Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak koztetek olyan emberek...

Vannak koztetek olyan emberek akik Jehova tanui voltak de felismertek a teljes igazsagot es otthagytak oket? Hogy ismertetek fel a tevtanitasaikat?

Figyelt kérdés
Hivo,ujjaszuletett emberek valaszat varom.

2012. júl. 3. 14:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Az okos ember nem a saját kárán tanul:)
2012. júl. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

[link]

Itt vannak olyan emberek.

2012. júl. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%

Én is majd nem Jehova tanuja voltam.Isten volt az aki ki szabadított onnan Mindenkor Dicsőség az Úrnak.Először is álomban figyelmeztetet akit érdekel azt is le irom mien álom kaptam az Úrtól.Meg én nagyon búzgó voltam most is az vagyok de mikor valaki először Istenre talál kincs az.Jártak hozzám a tanítók elejinte tanítottak .Emlékszem fel tettem egy kérdést és azt válaszolták ,hogy fogsz így prédikáni az utcán embereket tanítani? Gondoltam magamban még nem rég keztük a tanulást még be sem fejeztük akkor vettem észre nem tanítanak hanem kiképeznek.Kaptam tőlük egy sárga kis könyvet az ő tanításuk van benne. Kaptam tőlük egy "Bibliát" azokat olvastam.

Először az tűnt fel miért hangsúlyozzák annyira Isten nevét a Biblia nem ezt hangsúlyozza .Mikor Jézus Úgy mutatta be mint Atyát a másik ha Isten nevében van az üdvözsség akkor minek küldte el Jézust mert meg van íra az És az ő nevében reménykednek majd a pogányok.

A másik csak nekik volt igazuk egyszer meg kérdeztem: csak a Jehova tanú fognak üdvözülni? erre az egyik azt monta igen a másik aki nem volt annyira ismeretes azt felelte nem tudodm.A Biblia azt tanítja ,hogy mindenki meg menekül aki Jézus nevében reménykedik.Hát meg a sorolhatnám még több száz ellentmondást találtam ami nem egyezik a bibliával.Ami a legroszabb törvénykezők állandóan más keresztényeket kritizálnak nem tartják a keresztényeket testvérnek.

2012. júl. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat
2012. júl. 3. 15:12
 5/26 anonim ***** válasza:
3-aqs, de mi volt az ami vonzó volt bennük? Ha semmi, akkor hogy lehet csinálni úgy valamit, hogy semmi vonzó nincs benne? Bocsánat ha valakit megbántok, de nekem a J.T. között soha semmi vonzót nem találtam, ugyanúgy mint a Katolikusok között. A Hit gyülekezetbe viszont amikor elmentem, minden alkalommal azt érzem, hogy "hazataláltam, csodálatos érzés itt lenni."
2012. júl. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
12%
"Tévtanításaik"? Oszt melyek ezek? Könnyű úgy osztani az észt, hogy nem bizonyítasz semmit, csak beszélsz a vak világba...
2012. júl. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 lsandor ***** válasza:
0%
Nos igazából valaki amiatt nem lesz végül Jehova Tanúja, vagy hagyja ott, mert valami helytelenséget tesz és nem hajlandó rajta változtatni. Vagy azért nem lesz az, mert nem hajlandó változtatni az életén és inkább egy olyan vallást keres, mely a számára kényelmesebb
2012. júl. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
A 3-mas válaszoló vagyok. Nem beszéltem a vak világba 17 éves voltam, ők jöttek hozzánk beszélni Istenről előtte nem nagyon ismertem Istent. Elejínte tetszett is a tanulás mert örültem hogy ,Istenről beszélnek.Igazáből azt se tudtam kik ők .De ahogy többet olvastam a Biblát mint az őrtörony kiadványait annál jobban nem stimeltek a tanításaik.De nem csak a tnításaik hanem ahogy egymással viselkedtek az sem. Ki vetteték maguk közül azt akinek családi problémája volt meg is vették pedig csak mert beszélt róla. Volt egy vezető vén ő terrorba tartott mindenkit mikor már jöt a vén félelem fogta el őket ez egyik öreg nő be is nyugtatózta magát anyira félt tőle.A testvérek egymásről árulkodtak a véneknek mindenféle semmiségről.De sorolhatnám még.A tévtanaikat pedig a vak is észreveszi.
2012. júl. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 lsandor ***** válasza:
7%

Nos akkor sorolj fel kérlek néhányat azok közül a tanítások közül melyek szerintem nem egyeznek a Bibliával.

Az pedig, amiket a Jehova Tanúi közötti kapcsolatokról írtál távolról sem igaz, sajnálom de nem igazán láttad át a dolgokat

2012. júl. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Nem válaszolnék a helyedbe Isandornak, mert csak szét offolja a kérdést. Van erre egy másik kérdést, ami az ő Bibliaforditásukról szól már jóval 100 fölötti válasz van és tök értelmetlen az egész.
2012. júl. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!