Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmehetek mecsetbe, ha nem...

Elmehetek mecsetbe, ha nem vagyok muzulmán?

Figyelt kérdés
Kicsit félek kiírni ezt a kérdést. Akkor szeretnék elmenni, amikor istentisztelet van. Nagyon érdekel az arab kultúra és szeretnék egyszer ilyet is látni. Csak az a baj, hogy zsidó vagyok. Tudom, ez így kicsit furának tűnik, de én engem ellenére tényleg érdekel, semmi bajom az arabokkal, sőt. Vajon beengednek? És ha igen, mennyire kell tartanom a kellemetlen kérdésektől, megjegyzésektől? Nőknek hogyan kell felöltözni? Normális válaszokat kérek, csak az írjon, aki tényleg tudja a választ!
2012. aug. 28. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

Én csak azt tudom, hogy egyfolytában bámulják a nőket, olyan igazi tolakodó, otromba módon, mintha még életükben nem láttak volna nőt, és legszívesebben megerőszakolnák.

Akkor is ezt az arckifejezést mutatják, mikor jönnek ki a mecsetből. Tapasztaltam.

2012. aug. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hol láttad ezt, de azok az arabok, akikkel én találkoztam, nem bámultak tolakodóan. Mondjuk tapasztalatom szerint közvetlenebbek, mint a magyarok, de ez a közel-keleti népeknél megszokott, pl. izraeli zsidók is elég közvetlenek. De ismétlem, tolakodást, tiszteletlenséget nem tapasztaltam.
2012. aug. 28. 23:55
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Telefonálj oda, hogy mennél! Általában nagyon szoktak örülni, ha érdeklődnek a vallásuk iránt.
2012. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!
2012. aug. 29. 14:36
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Természetesen elmehetsz az imaidő alatt/pénteki istentisztelet alatt. Arra számíts, hogy meg próbálnak majd téríteni, de nagyon barátságosak lesznek (én üdítőt és sütit is kaptam, pedig nem lettem muszlim). Nőknek szigorúan kötelező a hidzsáb szabály betartása, tehát csak az arcod és kezed látszódhat, ezért egy kendőt kell teríteni a fejedre, ami eltakarja a hajad és a vállad, hosszú szoknya nem kell, a bő - nem testre simuló - nadrág is megteszi. Az istentisztelet alatt a nőknek fenntartott helyen kell tartózkodnod (ez lehet a karzat, vagy egy függönnyel leválasztott rész mint a zsinagógában vagy egy teljen másik zárt helyiség). Ima és istentiszteleten kívül bemehetsz a férfiaknak fenntartott helyre is.
2012. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem beengednek. Én is voltam már dzsámiban Boszniában, igaz, akkor nem volt istentisztelet.

Örültek, hogy meg akarjuk nézni, a fickó, aki körbevezetett egyáltalán nem volt tolakodó a nőkkel, sőt, inkább tisztelettudó és visszahúzódó. Tehát az hülyeség, hogy meg akarnak majd erőszakolni. A fiatalember nekünk készségesen megmutatott mindent a dzsámiban, bár nem beszélt nyelveket, ezért csak mutogatott.

Ami ruhát illeti: rajtam egy térd alá érő nadrág volt, ami nem túl feszes, felülre meg felvettem egy kardigánt. Kendőt kaptam a fejemre. Belépés előtt a cipőt le kellett venni.

Amúgy szerintem nem fogják kérdezni, hogy zsidó vagy, vagy nem, tehát próbálkozhatsz nyugodtan. Én korábban odamennék, és megkérdezném, hogy mint érdeklődő, nem mehetnék-e be egyszer megnézni.

2012. aug. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én Angliában élek, itt mindegyik arab ilyen, amilyennek leírtam. Előtte Skóciában laktam, ott is ez volt. Tehát mondhatjuk, hogy általánosságban jellemző rájuk.

És elég enyhe voltam, mert valójában olyanok, mint a cigányok. Szeretnek valamit odaszólni az embernek, még férfiaknak is, nőknek pláne. Nem lehet anélkül végigmenni az utcán, hogy beléd ne kössenek, ne vigyorogjanak nyálcsorgatva, ne szóljanak hozzád valamit, ne kacsintsanak, ne nyalják meg a szájukat úgy, hogy te is lásd. Vagy csak szimplán bámulnak, majd hangosan röhögnek rajtad. Állatok. Hangoskodóak, szemetelnek, nincsenek tekintettel senkire, beilleszkedni képtelenek.

Ezek az arabok.

2012. aug. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Külföldről én is hallottam ilyesmiket, de azért akik Mo.-n laknak, általában kulturált emberek, normális foglalkozásuk van, orvosok, vállalkozók stb.
2012. aug. 29. 20:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez ország/kultúra függő. Egy ismerősöm Marokkóban volt, ott csak muszlimok léphetnek be. Hogy a nem hívőkkel mit tesznek nem tudom, nem kísértette a sorsot. :) Tudtommal afrikai országokban, az Arab-félszigeten, Iránban szigorúan veszik, Kis-Ázsiában (Törökország) és az európai országokban lazábban állnak hozzá.


Én Albániában voltam egy mecsetben (Et’hem Bey-mecset, Tirana), elég egyértelműen látszott, hogy turista vagyok, a felügyelő fülig érő mosollyal mutatott mindent, nem volt közös nyelvünk, így csak mutogatott, engedte, hogy fényképezzek. Aztán lelkesen mutatott egy katedra szerűségre, hogy menjek fel, onnan is megcsodáltam az építményt. Így esett meg, hogy származásilag keresztényként előbb dobtam adományt egy mecset perselyébe, mint temploméba. Igaz, akkor nem volt bent imádkozó. Egy másik mecsetben is voltam, ott nem vezettek körbe, de nem is akartak kitessékelni. Ott volt pár imádkozó.


A muszlimoknál napi öt imádkozás van, amikor a minaret tetejéről a müezinek hívják a hívőket. Ma már a legtöbb helyen kihangosító van, de így is érdekes hangon tudnak kántálni, ahol sok a mecset, zeng az egész város. De úgy tudom, a napi öt imádkozásnak nincs igazán fix ideje, tehát máskor el lehet végezni, sőt mecseten kívül is (van, aki szerint az a jobb, mert a hívő és Isten kapcsolata nem tartozik harmadik személyre). Lehet, hogy imaidőn kívül is lesznek imádkozók; olvastam csak róla, hogy nem illik az orruk előtt elmászkálni, csak mögöttük szabad. Illetve a cipőt az előcsarnokban le kell venni, de a puha szőnyegek miatt ez nekem még imponáló is.

2012. aug. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!