Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateistákhoz egy kérdés?

Perfectrush kérdése:

Ateistákhoz egy kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném előre leszögezni, hogy nem akarok hitben álláspontot foglalni.


A kérdésem az lenne, hogy egy ateista mit gondol, mi történik a halál után? Csak úgy felszívódik a "lélek"?


Továbbá mit gondolnak azokról, akik meghaltak, majd feléledtek és a visszatérő beszámolóikban mennyről meg pokolról beszélnek.


Kérlek titeket, vitázni se kezdjen senki, mert nincs értelme.


Köszönöm a válaszokat!



2012. aug. 17. 23:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Édesanyám Alzheimer-kóros volt. Évekig kellett látnom, ahogy az úgynevezett "lelke" hétről hétre lesz semmivé apró részletekben, ahogy a neuronok pusztultak az agyában. Előbb elkezdett Mónika-showt nézni,aztán nem tudott már elolvasni egy könyvet sem, később azt mondta, hogy elloptam a nyugdíját, végül nem ismert meg már senkit sem.

Az én lelkem sem állandó. Egész más ember vagyok, mint voltam évtizedekkel ezelőtt.

Az újjáélesztett betegek emlékeiről meg az jut eszembe, hogy egyszer likőrt ittam fájdalomcsillapítóra, és aztán kábé egy óráig lebegtem a saját fejem fölött, és fentről láttam magamat és a többieket.

Az agy oxigénhiányos állapota ugyanúgy téves képzeteket idéz elő, mint a drogok.

2012. aug. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

h mi történik a lélekkel nem tudom.elhiszem h akik voltak klinikai halál állapotában,azok látták a "fényt" és azt is elfogadom h vannak akik pl műtét alatt látják magukat és a történéseket.szerintem nem létezik olyan h menny és pokol,mivel az egész a jó és rossz ellentétére épül,a két dolog pedig minden emberben megtalálható.sejtésem sincs h mi fog történni,de egyszer úgy is meg fogom tudni.addig is,úgy élek ahogy élek és kész.

amúgy nem kötözködésből,de még sose hallottam h valaki látta volna a mennyet v a poklot.csak olyanról amit már példának leírtam

2012. aug. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Megszűnűnk létezni, egy ateista nem hisz a lélekben.


Engem már hoztak vissza a "halálból" és nem láttam semmit, se alagutakat, se az angyalokat, se az ördögöt vasvillával, se az orvosokat, se Buddhát, se semmit.

A nagy semmi volt. Olyan volt, mint amikor alszol. Nincs tudatod.

Én is csak ébredés után tudtam meg, hogy majdnem elveszítettek.

2012. aug. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

ment a zöld kéz kedves utolsó, bár Én isten félő ember vagyok.

Nincs semmi ez így bibliatikus.

2012. aug. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem hiszek a lélekben.


2. Halálközeli élménynél több kutatás szerint DMT (drogként is használják)szabadul fel az agyban, ami hallucinációkat vált ki.

2012. aug. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 hollófernyiges ***** válasza:
91%
Mi történik a programmal amit letörölsz a gépről? Mi történik a könyvvel, ha elégeted a papírt?
2012. aug. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez két kérdés az ateistákhoz.


.


.


.


.


.


.


Ja, hogy választ is vársz?

Egy ateista eleve nem hisz a (spirituális értelemben vett) lélek létezésében, így annak "felszívódásában" sem.


Aki pedig meghal, az halott is marad. Akit sikerül újraéleszteni, az nem halott volt, hanem csak a légzése és vérkeringése állt le. Ez még nem halál, hanem egy extrém körülmény az idegrendszer számára. Elakadó tápanyag utánpótlás, oxigénhiány, szervezetet elöntő hormonok, amiket részben a test választ ki, részben az orvosok juttatják a szervezetbe.

2012. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Előző, nem értem mire fel a nagy felháborodás, hogy 1 kérdés helyett 2-őt tettem fel.

Ha számodra ez offenzív akkor talán jobb tetted volna, ha nem is írsz.

2012. aug. 18. 15:03
 9/17 anonim ***** válasza:
Felháborodás? Nem volt ott semmiféle felháborodás.
2012. aug. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Tényleg nem volt felháborodás. Csak feltettél egy kérdést, hogy "...egy kérdés?" , ő meg udvariasan válaszolt, hogy nem, kettő :))))
2012. aug. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!