Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pedofil papok vs. "Isten"?

Pedofil papok vs. "Isten"?

Figyelt kérdés
Ha létezik a keresztény isten, akkor miért hagyta/hagyja hogy a követői ilyen dolgokat műveljenek a gyerekekkel? Most ne tessék azzal jönni hogy "a Sátán volt", mert ez csak másra mutogatás. Ha mindenható az isten, akkor ezt miért engedi? Az ártatlan gyerekeknek ez jár?

2012. aug. 3. 22:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
38%
Egyetértek az utolsóval. A hamis egyházban hamis keresztények vannak. Persze vannak kivételek akik tényleg keresik az Istent, és adja az Úr hogy meg is találják. De nem a hamis egyházban fogják. Oda sokan csak megfélemlítésből járnak. Félnek a következményektől ami akkor zúdul rájuk amikor nem mennek el.
2012. aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
78%

Mustafaval tökéletesen egyetértek!

Érdekes, hogy a bulvármédia nem tud leszállni erről a témáról, aztán a világon máshol sokkal több az ilyen eset, pl. családon belül, aztán az sosem derül ki, pláne, ha bizonyos kisebbségről van szó.

Amúgy Isten szabad akaratot adott mindenkinek, ha akarsz teljesen elfordulsz tőle, és a bűnt választod. De választhatod a jót is.

2012. aug. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

Isten mindenható és persze hogy létezik. Adott szabad akaratot az angyalok és az embereknek: ezt kérnéd számon Rajta ???

A gyerekek nem ártatlanok, mindenki bűnös, hisz az áteredő bűnnel születik, mely hatásnak letörlésére szolgál a keresztség.

Isten előre megíratta, hogy mi fog történni, és az történik most is. Úgy fogtuk ki hogy abban az utolsó időben élünk, amikor megnyilvánul a Kárhozat Fia ( 2 Tessz 1,7-10) és elbuknak még a püspökök is= lehullanak a csillagok az égről (Mt 24,29) és a gonoszság elhatalmasodásával sok szívben kihűl a szeretet (Mt 2013) és az emberek elállatiasodnak... mindez azért hogy minden e korban élő embert a korábbiaknál nehezebb próbatétel elé állítson (s ennek arányával ha sikeres volt, jutalomban részesítsen!), ki az akik közülük Krisztust és ki az aki a Sátánt választja.

Konkrétan az történik hogy a egy sátánista ( [link]

zsidó szekta két évszázada behatolt a katolikus egyházba és belülről igyekszik azt szétrohasztani,(miután kívülről nem sikerült legyőznie!) pont úgy ahogy a féreg szétrágja belülről az almát, és nem jobbá teszi !

Bővebben itt:

[link]

[link]

2012. aug. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat. Azokkal a válaszokkal nem értek egyet, amik olyasmiket mondanak hogy "nem csak papok csinálják", meg "ennyi és ennyi %-uk van benne"... Kit érdekel hogy hány %? 0%-nak kéne lennie!


Hogy az ember szabad kezet kapott, az egyfelől rendben van. De ha az isten ilyen dolgokat megenged egy olyan vallásban ami őt imádja, akkor miért mondják egyesek hogy ő jóságos isten és tőle csak jó származik? Jó származna ha esetleg megmentené az ilyen mocskoktól a gyerekeket.


Meg alapvetően ezt a logikát nem értem: hogy lehetne jóságos egy olyan isten aki megteremt egy másik lényt, és hagyja hogy bántsa a többi teremtményét (gondolok itt azok elképzelésére akik az ördögre kenik ezt is).


Meg ez az eredendő bűn dolog is baromság. Most születtem, de már bűnös vagyok? Kedves... És ha szabad kezet kaptam, miért csak úgy moshatom le a bűnt magamról hogy megkeresztelkedem?


Ez a véleményem: [link]

2012. aug. 4. 23:22
 15/23 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező, hiába nem értesz egyet például az én válaszommal; ezek a TÉNYEK, azok meg makacs dolgok...

