Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a bizonyíték Mária zsidó...

Ozmium42 kérdése:

Mi a bizonyíték Mária zsidó származására?

Figyelt kérdés

Két érvről tudok, de ezek nem bizonyítékok, csak belemagyarázások. Nem tudom bizonyító erejűnek elfogadni őket:


- Jézus a megváltó, és ezért zsidónak KELL lennie, mert ez a megváltóság feltétele, és zsidó (Dávid házából) csak úgy lehet, ha az anyja is zsidó (Dávid házából). Ez amellett hogy belemagyarázás, akár Bibliai alapon is támadható (Lk 3, 8)


- olvastam valahol, hogy a Lukács evangéliumában az ő családfája lenne levezetve, de ezt nem tudom értelmezni, ugyanis a hivatkozott résznél József családfája van, ez egyértelmű. Bár mégis más mint a Máté evangélium-béli, ez is elég érdekes, megérne egy másik kérdést.


NEM EGYÉB SZÁRMAZÁSI ELMÉLETEKRE VAGYOK KÍVÁNCSI, HANEM A ZSIDÓ SZÁRMAZÁS BIZONYÍTÉKAIRA!


2012. jún. 13. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
egy biblia magyarázat elmondja, hogy Mária Héli lánya izraelita a Juda törzséből valo volt és ehhez kétség sem fér. már csak azért sem mert maga a teremtö vigyázta azt hogy azon a vérvonalon jöjjön el amelyet Ábrahámnak, majd Dávidnak is megigért. köszönöm
2012. jún. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

Talán csak nem került éppen a kezedbe Badiny Jós Feri bácsi Jézus a Pártus herceg c. könyve? :)

Igen, abban olvasható Adiabene Kharax Mária története.

2012. jún. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, második, de nem találtad el, inkább válaszoltál volna a kérdésre.
2012. jún. 13. 22:37
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Kérlek, ahogy akarod: nincs rá megdönthetetlen bizonyíték, mint ahogy ellene sem...

Bizonyítékok helyett leginkább csak elméletek vannak. Nem gondolom, hogy valaki itt előrukkol és megmondja a frankót.

2012. jún. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Jézus a megváltó, és ezért zsidónak KELL lennie, mert ez a megváltóság feltétele, és zsidó (Dávid házából) csak úgy lehet, ha az anyja is zsidó (Dávid házából)."

Nem értem, ez miért belemagyarázás. A prófécia szerint a Messiás Dávid házából származik. Ha ez nem áll Jézusra, akkor nem volt Jézus Messiás.


Továbbá:


-- a neve gyakori zsidó női név (Mirjam, Mózes nővére után)


-- rokona Erzsébetnek, aki pedig Áron leszármazottja, és egy pap felesége.


-- ő maga így beszél Lukács evangéliumában: "Gondjába vette szolgáját, Izraelt, megemlékezve irgalmáról, amelyet atyáinknak, Ábrahámnak és utódainak örökre megígért."

A pátriárkákra atyáikét hivatkozik, vagyis magát zsidónak tartotta.

2012. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Titus Pullonal a pont! Vilagosabban es erthetobben nem is lehetett volna leirni!
2012. jún. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A Lukács 1:27 eredeti görög szövege értelmezhető úgy, hogy a "Dávid házából" megjelölés Máriára vonatkozik, nem pedig Józsefre. Ezt valószínűsíti az, hogy ebben a kijelentésben Mária bemutatásáról, személyi adatainak felsorolásáról van szó, vőlegénye dávidi származásáról pedig a 2:4 szól. Ha Lk. 1:27-ben is Józsefről lenne szó, nemigen lenne értelme nem sokkal később újra ismételni, hogy József "Dávid házanépe közül való volt". Az eredeti szövegben nincsenek írásjelek és beosztás.


Máté és Lukács két különböző ágon vezetik le Jézus dávidi származását. A királyi családon belüli összeházasodás lehetővé tette ezt. Máté rövidített leszármazási táblázatot ad, amint ez szokásos volt abban az időben (lásd. pl. Ezsdr. 7:1-5)


Üdv. Péter

2012. jún. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
örömmel olvasom, hogy sok biblia ismerö fiatal van körünkben.aki pedig kételkedik azt nem bántásképp mondom,de nem ismeri az igazságot az életről és arrol sem, hogy mi az élet célja, és értelme. köszönöm.
2012. jún. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Nem értem, ez miért belemagyarázás. A prófécia szerint a Messiás Dávid házából származik. Ha ez nem áll Jézusra, akkor nem volt Jézus Messiás. "


Igen ám, de van egy sokkal kézenfekvőbb magyarázat is, mégpedig hogy nem volt ő semmilyen messiás, és akkor Máriát sem kötik ilyen kötelezettségek, de mivel Mária származását nem tudhatjuk, meg Jézusét sem, József pedig nem játszik, ezért ezt a származósdi történetet utólag, önigazolásként MAGYARÁZZA BELE az utókor. Én hiszem, hogy messiás volt, csak mondom. Szóval emiatt ez nem bizonyító erejű! Másrészt: ha Istennek van hatalma fiakat teremteni Ábrahámnak, akkor Dávidnak ne lenne? Kell ehhez anyai genetika?


Köszönöm a többi értelmes választ!

2012. jún. 13. 23:21
 10/13 anonim ***** válasza:
az anyai genetika ebben az esetben lényegtelen. a cél az volt, hogy a nemzetbe szülessen bele hamár megigérte Dávidnak és a többi hüségesnek. a teremtő pedig nem hazudik, és nem is csapott be soha senkit. minden ugy történt ahogy kellett hogy történjen. ezért irtam, hogy vigyázta a vérvonalat.Neki van terve szándéka ezekkel az eseményekkel, és vigyázza is hogy beteljesedjenek, ember ezt nem tudja megállitani, meghiusitani. ez olyan lenne mint ha egy hangya megakarna állitani egy vonatot. köszönöm.
2012. jún. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!