Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusok! Mi a véleményete...

Reformátusok! Mi a véleményetek a katolikusokról?

Figyelt kérdés
Én katolikus létemre néha eljárok református istentiszteletre is, és nagyon tetszik!
2012. aug. 1. 14:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Bírjuk őket!
2012. aug. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igazából semmi különös, nincs velük semmi bajom :)Számomra egy katolikus is ugyan olyan ember, mint egy református :).
2012. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy vesszük... katolikusnak vagyok keresztelve, de volt már katolikus és református esküvőm is, meg gyerekem is van ilyen is, olyan is. Mi is lenne a véleményünk magunkról, azaz egymásról?
2012. aug. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%
Inkvizíció és népírtás Dél-Amerikában. :) Tudom, hogy erre majd lepontozás lesz a válasz, de ez is csak titeket minősít. :)
2012. aug. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Apum református, anyum katolikus. Szeretik egymást és nem irtottak népeket sem.
2012. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
4-es, kiket minősít? Engem?
2012. aug. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
32%
A vallásos emberek sokszor nem reagálnak, csak nyomnak egy pirosat. Pedig engem tényleg érdekelne, hogy a neveltetésen kivül mi vonz valakit egy olyan szervezethez, amelyik terrorral erősitette meg a hatalmát (inkvizíció), vagy amelyik Isten igéjének hirdetése közben a halálba küldött és szinte nyomtalanul eltüntetett egy civilizációt (Dél-Amerika). Nem baj, mert régen volt? Akkor 500 év múlva rehabilitáljuk a náci és kommunista háborús bűnöket? A katolikus egyházat be kéne tiltani az emberiség elleni bűncselekményei miatt.
2012. aug. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%
Reformátusként mondom, hogy minket is terhel egy kis inkvizíciós felelősség: Ugyanis felekezet alapítónk égettette meg Szervét Mihályt (Miguel de Serveto), a vérkeringés felfedezőjét, az ariánus/szentháromság tagadó irányzat képviselőjét. Egyébként Krisztusban testvérek vagyunk.
2012. aug. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Apum református, anyum katolikus. Szeretik egymást és nem irtottak népeket sem."


Nálunk ugyan ez a helyzet. Voltak otthon viták, mint minden házasságban, de sosem vallási alapon.

2012. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

"Inkvizíció és népírtás Dél-Amerikában. :) Tudom, hogy erre majd lepontozás lesz a válasz, de ez is csak titeket minősít. :)"


Titeket tömeges boszorkányégetések minősítenek a Német-Római Császárság területén, illetve számtalan katolikus pap kegyetlen és megalázó kivégzése akár Magyarországon is (lásd Kassai vértanúk esete). :))

De az igazság az, hogy ahogy minket nem minősít az az inkvizíció, amit politikai okokból állami erőkkel vittek véghez, úgy titeket sem minősítenek ezek, amik szintén csak politikai válaszok voltak az adott kor helyzetére. Tehát ne bántsuk már egymást ezért, hanem próbáljunk meg végre Jézus követőiként, keresztényként viselkedni!

2012. aug. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!