Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell tenni ahhoz hogy a...

Mit kell tenni ahhoz hogy a mormon egyházhoz csatlakozhassak?

Figyelt kérdés
18/Fiú Bp., Kőbánya
2012. jún. 20. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Előbb tájékozódjál kicsit, mielőtt ilyet akarsz csinálni:


[link]

[link]

[link]

[link]


Üdv.

2012. jún. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Angol nyelven ajánlom még ezt az oldalt:


[link]


Volt egy időszakom, amikor kicsit foglalkoztam a mormon egyházzal. Megvan nekem ez a CD, hogyha érdekel:


[link] booklist/titles/ldsclassics_xc003.htm


Üdv.

2012. jún. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Most így hirtelen a neten is megtaláltam belőle pár könyvet:


Mormon Claims Answered:

[link]


How to Witness to Mormons:

[link]


2,000 Changes in the Book of Mormon:

[link]


Ez is nagyon jó írás:

[link]


Üdv.

2012. jún. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Több mormon gyülekezet is van Budapesten, hozzád valószínűleg a zuglói vagy a kispesti van a legközelebb. A zuglói címe Tihany tér 1., a Moszkva tér közelében van, istentisztelet vasárnaponként 9 órától. A kispesti címe Kossuth u. 2., ez az Üllői útnál van, istentisztelet vasárnaponként 10-től. Az istentisztelet teljesen nyitott, bárkit szívesen látunk, érdeklődők is nyugodtan jöhetnek. :)
2012. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezen a honlapon találhatod meg a valóban hiteles információt a mormonokról, mormonoktól:


www.jezuskrisztusegyhaza.hu


A más egyházak által fenntartott mormonellenes ("hitvédelmi") honlapok tanulmányozása is hasznos lehet, hogy megismerhesd milyen tévedések és félreértések léteznek a mormonokkal kapcsolatban és azt össze tudd vetni a személyes tapasztalataiddal, ha majd lesznek.

2012. júl. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves HLevente!


Ti nem Jézus Krisztusra építitek az egyházatokat, hanem - ha kicsit is őszinte vagy, akkor - Joseph Smithre! Ha J.S. nem lenne, mormon egyház se lenne.


Jézus azt mondta, hogy Ő megalapítja az egyházát és a pokol kapui se vesznek rajta diadalmat. Pünkösdkor megalapult ez az egyház és a mormon tanítás szerint - bár ezt nem mondjátok ki, de - a pokol kapui diadalmat vettek rajta, mert J.S. idejében már nem voltak egyáltalán igaz keresztények. Most akkor Jézus nem mondott igazat, vagy pedig a mormon tanításokkal van a baj?


Sajnos ugyanúgy nem ismeritek az egyházatok történelmét, ahogyan a Jehova Tanúi a sajátjukat. Ezek a "mormonellenes" honlapok pedig egytől-egyig a saját kiadványaitokból bizonyítják be azt, hogy az alapoknál, amire építkeztek, komoly problémák vannak.


Nem tudom, hogy tudtad-e például, hogy Joseph Smithnek több beszámolója is volt az első látomásáról. Persze, csak egy hivatalos verzió létezik, a többiről nem nagyon szeretnek beszélni azok, akik tudnak róla.


Gondolom, arról se tudsz, hogy az a Mormon könyve, amit most a kezedben tartasz, nem azonos az eredeti kiadással. Több, mint 2000 változtatás van benne az eredetihez képest (persze az angol verzióban). Ezeknek nagy része persze helyesírási és nyelvi hiba javítása, de van pár komoly ellentmondás is. Annak ismeretében, hogy állítólag hogyan keletkezett a Mormon könyve, ez elfogadhatatlan.


