Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem tudom mit valasszak....

Nem tudom mit valasszak. Segitenel?

Figyelt kérdés

Mar ketsegbe vagyok esve... Erzem, hogy van egy isten, de nem tudom ki az. Felek a pokoltol... Nem hiszem h ez egy elhanyagolhalo kerdes, sot szerintem ez a legfontosabb.

Nem tudom mit valasszak. Segitsegre van szugsegem.

Regen biztos voltam, hogy a keresztenyseg az igaz vallas, de mar egyaltalan nem vagyok biztos benne.

Pl. [link]

Elgondolkodtato...


2012. júl. 25. 19:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Őszinte imában, a saját szavaiddal öntsd ki a szívedet az Úr előtt, oszd meg vele a problémáidat (nem kell fennhangon), és kérd a segítségét, hogy mutassa meg neki, melyik az igaz vallás. Ezután őszintén és kitartóan figyelj és keress. Nagyon figyelj az érzéseidre a következő napokban, hetekben, hónapokban, és rendszeresen imádkozz útmutatásért.


Esetleg olvasd el Jakab levele 1. fejezetének 5. versét, pont idevág.

2012. júl. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Koszonom.

Mas valaszokat is varok meg. Esetleg ha valaki meg tudna valahogy cafolni a linken leirtakat azt is varom.

2012. júl. 25. 20:15
 3/18 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam el a linkedet, de szerintem a kereszténység az egyetlen igaz vallás, az iszlámban pedig a későbbiekben nagyot csalódnál...
2012. júl. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Még valami (az előző vagyok).

Nézd meg ezt a videót 6:00-tól: https://www.youtube.com/watch?v=iwJX4y4FfFE. (Félreértés ne essék, nem hiszek az összeesküvés-elméletekben, de csak itt találtam meg ezeket az idézeteket).

2012. júl. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szia, elkezdtem olvasni, de nincs most időm végig menni rajta. Az iszlámmal az a baj hogy az ószövetséget is megváltoztatták ráadásul Krisztus után jó pár évvel. (pl. Ábrahám Izsák helyett Ismaelt vitte fel a hegyre....stb)Egy másik nép szent könyvét lenyúlni és megváltoztatni elég csúnya dolog, szerintem. Főleg amit írnak a linkedben, amikor Jézus a Szent lelket ígéri, a vigasztalót és azt Mohamedre vonatkoztatják, hát azon besírtam.


Mohamed nem lehetett próféta mert azok mind Izrael házából valók voltak, illetve mind Jézusig prófétáltak. Jézus volt az alfa és az omega, rajta kívül nincsen más. Továbbá nézd meg Mohamed életrajzát a wikin. Hát, nem éppen prófétai. Sőt, ő maga epilepsziás rohamokkal küzdött és nem tartotta magát prófétának, ellenben a kedves nejével és anyósával.


Ráadásul semmit le sem írt, a tanítványai szóbeli hagyomány útján adták át az infókat, és ők erre hivatkoznak, mint tökéletes bizonyítékra. Ha téged ez meggyőz......

2012. júl. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Talán még annyit, hogy olvasd el ezeket a verseket, és rá fogsz jönni, hogy a biblia sehol nem tanítja, hogy van tüzes pokol.

Különben a pokol kifejezést, és tanítást a régi kereszténység vette át a hinduizmusból,mert ott tanítanak ilyet de ezt már rég leleplezték.

Nem keresztény tanítás.

(Róma 6:6, 7) . . .. 7 Mert aki meghalt, azt felmentették a bűne alól.

(Róma 6:23) . . .Mert a bűn zsoldja a halál, az ajándék pedig, amelyet az Isten ad, örök élet Krisztus Jézus, a mi Urunk által.


A halállal fizetsz a bűneidért nem a pokol tüzével.


(Ezékiel 18:4) 4 Íme, minden lélek az enyém. Ahogy az apa lelke, úgy a fiú lelke is az enyém. Amely lélek vétkezik, az hal meg.

Lélek= héber ne'fes szóból: élő, lélegző élőlényt jelent ezt használja az állatokra is.


A lélek halandó, mert a lélek az te magad vagy.

Ez alátámasztja a Római levélben leírtakat összhangban vannak egymással

2012. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Először is, ne Isten-félő magatartás vezéreljen, hanem az Isten-szerető.

Aztán, én személy szerint nem kedvelem, amikor egy vallásban vannak ilyen görcsös szokások, pl. Muhammad után mindig mondani, hogy béke reá, ez számomra annyira beteges. Isten kétlem hogy ilyenek alapján ítélne meg.

Harmadrészt ha több vallásban is elmélyedsz, úgyis mindbe találsz olyan részt ami kimondja, az Ő Istenük az igazi, hinduknál pl. Krisna mondja a Gítában az utolsó versben, hogy hagyjunk fel a vallás minden változatával és hódoljunk meg egyedül Ő előtte. A Bibliában is van ilyen, és gondolom a linkelt oldal is erről szól.

Szóval a valláshoz nem csak hit kell, hanem egy kis filozofikus, logikus gondolkodás is. Nézd meg mely vallás miről szól, és amelyiket úgy gondolod, hogy vállalható számodra az alapelvei, mélyedj el jobban benne, és amelyiknél majd úgy érzed, kitárul a világ, boldog vagy, és Istennel egyre személyesebb a kapcsolatod, na az az igazi!

2012. júl. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ne azért kövess egy vallást, mert félsz valamitől, amit az tanít. A félelem sosem szülhet igaz hitet, csak megrögzöttséget, tévedést és fájdalmat. Ha mégis egy vallás keretein belül érzed magad biztonságban, akkor válaszd azt, amelyikhez nem a félelem vezet, hanem a hit.
2012. júl. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Elkezdtem olvasni, elég érdekes egy érvelésük van. :D

Állít egy A dolgot, ír egy B dolgot rá, amiből le von egy C következtetést. :D

2012. júl. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Bocs, most érdemben nem szólok hozzá, csak arra a felvetésre, hogy Mohamed nem írt le semmit.

Jézus sem írt le semmit, hanem csak a tanítványai szóbeli dolgok alapján, meg a tanítványok tanítványai.

Nem (csak) ezért hiszünk Neki.

2012. júl. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!