Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most ez hogy van? Isten...

Most ez hogy van? Isten teremettet valamilyenné, és nekem mégis folyton változni kell hogy elfogadjanak?

Figyelt kérdés

ugye van a feltétel nélkül szeretet -na most ez itt az emberek között elég ritka . Én vagyok valamilyen ,mondjuk motiválatlanan önbizalom hiányos ember .gyerekkorom óta, kedves aranyos de teljesen motiválatlanan. Na mármost az egész világ arról szól változz így változz úgy hogy érdekes legyél, és hogy elfogadjanak (nem csak a magányban élj ugye ,mint én már sok-sok év óta).


Egyáltalán ez lehetséges ez a változósdi ???? Én gyerekkorom óta az érdektelenséggel szembesültem, és hogy le lett tördelve a kis szárnyam, meg a lelkesedésem .Akartam változtatni de már nem megy. 28 éves vagyok .És bennem élő dühvel és nem tudok vázoltatni hogy nem vagyok úgy szerethető ahogy vagyok. Engem az érdekelne ha pl valaki szeremmel viszont szeretne.Csak úgy magamért, a lelkemért. De ilyen meg nincs, mert oda is kevés vagyok mint mindenhova. Nem tudok beletemetkezni egy őszinte a LÉNYEM alapjainak szóló ölelésbe. Mert folyton valamilyennek kéne lennem hogy szeretve legyek.


Mit akar Isten ? mi ez az egész ? Változni ?! ha valaki úgy szeret meg h épp 'változom' ..ismerhet e és szeretheti e az alapszemélyiségem ?


Én csak úgy tudok figyelmet kivívni ha előadom h én milyen fontos ember vagyok -pedig nem vagyok .De az meg senkit nem érdekel.


Az egészben az fáj hogy ugy érzem sosem lehetek elfogadható akkor meg minek ez az Isteni(világi) -színjáték.

Fáradok ,nagyon is.


2012. jún. 29. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az, ami elviselhetetlen benne mások által?
2012. jún. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*benned

Honnan veszed, hogy nem szeret senki?

2012. jún. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 pelgrim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Ha jól értem, te már most olyan vagy amilyennek lenned kell ahhoz, hogy mások elfogadjanak, Isten ugyanis olyannak teremtett téged. Az egyetlen változás amit magadban végbe kell vinni az, hogy te ezt tudomásul veszed és elfogadod magad olyannak amilyennek Isten téged teremtett.


Lehet, ez így egy kicsit zavaros, mert mégis kell tenned valamit, - nem azért, hogy mások elfogadjanak téged úgy ahogyan vagy, - hanem azért hogy saját helyzetedet, vagy (lelki) állapotodat megértsed és TE elfogadjad magad, akkor mások is elfogadnak téged.


Ne törődj azzal, hogy mások elfogadnak-e vagy sem. Vedd tudomásul hogy te Isten egyszülött fia/leánya vagy, hogy te Isten tökéletes ötlete vagy önmagáról (a Biblia szerint saját képére teremtette az embert). Ez a tudat felemeli személytelen öntudatodat (lelkiállapotodat).

Ha így elfogadtad magad, egy idő után mások is elfogadnak téged, érdeklődnek irántad, fontosnak fogják tartani véleményedet, tisztelni, szeretni fognak téged. De akkor nem másoktól várod, hogy szeressenek téged, mert feltétlen szeretet árad belőled.


Ez természetesen nem megy egyik napról a másikra. Nekem évekbe tellett mire sikerült elfogadnom magam. Most szeretve érzem magam, számon tartják véleményemet, nem kell fontosnak előadnom magam, tiszteletet tapasztalok.


Azt kérdezed mit akar Isten ? Had mondjam el neked, hogy Isten akarata ebben a dologban pontosan az amit te kívánsz hogy az emberek elfogadjanak, elismerjenek szeressenek téged, de tudnod kell, hogy saját hozzájárulásodra van szükség.

2012. jún. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Isten Jézus áldozata miatt már elfogadott. A változás azért kell, hogy ellenálljunk a rossznak, ami pusztít. Az elfogadásnak a változás a következménye, nem a feltétele. Isten maga végzi a változást a Lélek által.
2012. jún. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gelazso ***** válasza:
Isten nem teremtett semmit. Az ember teremtette Istent. Ne háritsd a felelösséget reá vagy másra. Vedd kezedbe az életedet és elég a képzelgésekböl. Most élsz és ne higyj a mesékben.
2012. júl. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!