Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te mit szólnál, ha hited...

Te mit szólnál, ha hited istenségét egy videójátékban vagy filmben látnád úgy feldolgozva hogy semmi köze hited mitológiájához, mivolta megmásítva lenne?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyasmi dolgokra, hogy pl God Of War (görög mitológia), A Múmia film (például Anubisz), Marvel képregénybeli Thor és a többi skandináv istenség stb...


Ezek vallási karakterek, akiket felhasználtak az alkotók. Te mit szólnál hozza, ha ugyanezt tennék meg a Te hited istenével, istenségeivel?


2012. jún. 3. 00:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha tetszik, ha nem megtehetik, ezzel igazából nem lehet mit csinálni.
2012. jún. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogyan használják. Ha pl. van humorérzék a dologban (South Park Jézus) akkor csak ezért nem durranhat el az agyam, már ha nyílt látókörű embernek tartom magam.
2012. jún. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

00:32


Ebben a 15 másodperces videóban kapásból 3 vallási karaktert dolgoznak fel a South Parkban


http://www.youtube.com/watch?v=PMcVESkQeAI&feature=related

2012. jún. 3. 00:45
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem csak hármat, ha jobban megnézed.
2012. jún. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

00:55


Ez alapból egy olyan epizódból részlet, ahol a világ főbb vallásainak istenségeit dolgozták fel

2012. jún. 3. 00:57
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Ezen felesleges fennakadni. Most mondjam, hogy maga a "Szent Biblia" is az adott kor kénye kedve szerint lett összeollózgatva? Minden ember külön-külön másban hisz. Ha ilyen dolgokon fennakadnék, akkor az már nem hit lenne, hanem fanatizmus, ami nagyon-nagyon más!
2012. jún. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Én nevetnék egyet, hogy mások így látják (pláne, ha van is benne valami igaz).
2012. jún. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Vannak zsidó-keresztény mitológiát feldolgozó-felhasználó játékok, mint például a Diablo, meg a DarkSiders sorozat, amik nekem nagyon tetszenek, rendkívül hangulatosak, vagy például filmben ott van a Dogma, ami az egyik kedvencem, és abban konkrétan szerepel Isten, aki fekete és nő :)


Nos, helyén kell kezelni a dolgokat. Én egyszer sem éreztem például a fenti művek kapcsán, hogy bármennyire is sértőek lennének a vallásomra nézve. Ezek egyszerűen élvezetes és hangulatos történetek a kérdező által felsoroltakhoz hasonlóan, nem próbálnak vallási vagy bármilyen filozófiai nevelést közvetíteni. Szóval addig nincs baj ezekkel, amíg nem próbálnak vallásilag agitálni.

2012. jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

11:52


Nekem is nagyon tetszett filmben "A Minden6ó" ahol szintén Istent dolgozták fel, de nem úgy ahogyan a Bibliában szerepelt, ennek ellenére remekül szórakoztam :) Amíg tisztelettudóan vagy poénosan közelítik meg a dolgot el tudom fogadni ha valaki felhasználja őket

2012. jún. 3. 12:19
 10/13 anonim ***** válasza:
azt szólnám hogy kevés a szeretet
2012. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!