyerek nem segítenek, csak jó üzlet van belőlük. Nekem ezt ne magyarázd, nem ezt kérdeztem.
2012. máj. 17. 13:48
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Azért, mert az emberek hiányosságai nem Isten hibájának a következményei, hanem az Isten bűn miatti átkának.

Az isteni igazságosság alapján az igazság áldással jár, a bűn átokkal. Mivel az emberek hosszú évezredek óta bűnben élnek, ezért mindenki átok alatt van.


Isten azonban jóságából következően megadta a lehetőséget arra, hogy az emberek felszabaduljanak az átok alól, Jézus Krisztusban:

"Krisztus váltott meg minket a törvény átkától, átokká levén értünk." (Gal 3:13)

A bűn átkából való megváltás érvényesülésének sok esetben már a földi életben is nagyon látványos következményei vannak (pl. fogyatékossággal élő emberek, pszichiátriai betegek, függőségekben szenvedők stb. meggyógyulnak), de a test teljes megváltása majd a feltámadáskor fog érvényesülni. Ekkor Isten mindenkinek, aki az örök életre támad fel, teljes és nagyszerű testet fog adni, és soha többé nem lesz bűn és gonoszság! És ez nem Isten hibájának a kijavítása lesz, hanem az ember hibájának a kijavítása.

2012. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Na de aki nem tér meg, nem fog a mennybe jutni, tehát mért kapnának új testet? Am köszi, te vagy az első értelmes válaszoló :)
2012. máj. 17. 13:59
 9/20 anonim ***** válasza:
Azok is új, halhatatlan testet kapnak, csak nem a Mennybe mennek, hanem a Pokolba.
2012. máj. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Amúgy azt írtam, hogy azoknak, "akik az örök életre támadnak fel".


Mert lesznek olyanok, akik nem az örök életre, hanem a kárhozatra támadnak fel.

"Ján 5:26 Mert amiként az Atyának élete van önmagában, akként adta a Fiúnak is, hogy élete legyen önmagában:

Ján 5:27 És hatalmat ada neki az ítélettételre is, mivelhogy embernek fia.

Ján 5:28 Ne csodálkozzatok ezen: mert eljő az óra, amelyben mindazok, akik a koporsókban vannak, meghallják az ő szavát,

Ján 5:29 És kijőnek; akik a jót cselekedték, az élet feltámadására; akik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására."

2012. máj. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!