Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vasárnapi istentisztelet vs....

Vasárnapi istentisztelet vs. Munka. Mivel lehet kompenzálni?

Figyelt kérdés

Vagy három hónap kihagyás után sikerült tegnap eljutnom Istentiszteletre. Olyan jó, nyugalmas és felszabadító volt. Amikor ott ültem jöttem, rá, hogy mennyire hiányzik ez nekem. Egy óra elmélyülés és teljesen helyrezökkentem.


De a következő hetekben, hónapokban megint jönnek a kötelezően munkával töltendő vasárnapok. Ki tudja, mikor jutok el ismét Istentiszteletre? Mivel lehet kompenzálni?

Az önálló imádság valahogy nem elég, kell a közösség, kell, hogy másokkal együtt legyek.


Van a gyülekezetben heti két alkalommal Bibliakör, de mindkettő olyan időpontban, amire nem tudok elmenni. :(


2012. aug. 20. 06:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jól érezted magad:)

Hasznos is, az a bizonyos Istentisztelet.

Pihentető, van időd mélyebben gondolkodni, gyülekezetekben pedig barátkozni tudsz, közösen segíteni másoknak stb..


Szerintem beszéld meg a gyülekezet tagjaival, vezetőivel, hogy szeretnél velkük lenni, de dolgoznod kell. Nem lehetne-e időpontot módosítani, bővíteni?

Hisz jobb szeretsz inkább közösségben lenni, mint egyedül. Ez egyáltalán nem baj.


Sajnos más megoldás nincs. Esetleg keresel másik gyülit vagy feladod a munkád, de szerintem egyiket sem szeretnéd és senki nem is várja el.

2012. aug. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Járj utána, hogy a lakóhelyed környékén található más gyülekezetekben hánykor van istentisztelet. Kis szerencsével valahol olyan időpontban van, amikor ráérsz: mondjuk délután.

Vagy tanulmányozd a szentírásokat, hívd át testvéreidet az egyházból, és tanulmányozhattok együtt is. Imádkozz és keress olyan munkát, ahol nem kell vasárnap dolgozni.

Hét közben járj el minél több programra.

2012. aug. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!