Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallást szeretnék váltani, de...

Vallást szeretnék váltani, de már meg vagyok keresztelve és első áldozó is voltam. Van valami 'kiút', hogy hivatalosan is új vallásom legyen, vagy ez attól is függ, hogy melyik vallásról melyikre akarok rátérni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 20. 21:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Azzal, hogy meg vagy keresztelve már az Egyház tagja lettél, innen kilépni nem tudsz, max. megszakítasz vele minden kapcsolatot.
2012. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az már megvolt, de szeretnék egy bizonyos szempontból mégis az új valláshoz tartozni, ha nem is 100%-osan ..

A megkeresztelést valahogy nem lehet visszavonni,mármint annak,aki nem hisz ebben,annak nem olyan nehéz ezt kitöröltetni ..

2012. júl. 20. 21:47
 3/15 anonim ***** válasza:
Te döntöd el, hogy melyik vallást választod. Egy csomó ember meg van keresztelve, mégis másban hisz. Nem kell bejelenteni senkinek sem, mivel ez a te magánügyed.
2012. júl. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De mégis hitelesíteni szeretném a dolgot, hogy ne úgy legyen, hogy én 'ez' vagyok,de mégis 'ez',hanem én ténylegesen 'ez' vagyok..

Úgy sokkal jobb lenne az egész, persze furán hangzik, de sokkal 'megkönnyebbültnek' érezném magam, hogyha már eddig is rossz szemmel nézték,hogy el akarok menni a vallásomtól,akkor már tényleg elmegyek,nem maradok ott,az úgy nem ugyanaz ..

Valahogy csak fel lehet bontani a megkeresztelést..valami papírt nem írnak róla,és mint a filmekben,ha megsemmisítik az egész érvénytelen lesz ? :D

2012. júl. 20. 21:53
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudod, mert nem egy papír, hanem eltörölhetetlen jegy.
2012. júl. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

és ha a keresztelési okiratot semmisítem meg? :D

mert találtam egyet a padláson ..

és azzal nem lehet hivatalosabbá tenni,hogy elmegyek egy templomba,és beszélek ott valakivel?

2012. júl. 20. 22:16
 7/15 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Döntsd el, mit akarsz. Ha lelki kötődésed van az egyházhoz, akkor lehet, hogy nem máshol kéne keresni a jó vallást. Ha meg nem kötődsz, akkor ne foglalkozz már ezzel, hanem inkább foglalkozz az új vallásoddal. Senki nem fog ujjal mutogatni, hogy ez keresztény, mert megkeresztelték. Meg aztán ha mutogat is, ki nem * le? Kinek akarsz megfelelni?
2012. júl. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szervusz, Én egy Tanú vagyok.

A hagyományoknak megfelelően, a szüleim csecsemőként reformátusnak kereszteltek meg.

Felnőtt koromban döntöttem úgy, hogy az életemet Jehova istennek szeretném át adni.

De előtte meg kell szakítani a kapcsolatomat a református egyházzal.


Ez kétféle módon teheted meg.

Vagy írsz egy hivatalos levelet nekik, hogy mi a szándékod, és a többi nem a te dolgod, mert a teremtő látja a szívedet, hogyan döntöttél, neki tartozol számadással.

Vagy személyesen beszélsz egy oda tartozó felszentelt, vagy hivatalban levő Pappal, elmondod miért jöttél és ezzel be van fejezve a dolog, de számíts rá, hogy iszonyú mérges lesz, még lehet, hogy el is zavar.

Innét szintén a többi nem a te dolgod, mehetsz oda ahová tartozni szeretnél.


Tisztelettel egy tanú

2012. júl. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda bolondság már ez?! Új valláshoz tartozni és azért nem lehet, mert más valláshoz tartoztál eddig? Isten abszolute nem foglalkozik azzal milyen imákat mormolsz, vagy hogy milyen jeleket firkálsz a levegőbe ima közben... Sőt egy csomó más bigott szokással sem foglalkozik. :) Az a lényeg mi van a szívedben/lelkedben bakker. :) Isten arra fogy figyelni, nem a bohóckodásokra. :)
2012. júl. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem azért akarok más vallásra térni,mert más Istent szeretek, csak én,és a jelenlegi vallásom abszolút nem illünk össze, sőt,a katolikus vallás áll tőlem a legmesszebb,ezért akarok áttérni egy olyan vallásra,ami inkább engem tükröz.

Amúgy ateista vagyok, de akkor is szeretnék egy olyan valláshoz tartozni,amire ha rákérdeznek,akkor már egy olyat mondok vissza,ami sokkal jobban illik a személyiségemhez,és ahhoz,hogy miben hiszek,és miben nem ..

2012. júl. 21. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!