Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen istenek vannak még a...

Milyen istenek vannak még a keresztény istenen kívül?

Figyelt kérdés
érdekelnek más vallások amik nem a kereszténységen alapulnak ide tartozik az iszlám is ugye... szóval ha tudtok mondjatok érdekes isteneket és meséljetek a köréjük épített vallásról... olyan is jó ami már elmúlt és olyan is ami még mindig működik vagy felelevenítették

2012. jún. 29. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
19%

Nincsen más Isten, az egy ÉLŐ Istenen kívül.

Egyetlen egy Isten van, mégpedig az, aki teremtette az egész világmindenséget, a benne élőket, és nem utolsó sorban az embert.

Aki megteremtette az eget és a Földet, aki azt mondta, legyen világosság, és lett világosság, és még sorolhatnám.

Továbbá arról az Istenről beszélek neked, aki 2000 évvel ezelőtt elküldte az Ö egyszülött fiát, Jézus Krisztust,

hogy meghaljon a mi bűneinkért, azért hogy aki hisz az Ö fiában, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Ezzel az Istennel én napi kapcsolatban vagyok, én szólok hozzá, Ö válaszol nekem.

Egyébként figyelmedbe ajánlok egy rendkívül érdekes és izgalmas olvasmányt is erről az Istenről, amiben még jobban meg tudod ismerni, ki is Ö valójában.

Ezt az olvasmányt úgy nevezik az emberek: BIBLIA


További szép napot neked !

2012. jún. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2012. jún. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem tudom h feltűnt-e de oda írtam h keresztény is nem érdekel
2012. jún. 29. 18:22
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

1 Móz. 1,26 "És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre"

1 Móz. 3,22 "És monda az Úr Isten: ímé az ember olyanná lett, mint mi közülünk egy, jót és gonoszt tudván."


Van ezenkívül egy mondat a Bibliában, amit most nem találok, de az a lényege, hogy Isten kijelentette, hogy ne imádják az emberek a többi, pogány Istent.


A hindu vallás legfőbb Istenei; Visnu, Siva, Brahma

Az ókori Hellász főbb Istenei; Zeusz, Poszeidón, Hadész, Athéné, Apollón és még sokan mások. Ezeknek megtalálod a római megfelelőit is könnyen.

Skandináv mitológia; Ódin, Frigg, Loki, Thór, Baldr és itt is van még több.

Még ott van a Wicca vallás is, ők két Istenségben hisznek egy férfiben és egy nőben, valaki csak az egyikben, van aki több Istenben is hisz, de úgy tekintenek rájuk, mint az Isten(ek) különböző aspektusára. Hirtelen ennyi jutott eszembe, de bármelyik Istenség nevét, ha beírod a google-be rengeteg információt találhatsz róla.

2012. jún. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Voltak az egyiptomiaknak is saját isteneik: Rá, Hórusz, Szet, Ozirisz, Ízisz, Básztet stb. Gyakran állatfejekkel ábrázolták őket.


A közép-amerikai indiánoknak is volt sokféle istene, például Ketzalkóatl, a Tollaskígyó.

2012. jún. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Leirom neked az en szemelyes velemenyemet a vallasrol. A sok sok kultura miatt sok vallas letezik. Sokan kerdezik melyik az igaz vallas. Az en velemenyem az, h tok mindegy hova szulettel lehetsz te arab, indiai, europai vagy barmi lesz egy vallasod amiben felnosz es hinni fogsz. Ha az adott vallasodnak megfeleloen eled az eleted es cselekszel, akkor leszel jo ember. tok mindegy h vasarnaponkent templomba jarsz vagy egy esoerdoben elsz es minden honapban kemenyen bedrogozol vagy arabkent nem eszel hust egy honapig, a lenyeg h igaz hittel csinald. Szerintem egy isten van aki minyajunkat teremtett es az o akarata volt h letezzen sok vallas es mindegyik hozza vezet. egyebkent istent vagy shibat vagy alahot stb... nem a templomokban hanem magadban belul talalod meg. Ha megtalalod magadban es a tetteidben, akkor jutsz el istenhez akkor leszel a legkozelebb a megtisztulashoz es akkor lesz szep boldog eleted.
2012. júl. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!