Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan is bocsáthatnék meg...

Hogyan is bocsáthatnék meg azoknak, akik tönkretették az életem azért, mert szerettem valakit?

Figyelt kérdés

hogyan is lehetne megbocsátani azoknak, akik tönkretettek azért, mert szerettem valakit?

elmondom, mit tettek, csak hogy leírhassam szenvedéseim.

1. megaláztak

2. megbélyegeztek

3. embereket ellenem hangolták

4. sok ember szemében most egy féreg vagyok, már-már elpusztítandó személy, aki káros másokra nézve

5. volt egy gyerekkori betegségem, amit kezelni kellett, havonta, viszont az ő gonoszságuknak hála már nem volt kezelve több, mint egy éve, így valószínűleg gyógyíthatatlan.

6. a testsúlyom felét elvesztettem.

7. a munkám/tanulmányaim elvesztettem.

8. családtagjaim közül sokan idegroncsok lettek, és nem tehettem semmit értük (pedig ők aztán tényleg ártatlanok voltak)

9. a képességeim eltűntek, vele az érzékenységem.

10. embertelenül elbutultam, és egézségileg a nullán vagyok.

11. éjszakánként a földön fekve bőgök, levegőt sem kapva, mert rémálmok gyötörnek, és mert az emberek állatként tekintenek rám, pedig nem vagyok az.

12. minden, amit gondoltam, éreztem, elveszett, mintha üres lap lennék, amit összekentek fekáliával.

13. nem tudok beszélgetni senkivel, szinte semmiről, mert kiürültem.


és még sorolhatnám, egyelőre, szerintem, épp ennyi elég.

ők ezt akarták tenni, persze, lehet nem ilyen súlyosan, de ez volt a céljuk.

ők nem bánták meg, amit tettek, sőt, büszkék magukra. és valamilyen úton-módon, de az ő életük jobbra fordult.

és őket, mondhatni, jó embereknek tartják. nem értem, miért...


2012. máj. 17. 13:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
A történet megértéséhez szükséges lenne tudni, hogy kit szerettél, mi történt vele, és miért kifogásolta őt a környezeted. Kell lennie valaminek, de te semmit se mondtál, még azt se, hogy milyen nemű és hány éves vagy.
2012. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Hat aBiblia valaszt ad erre.Az amugy megbocsajto bibliai isten, mely nem egyenlo szerintem a valodi Istennel mert gyanusan emberi es nepies tulajdonsagai vannak, nem bocsajt meg Satannak aki neki artott ugyhogy teget sem kotelezhet seki meg biblia alapjan sem a megbocsajtasra.Feledd el es koltoz ell a kornyezetedbol ha ilyen rosz a helyzeted.Idegenben sem roszabb es ha jo allast kapsz ujraepitheted eleted.
2012. máj. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a megbocsátás pont az elfeledés, nem úgy, hogy szó szerint, mert a memóriádban megmarad, de már nincsenek miatta negatív érzéseid (harag, szomorúság, önsajnálat, bosszúvágy, neheztelés stb). De nagyon nehéz elérni ezt az állapotot.
2012. máj. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Milyen gyerekkori betegséged volt és most hány éves vagy? Jobban mondva mi a betegséged most?

Írj példákat pontosan, hogy mivel bántottak. Gondolatra, szóra, cselekedetre és mulasztásra gondolok. Ilyen semmit mondó szavakból semmit nem lehet megtudni. Legalábbis segíteni nem tudunk.

Fellöktek, hogy na mi van te xy...

Kiröhögtek?

Megvertek? Ha igen, akkor éppen miért pontosan?

Mi a baj?


Szerintem a padló alatt van az önbizalmad:(

Ami nem jelenti azt, hogy te egy rakás szar lennél.


Kerüld azokat az embereket, akik bántanak tégedd. Vagy kommunikálni velük, hogy ne tegyék.

Nem tudom mást mondani, imádkozz Istenhez és ne add fel a jövőd! Keress értelmes embereket és ha veled van baj, akkor tegyél meg mindent, hogy megváltozz.

2012. máj. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ja és igen az első válaszoló kérdéesire válaszolhatnál...

Főleg arra, hogy miért volt baj, hogy szereted azt a valkit, hogy szeretted és hogyan fajultak idáig a dolgok. Pontos következményeket írj tetteidnek.

2012. máj. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Más, ami még eszembe jutott...

Ez a terrorizálás még most is tart?

Tettél már ellene valamit? Ha igen, akkor miért?


Nekem nagyon összeesküvés elméletnek tűnik az egész...

A munkád mi miatt veszítetted el? Kirúgattak? Vagy depresszió?

2012. máj. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. most nem igazán tudok válaszolni a kérdésekre, de megpróbálok nemsoká.
2012. máj. 17. 15:00
 8/21 A kérdező kommentje:

próbálok válaszolni, de nem megy könnyen.

nagyon korlátolt, legalábbis szűklátókörű emberekről volt szó, és úgy gondolták, túl idős vagyok a lányhoz, akit szerettem. igaz, 9 év volt köztünk, de megértettük egymást, és ő sem volt már gyerek, vagy túl fiatal. de ezt nem tudták felfogni, gyűlöltek, és gyűlölnek, és egész idő alatt azon mesterkedtek, hogy hátha megőrülök, vagy öngyilkos leszek. ez nem sikerült nekik. máshogy fogták meg a dolgot, inkább a lányt hangolták ellenem, elültették a bogarat a fülében, és mivel ő nem igazán egy erős jellem, könnyedén elnyomták, így, számtalan rendőrségi eljárást indíttatak ellenem, amiben a rendőrség keze is nyakig benne volt, tehát koncepciós ügyek voltak, amire rá lehetett húzni azt, hogy igen, ez a bűn itt megvalósult (volt olyan, hogy konkrétan azért vittek el a rendőrök, mert a buszmegállóban várakoztam a buszra), és el is ítéltek, végül, nagyon sok várakozás, és sikertelen bizonyítékbenyújtás után, amire rátett egy lapáttal az is, hogy a lány ellenem tanúskodott, ő, akiért az egészet tettem.

nagyon nagyon nehezen csináltam végig ezt az egészet, és végül ezzel az egész borult. mai napig provokálnak, gunyoros üzeneteket látok interneten velem kapcsolatban (természetesen nem névvel, de egyértelmű, rám gondolnak), és ha utcán meglátnának, nagyon valószínű, hogy újabb feljelentés érkezne...

egyelőre ennyit, majd még folytatom.

2012. máj. 17. 16:45
 9/21 anonim ***** válasza:
Ha a lany ellened fordult nem erdemli meg hogy szerezd.Huzz el az adott teruletrol es epitsd ujra az eleted.Egy lanyert nem erdemes ott maradni folleg ha mar nem is vagyik utannad.
2012. máj. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
most már rég nem a lány a lényeg, hanem globálisan, az, ami történt, az, amit tettek.
2012. máj. 17. 16:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!