Nem ismétlem meg, a lényeg, hogy a legtöbb szexuális molesztálás a rokonságon belül és az iskolákban történik.

Azzal viszont egyetértek, hogy a legoptimálisabb a 0 % lenne. De minden esetben. Biztosítalak arról, hogy nekem hívőként is nagyon nehéz elfogadni, hogy ilyesmik egyáltalán megtörténhetnek; függetlenül attól, hogy melyik vallásban vagy felekezetben. De mindezek ellenére tudom, hogy Isten jó, és minden jó Tőle származik.

Oldalakat, sőt könyveket lehetne írni erről, de szerintem téged úgysem győzne meg semmi, mert alapon ellenségesen állsz hozzá.


Az eredendő bűnnel kapcsolatos felvetéseidre viszont nagyon röviden is tudok válaszolni: nincs ilyen, tehát az újszülött nem bűnös. Viszont a bűnre való hajlama megvan. A bűntől és a következményeitől pedig nem tudjuk saját magunkat megszabadítani; csakis Jézus Krisztus kereszthalála által lehetünk mentesek a bűntől. A jó hír az, hogy ez viszont kegyelemből van, ingyen. :)

2012. aug. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
De bizony az újszülött is bűnös!! Neki ugyanúgy meg kell térnie a bűneiből mint ahogy te is tetted. Ádám és Éva bűnbeesése óta mindenki bűnös a földön. Csak Jézus tud bűnbocsánatot adni! És amikor ez megtörténik 20 cm-vel a föld fölött jársz. A bűnnek fizikai súlya van. Egy teher. És amikor lemegy, felszabadulsz. Az egy hülyeség hogy a kisbaba nem bűnös!! Lehet hogy ártatlan de akkor is benne van a bűn Ádám ès Éva óta minden emberben!!!
2012. aug. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Ezzel ítéled bűnösnek az újszülöttet? Hogy ezt írja egy könyv? Pff...
2012. aug. 6. 10:18
 18/23 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, a könyv (a Biblia) NEM írja azt, hogy az újszülött is bűnös. Ha a 16-os válaszoló szerint igen, akkor bizonyára be tudja másolni azt az igeverset, amiben ez van...


A többiben viszont igaza van: a bűnökből való megtérés valóban felszabadító érzés.

2012. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
24%
"Mert íme vétekben fogantattam és bűnben melengetett engem anyám" 50. (51.) zsoltár
2012. aug. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
53%

@ 19:


Ez mind? :Oo

Amit idéztél, az egészen pontosan az 51. Zsoltár 5. verse.

És kiváló példa arra, hogy hogyan lehet egy szövegösszefüggésből kiragadott igeversre egy egész tévteológiát építeni...


Dávid a zsoltárai jó részét egy-egy adott élethelyzetben írta, így az akkori lelkiállapotát is tükrözik. Az 51. Zsoltár az 1. és 2. versek tanúsága szerint akkor született, amikor Nátán próféta járt Dávidnál, miután ő Betsabéval vétkezett. Az egész szöveg mély bűnbánatot fejez ki, s ebből az összetört lelkiállapotból fakad az a bizonyos mondat is.


Ha pedig valaki úgy gondolkodik (teljesen tévesen), hogy minden igevers önmagában is megáll a szövegkörnyezettől függetlenül: Remélem, a többit is komolyan veszik, és kőkeményen betartják.


Csak egyetlen példa, hogy vicces is legyen:

A 84. Zsoltár 1. versének utasítása:

< A karmesternek: "A szőlőtaposók" kezdetű ének dallamára. >

--> Tehát:

1. Ez nem próza, hanem dal; méghozzá kötelezően megadott dallammal;

2. Karvezető irányítása kötelező az énekléshez!

3. Ugyanez más fordítások szerint pedig: "gittithre". Úgyhogy tessék szíves beszerezni ezt a hangszert, mert kizárólag ezen lehet kísérni az éneket.

:)))

2012. aug. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!