Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A legjobb barátom ateista, s...

A legjobb barátom ateista, s néha beszélgetünk nyugodtan és tisztelettudóan a vallási nézetemről, szerintetek ez gond?

Figyelt kérdés
Tiszteli a hitem (bar hülyeségnek és gyerekesnek tartja), viszont elfogadja, az én hitem pedig egy ember véleménye úgy sem döntheti meg
2012. júl. 21. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Beszélgettek, és?
2012. júl. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

miért lenne gond, nem értem


az lenne a gond, ha ő gúnyosan piszkálna, vagy te megpróbálnád telebeszélni a fejét, hogy térjen meg


a kulturált beszélgetés az intelligencia egyik ismérve

2012. júl. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyenesen természetellenes. Tessék szépen veszekedni, mint más rendes emberek, hasonló esetben......:)
2012. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Miért lenne már gond egy nyugodt beszélgetés? :Oo


Viszont mivel már a tudomásodra hozta, hogy hülyeségnek és gyerekesnek tartja a hitedet, lehet, hogy később bekeményít. Akkor állítsd le udvariasan, és a jövőben lehetőleg kerüljétek a témát.

2012. júl. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Újabb értelmes "kérdés".
2012. júl. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező arra akarta rávezetni az itteni emberek roppant magas intelligenciával rendelkező hányadát, hogy igen, így is lehet beszélni vallásról, nem kell feltétlenül a porba alázni egymást.

Pár emberrel több éve együtt lakok, én katolikus lenék, szobatársam református, lakótársam ateista, a legjobb barátnőm meg spirituális, és kölcsönös érdeklődéssel fordulunk egymás világképe felé. Igen, így is lehet.

2012. júl. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális emberek különböző világnézettel tudnak normálisan beszélni egymással. Nem isteni csoda.
2012. júl. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
ha felteszel ide egy ilyen kérdést, hogy gond-e, ha az ateista barátoddal beszélgetsz, akkor a te agyaddal van gond. És ha azt mondom, hogy tilos, hogy "pogányokkal" érintkezz, akkor inenntől ignorálod? De jó barát lehetsz te...
2012. júl. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis gond, sőt, egyenesen jó. Örülj neki, hogy tiszteli a hitedet, és meghallgat.
2012. júl. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%

Érdekes módon mégis beszélget róla ....mert érdekli.

Sokan azért ateisták ,mert félnek elismerni hogy Jézus létezik.Jeleket és csodákat várnak amelyek az orruk előtt vannak .De fülüket becsukták és szemükkel sem akarnak látni.Így egyszerűbb azt mondani :-a keresztények hülyeségben hisznek...és tovább várják a csodát.

Évezredek óta fennmaradó kereszténység nem hal ki soha....és ezt senki sem cáfolhatja meg:


Jézus ezt mondta a tanítványainak:

" Ég és föld elmúlnak, de az én igéim soha le nem múlnak."


Ez pedig az Igazság.

Reméljük a barátod is azok között az emberek között van akire Jézus vár...


(K.GY)

2012. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!