Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol kaphatunk az életben...

Hol kaphatunk az életben felmerülő kérdéseinkre kielégítő választ?

Figyelt kérdés
2009. júl. 14. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Figyeld a belső hangot.

Magadtól,

mivel csak Te tudod, hogy e pillanatban mi tenne boldoggá, vagy elégedetté.

2009. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen a lelkiismeretünket azért kaptuk, hogy a döntéseinknél használjuk, de jól ki kell iskoláznunk, hogy jó döntéseket hozzunk.
2009. júl. 14. 12:32
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem vannak bizonyos emberi alapvetések, amikre ha valaki nem jön rá magától, akkor annak vagy valami nem stimmel a fejével, vagy rossz környezetben nevelkedett. Ilyen például az, hogy nem bántjuk egymást, mert nekünk is rossz, ha bántanak, nem vesszük el a másét, mert nekünk is rossz, ha elveszik a miénket, segítünk egymásnak, mert együtt mindig többre megyünk, mint külön-külön, megbeszéljük a dolgainkat, mert senki sem telepata, stb. ...


Szerintem ezek olyan alapvető dolgok, amik tök egyértelműek kell legyenek mindenkinek, akinek egy csöpp esze is van, és egy kicsit is belegondol az élet dolgaiba. Sokkal jobb hely is lenne a világ, ha legalább egy ilyen alapszintű gondolkodásra rá lehetne venni mindenkit - vallás nélkül, szögezem le.


A vallások ugyanis nagyon ügyesen magukévá tették ezeket az alapvetéseket, csak mellette meg sajna mindig módot találnak közben a más hitűek elleni uszításra éppúgy, ahogy a valláson belüliekkel szembeni dogmatista-fanatista őrültségekre is. Lehet persze mondani, hogy a vallás tiszta, csak az ember romlott, de ezzel nem vagyunk előrébb. Ha egyszerűen gondolkodásra, emberségességre nevelik az embert, akkor azon nincs mit félremagyarázni. Ha viszont már képbe kerül az is, hogy mi tetszik Istennek, meg mi nem, és ennek az okát ne akard tudni, csak higgy vakon és mellesleg rúgd seggbe azokat, akik másban hisznek, akkor már ott a káosz és a baj.


Emberségesség, gondolkodás és józan belátás, ez a három kulcsszó.

2009. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Légyszíves NE térjetek ki a kérdés elől?
2009. júl. 14. 22:43
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Légyszíves _figyelmesen_ olvasd el, amit írtam. Ha eleve így tettél volna, észrevehetted volna, hogy abszolút a kérdésre válaszoltam, semmi eltérés nincs. Csak a válaszban egyben figyelembe vettem a motivációdat is, ami a kérdés kiirására vezetett, és rögtön arra is reagáltam.
2009. júl. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, de egy olyan ember, aki objektíven, minden misztika nélkül kíváncsi arra, hogy "mi tetszik Istennek és mi nem", az a bibliából meg fogja látni, hogy miért az tetszik Istennek, ami! A modern tudományok, mint a pszichológia és társtudományai, melyek az emberi viselkedés és a társadalom viszonyát mélységekben hivatottak kutatni, éppen úgy alátámasszák a Biblia ősi következtetéseit, mint ahogy te is. Ezért mondjuk, hogy a Biblia egyfajta "használati utasítás" is (sok más mellett) az embernek, melyet ha nem vesz figyelembe, kárt szenved.


Te, aki előttem szóltál pl. miért hiszed pont ezeket a józan emberi alapeszméket? Nem befolyásoltak a születésedtől fogva azok a tanítások, melyek a bibliából származnak? Rengeteg olyan eszme, tanítás, törvény vesz körül bennünket, ami eredetileg a Szentírásból származik, és akkor is hatással volt a gondolkozásod kialakulásában, ha nem neveltek "vallásosan". Amúgy pedig mindenki "vallásos" valamilyen értelemben, nem vagyunk mindentől független hatalmi központok, nem vagyunk csupán "hardver", melyben jó, vagy rossz szoftver dolgozik!

Még te is vallásos vagy a szó alapvető értelmében!


Miből látszik, hogy nagyon is szüksége van az embernek a létező Istenre, aki teremtette őt?

Nézz szét a világban most, amikor a hagyományos vallásos eszmék kezdenek érvénytelenné válni, és a "felvilágosodás" címkéje mögé bújik sok ember, mennyivel veszélyesebb, erőszakosabb, bűnösebb a világ.


Persze az embertelen vallási tanítások is 100 milliókat tartanak szellemi rabságban, és szó szerint 100 millióknak az életéért felelősek, de ez csupán azt bizonyítja, hogy az ember vágyik Istene után, szüksége van rá.

De sok vallás vezetése csak kihasználja a híveit, a hatalom megtartása miatt, eleve rossz, meghamisított használati utasítást ad a kezükbe, ha ad egyáltalán! Persze, ezért a vallások is óriási mértékben kivették a részüket az emberiség pusztításából, de a materializmus csak a másik véglet!

Nem a vallás a rossz mindenestől, hanem a hazugságokat, mítoszokat, embertelen filozófiákat terjesztő hitrendszerek a rosszak.


Mindennek az alapja a hit, melyre a társadalom épül, csak az a kérdés, hogy az hiszékenységre épül-e, vagy az igazságra!

2009. júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Bibliában megtalálhatod azokat az alapelveket és irányadó mértékeket ami által kiiskolázhatod megfelelően a lelkiismeretedet,úgy,hogy azt a mindennapi életedben is ne csak a saját magad,de a mások hasznára is fordítsd!!Ráadásul ha ezt teszed nagyon sok bajtól,gondtól is megóvod magad,és ami a legfontosabb szerintem még Istennek tetsző életet is tudsz így élni.A 2Tim:3:16,17-verse azt írja:"A teljes írás Istentől ihletett,és hasznos a tanításre,a feddésre,a kiigazításra,az igazságosságban való fegyelmezésre 17:hogy az Isten embere teljesen alkalmas ,minden jó cselekedetre hiánytalanul felkészített legyen".A Bibliát azért íratta meg Isten,hogy a mindannapi életünket könnyítse meg,és hogy meg tudjuk különböztetni ,hogy mi lenne a jó nekem vagy a családomnak is. Egy használati utasítás amindennapi életünkhöz.
2009. szept. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt gyk.-n. Nekem legalábbis mindig bejött eddig. :)
2017. aug. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!