Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan aki gyakorolja...

Van itt olyan aki gyakorolja a buddhizmust? Miben változott az élete buddhistaként?

Figyelt kérdés

2012. júl. 28. 09:56
 1/4 feketepeter ***** válasza:
100%
Kedvesebb lettem, türelmesebb, együttérzőbb. Kevesebb az indulat az életemben. Nőtt a bölcsességem. Jobban tudok alkalmazkodni másokhoz, tolerálni a hibáikat. Összességében sok mindenben.
2012. júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha hiszed, ha nem, a buddhizmus (pontosabban a meditáció) nélkül vagy halott lennék, vagy megőrültem volna. Szinten tart egészségileg és tudatilag is. Valamint nem félek a haláltól, szerintem az csupán egy kapu a következő életre, amire fel lehet készülni előre, hogy jobb létformába / helyre / helyzetbe szülessek. (Remélem ebben a világban soha többé, még embernek se.)
2012. júl. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Megszűnt az életemben a legtöbb negatív érzelem. Képtelen vagyok például dühös vagy szomorú lenni. A heves, robbanékony természetemet leváltotta egy mindig nyugodt. Az emberekhez szeretettel és együttérzéssel viszonyulok, még azokhoz is, akiket korábban elítéltem. Megbocsájtás, elfogadás, jó szándék és ártani nem akarás jellemzi az emberi kapcsolataimat. Elértem egy bizonyos fokú lelki egyensúlyt, békét önmagamban és ebből semmi nem tud kibillenteni. Szeretettel, elfogadással és megbocsájtással viszonyulok saját magamhoz. Vágyaim még vannak, bár kevés. Elvárásaim viszont már nincsenek.
2012. nov. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Rajottem hogy feleslegesen aggodtam sok minden miatt, es teljesen be volt szukulve a tudatom. Amiota buddhista meditaciokat vegzek, sokkal nyugodtabb vagyok es elfogadobb masokkal szemben. Bar en nem mondom magam busdhistanak, de talan ez a hitrendszer all hozzam a legkozelebb es sokszor vegzek buddhista meditaciokat.
2013. okt. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!