Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidó vallásba betérni...

A zsidó vallásba betérni szándékozó személynek meg kell tanulnia héberül? Mennyi időbe telhet mire a rabbi harmadszor is elfogadja a betérési szándékot?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy a rabbi 3× utasítja vissza a betérési szándékát az illetőnek és megpróbálja lebeszélni tervéről. Ez pontosan hogy zajlik? Ha először beszélek a rabbival és visszautasít ugye a második próbálkozás mikor lehet? El kell telni kis időnek vagy már szinte utána rögtön "zavarhatom" a kérelmemmel?

Normális válaszokat szeretnék, trágárkodás nélkül. És nagyon köszönöm.



2012. júl. 17. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos el kell telnie valamennyi időnek. A rabbi kitartóan fog elutasítani. Héberül alapszinten kell megtanulni: az imákat, áldásokat kell ismerni szó szerint illetve a jelentésüket magyarul. Ráadásul a modern héber már eltér az imák szövegétől.
2012. júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A zsidók egy része sem tud héberül. Nem véletlenül, van az imakönyvekben kiejtés szerinti átirat. De egyébként nagyon érdekes nyelv, úgyhogy nem jársz rosszul, ha tanulsz valamennyit.
2012. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hazardteam ***** válasza:
Miért akarsz betérni?
2012. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Olvasnod tudnod kell héberül. Alapszinten beszélni is,valamint az imákat és áldásokaz is értened kell. Jársz valahol zsinagóhába? Az ottni rabbinál szeretnél betérni? Első visszautasítás után olyan 1-másfél hónap után illik újra próbálkozni és a 2. visszautasítás után pedig 1-2 hónap. De megkeresztelve nem vagy ugye? Párom testvére rabbi. Ha bármit szeretnél még tudni,írj privit. :)
2012. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rabija válogatja. Pont ennyi a pontos válasz.
2012. júl. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :9 4. válaszolónak írtam is privit.

- hát ezt, hogy rabbija válogatja már én is hallottam...

2012. júl. 19. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!