Van egy történet a Mormon könyvében, amikor Salamon templomának másolatát megépítik - ha jól emlékszem, csak fele akkora méretben. Hasonlítsd össze a Bibliában szereplő építkezés leírásával, hogy hány emberrel és mennyi idő alatt készült el Salamon temploma. Érdemes kiszámolni, hogy egy fele akkora méretű templom elkészítéséhez mennyi ember és mennyi idő szükséges akkor. Érdekelne a véleményed erről, hogy a Mormon könyvében szereplő építkezés hogyan lehetséges ennek a fényében.


Említettem Joseph Smith első látomásának leírását. Tudtad, hogy A nagyértékű gyöngy című könyvetek eredeti verzióját szintén megváltoztatták? Van egy kicsi, de nagyon lényeges különbség a mostani és az eredeti kiadásban szereplő leírás között. Ha nem félsz szembe nézni az igazsággal, nézz csak nyugodtan utána.


És ne gondold, hogy az általad "mormonellenesnek" vélt weblapok ellenetek vannak. Ezeknek a nagy része azért készült, hogy segítsen nektek felismerni és megismerni az igazságot. Azt az igazságot, ami valóban szabaddá tesz.


Üdv.

2012. júl. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ismeretlen Barátom!


Hálás vagyok neked, hogy nyilván lelkem üdvéért aggódva fel akarsz világosítani hitem, vallásom és egyházam állítólagos tévedéseiről és hibáiról.


Én magam felnőtt koromban keresztelkedtem meg az egyházban. Tudatosan tettem ezt. Mielőtt megkereszteltek volna azzal kezdtem, hogy végigtanulmányoztam az összes mormonellenes és exmormon honlapot, megrendeltem minden mormonokat bíráló valláskritikai művet, magyarul is, és angolul is. Alaposan összevetettem ezeket az autentikus mormon tanításokkal és azokat rendben találtam, a kritikák és ellenvetések gyengék voltak és sok esetben értelmetlenek is. Megkeresztelkedtem, mert a logikus érvek meggyőztek és mert imámra válaszul a Szentlélek megerősítését is megkaptam. Ma tudom, hogy Jézus valóban a Krisztus, Ő az én szabadítóm és megváltóm. Ő alapította az Egyházat, amelyet ma is egy élő próféta és 12 élő apostol vezet.


Polgári foglalkozásomban egyetemi oktatóként és tudományos kutatóként dolgozva, hidd el rendelkezem az olvasott szövegek értelmezésének, elemzésének és a szakirodalomban való információkeresésnek a képességével.


Egyháztagként pár évvel később azt az elhívást kaptam, hogy a felsőfokú hitoktatás keretében egyháztörténetet tanítsak. Ennek keretében még mélyebben megismerhettem egyházunk az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza történetét a legkorábbi időktől napjainkig. Találkoztam az általad felvetett dolgok részleteivel. Meg kell mondanom, hogy a mormonellenes "hitvédelmi" írások zöme annyira tájékozatlan és szegényes, hogy még komolyan venni is alig lehet. Én magam számtalan levelei írtam azok szerzőinek és felajánlotta a segítségemet, hogy ha már kritikát írnak legalább komolyabb, érdemibb, vitára alkalmasabb anyagokat tegyenek le az asztalra. Én őszintén nyitott vagyok arra, hogy segítsek, de megkereséseimet még válaszra sem méltatták.


A "mormon" egyház egyik püspökeként ma is bárkinek rendelkezésére állok, ha tanulmányozni akarja hitünk és egyháztörténetünk mélyebb bugyrait. A priváton keresztül elérhető vagyok és szívesen találkozom bárkivel.

2012. okt. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ti nem Jézus Krisztusra építitek az egyházatokat, hanem - ha kicsit is őszinte vagy, akkor - Joseph Smithre! Ha J.S. nem lenne, mormon egyház se lenne. "


Így már minden világos! Akkor a katolikusok sem Jézusra építik az egyházukat, hanem I. Constantinus római császárra, ugye??

2012. dec. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A katolikusok a Bibliában szereplő Simon mágusra építik az egyházukat. Nézz nyugodtan utána.
2012. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Simon mágus. :))))
2013. júl. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!