Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki Gandhi tanácsaival foglalk...

Aki Gandhi tanácsaival foglalkozik, az lehet mellette keresztény is?

Figyelt kérdés

Az egyik nagy katolikus barátném,folyton jön azzal..hogy a Gandhi azt mondta...De most

komolyan mi köze Jézushoz és egyátalán

úgy,az egész keresztény egyházhoz Gandhinak!? :/


2012. aug. 26. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gandhi is mondhat okos dolgokat attól függetlenül, hogy nem katolikus! Most mért ne fogadhatná meg? Az ókori görögök, rómaiak is bölcselkedtek, gondolkodtak mind az élet, politika, mind pedig tudományok területén, azokat is megfogadjuk, pedig nem voltak keresztények!
2012. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2012. aug. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is keresztény vagyok, és foglalkozom Gandhival. Szerintem semmi rossz nincs benne, ha tanul, művelődik az ember más emberektől. Meg egyébként idézem Gandhitól:

"Hindu vagyok, és egyszerre muszlim, keresztény, buddhista és zsidó." Szóval nem volt ő konkrétan hindu, hanem beszélt pl: Jézusról is.

2012. aug. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Gandhi nemcsak zseniális volt, hanem a Bibliát nagyon jól ismerte, az egyetlen ok, amiért nem lett keresztény az korának keresztényeinek a viselkedése volt. Gandhi az élet, vallás, filozófia területén kiemelkedő volt. Ezt keresztényként mondom.
2012. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden tanácsát megfogadhatod, ami nem mond ellent a keresztény tanításoknak. Ami ellentmond, azt viszont nem fogadhatod el. Ennyi.
2012. aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!