Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Materialisták, el szoktatok...

Materialisták, el szoktatok gondolkozni az élet értelméről, miért vagyunk itt?

Figyelt kérdés
Nem szoktatok kijukadni egy felsőbb szellemi lény létezésénél vagy nem is gondolkoztok az élet értelméről és hogy miért vagyunk itt ?
2012. júl. 17. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Gondolod, hogy aki a tudomány kategóriába válaszol, az mind materialista? :)


Amúgy én szoktam gondolkodni, és felsőbb hatalom is számításba jön, mivel nem lehet kizárni, de mivel számomra sokkal meggyőzőbb érvek léteznek az ellenkezőjére, erős fenntartással kezelem a lehetőségét.


Az élet értelme egy külön kérdés, főleg filozófiai, de ha már a tudományhoz írtad, az élet értelme maga az élet, hogy fennmaradjon. Az emberek számára pedig ezen felül az, hogy emberi erkölcsök szerint élje le, és minél többet alkosson, minél kevesebbet pusztítson. Nekem ennyi elég.


És most jöhetnek az ellenérvek, mert az tuti, hogy csak ezért tetted fel a kérdést. :D

2012. júl. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Mondhatni elszoktam időnként egy rövid időre. De ha lenne is válasz az se biztos,hogy kielégítene. De rosszul tetted, a kérdést. Nem az a kérdés mi az élet értelme, hanem kell-e lennie valami értelemnek?


Sokan azt hiszik,hogy az élet felkészülés a túlvilágra legyen az mennyország nirvána, feltámadás. De tegyük ott vagy a mennyországba már vagy 200 milliárd éve nem fogod ott is megkérdezni,hogy mi a fenéért vagy te itt az örökké valóságig? Mondhatni ez egy végtelen kérdés láncot hozna magával. Mi az élet értelmének értelme? És annak mi értelme? És annak ... . Az is lehet jelenlegi életünk egy másik világ túlvilága.

2012. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Igen, el szoktam. Nem szoktam oda kilyukadni. Mit szeretnél?
2012. júl. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Általában azokat a dolgokat magyarázzuk egy felsőbb lény létezésével, amikre nem találjuk a választ. Lásd régi időkben, mikor dörgött az ég és villámlott, azt hitték, Zeusz haragszik rájuk; amikor napfogyatkozás volt, az is az istenek haragját jelentette; vagy a beteg, nyomorék emberek szerencsétlenségét is "isteni átok"-kal magyarázták. De idővel ugye a tudomány kiderítette ezeket a dolgokat. Hiszem, hogy a tudomány egyszer majd nagyon nagyon sok mindenre rá fog jönni, lehet, hogy majd a túlvilág létezését is képesek leszünk egyszer bizonyítani (hiszen ki tudja, lehet, egy másik dimenzió, vagy fekete lyuk másik oldala vagy mit tudom én...), hiszen ha egy középkori emberhez odamennél a mai tudásoddal/készülékekkel, azt hinné, csoda, természetfeletti!


Sok "véletlen" dolog történik, előfordulnak dolgok; egy baleset vagy éppen siker...Még Steven Hawkins is megmondta: ,,Lehet, Isten húzza a szálakat a hátunk mögött".


Amúgy filozófiai értelemben semminek nincs értelme :) Hiszen az életünk is véget ér, amit elértünk, karrier, család, 100 év múlva már senki sem fog emlékezni rá(nk). Még az emberiség is kihal egyszer (szerintem), akkor a létezésünknek sem volt értelme, hiszen ha már a Föld is elpusztul (elnyeli a Nap vagy meteor csapódik be stb.), még nyomunk sem marad. És folytathatnám a sort...


Az élet értelme az egyik legnagyobb kérdés, ami az emberiséget foglalkoztatja, már az ókori görög filozófusokat is.


Elterjedt nézetek az élet értelmére:

- megvalósítani a személyes lehetőségeket és ideálokat,

- elérni a biológiai tökéletességet,

- a bölcsesség és a tudás kutatása,

- a jót, a helyeset cselekedni,

- szeretni, élvezni az életet,

- megvalósítani a lelki megvilágosodást,

- hatalmat szerezni, jobbá válni,

- nem kell az élet értelmét keresni,

- az életnek nincs értelme.

2012. júl. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Hogyne gondolkodnánk el rajta, csak mivel nem találtunk benne, nincs miért "felsőbb szellemi lény"-t feltételezni. Az csak anélkül bonyolítaná a képet, hogy bármire választ jelentene.
2012. júl. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"felsőbb szellemi lény" nem feltétele a jelen világ létezésének. Inkább a jelenségek, folyamatok mindenáron való megmagyarázásához szükséges. Mindenáron alatt azt értem, amikor valaki fejfájást kap, ha még nincs mindenre válasz. Ilyenkor szokott jönni a "valami felsőbb hatalom rendelkezett így" szöveg, mert ez a legegyszerűbb, legkényelmesebb, és még megmagyarázni sem kell. Lásd: világkormány, reptoidok, szellemek, szabadkőművesek, cionisták, men in black, stb.
2012. júl. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!