Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Mi a véleményete...

Keresztények! Mi a véleményetek arról ha egy művészeti alkotásban a téma, a hatás és a mondanivaló érdekében nagy brutalitás van?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy egy kiváló drámában a mondanivaló, tartalom, hitelesség érdekében nagymértékű brutalitást láthatunk?


Sokszor a művésznek szükséges ezt használnia, pl Keresztapa film esetében. Ha nem lenne olyan durva, nem lenne alapmű sem. Egyszerűen nem lehet a gengszterek világát bemutatni vér nélkül, ha így tennének, a művész valótlant mutatna be a világnak, hazudna.


Szerintem teljesen rendben van, sőt, dicséretes dolog! Nem túl bölcs dolog lenne ezekről a drámai dolgokról nem tudomást venni, illetve struccpolitika. Helyeslem és elismerem, szeretem az ilyen művészeti alkotásokat, plusz ugye ez nem igazi erőszak, ez csak annak illúziója


Ami szerintem elítélendő az a valós (tehát nem illúziója, művészi megalkotása az agressziónak), illetve az öncélú, tartalmatlan erőszak


2012. jún. 23. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Engem nem gyönyörködtet az ilyen müveszet. :)

Ugy gondolom, hogy minden hatassal lehet az emberre, hiszen teljesen egyediek/különbözöek vagyunk, a hatas pedig követhetetlen, ezert meggondolatlannak tartom a müveszetekben az eröszak bemutatasat. (Elöfordulhat, h valaki ötletet merit belöle, vagy egyaltalan, normalis-e, ha öldöklest kell latni valakinek ahhoz, hogy jol erezze magat?)

Persze ha kifejezetten az az adott mü celja, hogy a beke erdekeben keszült, azt tamogatom.

2012. jún. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Persze ha kifejezetten az az adott mü celja, hogy a beke erdekeben keszült, azt tamogatom."


Nagyon sok drámai film esetében ez van! :) Az erőszak, mint ocsmány dolog van ábrázolva, illetve életellenesnek. Sokszor azért gyilkolnak egy drámában, hogy bemutassak, milyen borzalmas dolog is ez, ezzel kiemelve az ÉLET értékét!

2012. jún. 23. 12:23
 3/10 anonim válasza:
a filmekben azért nem a valóságot mutatják meg, hanem túloznak... de mi köze ennek a valláshoz?
2012. jún. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

12:26


A kereszténység alapelve az hogy ne legyünk erőszakosak s törekedjünk a békére, s az érdekel, hogy a keresztényeknek mi a véleménye a szükségesen alkalmazott erőszakról! Hogy ők maguk elfogadhatónak tartják e ezt?

2012. jún. 23. 12:30
 5/10 Shai-Hulud ***** válasza:
43%

A keresztények???


Ja, azok, akik a keresztes háborúkat is csinálták?

Vagy akik elevenen elégették a máshogy gondolkodókat? (pl. Giordano Bruno)

Vagy akik a háborúkba Isten nevében mentek?

Akik majdnem teljesen kiirtották Amerika őslakóit a kereszténység terjesztése ürügyén?


Mert ha ezekről beszélsz, akkor szerintem hozzászoktak ők már a brutalitáshoz...

Csak ezt olyan ciki lenne felvállalni. Mennyivel szebben hangzik, hogy ők milyen megbocsátóak, és hogy odatartják a másik orcájukat is. - Csak éppen a valóság kicsit ellentmond ennek.

2012. jún. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó: Nem a középkorban élünk. Az akkor volt. Most kérdezz meg bármely papot, őis elitéli a középkori öldökléseket. Ne csinálj már ekkora ügyet ebből. Hatalomra került egy pápa és ennek követklezményeképp lett ez. De most hadd ne írjak még ide, inkább nézz utánna.
2012. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Off, bocsánat!


12:49-es!


Arra az evolucionista vallásra gondolsz, aki fajelméletre alapozva milliókat mészárolt le, aki fejlődésre hivatkozva elmaradottnak kiáltanak ki más bőrszínű embereket, vagy nagyon szegény rétegeket, úgymond természeti népeket és önnön magát a fejlettség csúcsához méregeti?

Vagy arra a muszlim vallásra, aki ma is hirdeti az üdvösséghez vezető mészárlásokat?

Vagy azokat a karizmatikusokat, kiknek családjai számára álmatlan éjszakákat okoz gyermekeik, szüleik vad és fanatikus elszakadásaik azoktól?


Mindenki a maga portáját próbálja kitakarítani először.


Ez elcsépelt dolog a keresztes háborúk és inkvizíciók. Azok az emberek egy elveszett és hamis eszme nevében tették ezeket a borzalmas dolgokat. Ez a szervezet nem keresztény, hanem diktatórikus vallási hatalomvágyú középkori katolikus egyház. Nem keresztény emberek voltak azok, hanem hatalmaskodók. Ők és Krisztus tanításai elég messze voltak egymástól.

2012. jún. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Shai-Hulud ***** válasza:

#13:01


Egyetlen szóval sem mondtam, hogy BÁRMELYIK vallás jobb lett volna a kereszténységnél! :-DD


Igen, a vallások nevében ÖNMAGUKAT JÁMBOR HÍVŐNEK valló emberek, más emberek millióit irtották ki, a saját vallásuk nevében, annak szentségét hirdetve. Egyik sem volt jobb a másiknál.


(Csak most itt ÉPPEN a kereszténységről kérdeztek.)


A baj az, hogy a #12:54-esnek sincs teljesen igaza, ezek a dolgok NEM CSAK a a középkorra voltak jellemzők. Nézz körül, a mai világban az egyik legkevésbé toleráns csoport ÉPPEN az ilyen vagy olyan HÍVŐK. Ma is igen nagy számban vannak közöttük, akik nem tudják elfogadni, hogy mások máshogyan gondolkodnak, hogy másban hisznek, hogy máshogyan élnek.


Úgyhogy sajnos ez MOST IS pont olyan élő dolog, mint a középkorban volt. Csak most nem égethetik meg, aki kimondja a saját véleményét.

(Még szerencse!)

2012. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
A szemetek. Vennének példát a bibliáról, amiben minden egy tündérmese, semmi erőszak, gyilkosság, netán szex.
2012. jún. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Kérdező, okos vagy. Én metálos vagyok, szeretem a horrorisztikus dolgokat, de bármilyen valós bántásért megharagszom, vagy megszomorodok. Ja, 17 éve ismerem az Urat.
2012. jún. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!