Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kit tiszteltek legjobban a...

Kit tiszteltek legjobban a szentek kozul?

Figyelt kérdés
én Assisi Szent Ferencet.

2012. aug. 31. 13:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%

1Pt 1,16 Mert meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok.


1Kor 7,14 Mert meg van szentelve a hitetlen férj az ő feleségében, és meg van szentelve a hitetlen asszony az ő férjében, mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig szentek.


1Kor 14,33 Mert az Isten nem a visszavonásnak, hanem a békességnek Istene; miként a szentek minden gyülekezetében.


Kik is a szentek? Te halott (alvó) embereket tisztelsz? Minek? Nem az a szent, akit egy ember szentnek nevez. Mond neked az valamit, hogy szentek szentje?


Mi a különbség a tisztelet és az imádat között? Tiszteld anyádat és apádat. Ne halottakat. Assisi Ferencnek milyen haja és szeme volt? Mit mondott neked? Mit mondott bárkinek is? Mit tudsz róla?

2012. aug. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 yuda ***** válasza:
88%
Én Szent Jézust, aki a messiás.
2012. aug. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

A katolikus vallás szentjeire gondolsz? Nem tudom, sosem próbáltam így sorba állítani őket. Akinek az életművéhez leggyakrabban fordulok, az Aquinói Szent Tamás és Szent Ágoston. Hiába, filozofikus hajlam vagyok :)


De mindegyiket egyformán tisztelem.

2012. aug. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%

A válaszom, lehet nullás lesz.:)

Nem baj.


Csatlakozom az első hozzászólóhoz részben.

Senki sem szent csak a teremtő Isten, Jézus még a "Jónak"kijáró CÍMET is vissza utasította, ezzel is az Atyjára terelve a figyelmet.


Csak Isten döntheti el ki a szent, Ő határozza meg ki hívható emberként annak, de ebben az esetben tökéletlen emberek avattak szenté még olyanokat is, akiknek a kezéhez rengeteg ártatlan vér tapad, nem beszélve hogy ezek a szentté avató egyházak kezéhez is vér tapad!!!!!


Zsömle/lány

2012. aug. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A mindenható Istent, a Seregek Urát! :)


Jel 4,8 És a négy lelkes állat, a melyek közül mindeniknek hat-hat szárnya vala, köröskörül és belül teljes vala szemekkel; és meg nem szűnik vala nappal és éjjel ezt mondani: Szent, szent, szent az Úr, a mindenható Isten, a ki vala és a ki van és a ki eljövendő,

2012. aug. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Zsömle/lány!


"Senki sem szent csak a teremtő Isten"

Ezt alá tudnád támasztani a Bibliából, mert nekem az jön le a páli levelekből, hogy a gyülekezet tagjait, kik Krisztusban vannak is szenteknek nevezi... Tévedett volna?

2012. aug. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 yuda ***** válasza:
64%

Zsömle/lány!

Nem tudom melyik felekezethez tartozol, sem azt, milyen bibliát olvasol, de Jézus nem utasította vissza azt, hogy őt jónak mondta egy illető. Máté.18.


Nem visszautasította, hanem visszakérdezett, mert kíváncsi volt, miért mondja jónak, mivelhogy egyedül Isten a jó.

Abban egyet érthetünk remélem, hogy a visszautasítás és a visszakérdezés között óriási különbség van?!


Zsidó szokás a mai napig is, amit Jézus tett, de nem ez az egyetlen példa, hogy kérdeznek zsidótól valamit és kérdésre kérdéssel válaszol. Ha ismersz zsidókat, bármikor megfigyelheted. Ez olyan kulturális szokásuk. Jézus sem kivétel. Tudod igaz, hogy zsidó volt?!


Egyébiránt pedig, ha már itt tartunk, arról szólt a történet, hogy Jézushoz jött egy gazdag ember, és úgy szóllította meg, hogy "Jó mester, mit cselekedjem?". Jézus kíváncsi volt, hogy ez az isteni jelző, mármint a "jó" - valóban azt jelenti az illetőnél, hogy őt Istennek tekinti, mert akkor viszont tartsa be amit mond, mármint azt, hogy ossza szét a vagyonát.

Nem tette.

Ismerjük a történetet.

Képmutatásból mondta tehát jónak, nem szívből és Jézus ezért kérdezett vissza.

..és az ember elment anélkül, hogy engedelmeskedett volna történelem legnagyobb alakjának, aki Isten Fia.


Ha nem tudod elfogadni, hogy Jézus tökéletes volt, tökéletesen járt, teljesen szent és tiszta életet élt, jó volt, akkor kétséges számomra, hogy Jézust elfogadod e megváltónak.

Ha bármi hiba lett volna benne, még legkisebb is, akkor a megváltása semmis.

Isten nem fogad el, csak teljesen tökéletes áldozatot, és Benne nem volt semmi rossz.

Amit te állítasz, azt botrány még elgondolni is.

Jézus egylényegű az Atyával és amikor a földön járt, sokszor tett erről bizonyságot.pl. Jn.10.30

Én és az Atya egy vagyunk.


Ha megkérdőjelezed, hogy Jézus JÓ, akkor nem csak a teológiáddal van baj, hanem az üdvösségeddel. Milyen Jézusban hiszel, ha még azt sem feltételezed róla, hogy Jó?

Remélem érthető volt.

2012. aug. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

A Bibliában eredetileg a hívőket, Krisztus követőit hívták "szenteknek". Erre számos példa van az Újszövetségben, leginkább a levelekben. így tehát minden hívő ember "szent".


Bár nem vagyok katolikus, és nem hiszek a katolikus szentekben, úgy gondolom, hogy Assisi Szent Ferenc nagyszerű ember volt. Jártam Assisiben (igaz, nyaralni), és igazán jó embernek tartom őt.

2012. aug. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Oké.oké.De én ugy gondoltam,hogy Jézus után kit tiszteltek a legjobban.és nagyon is igaz,hogy nagyon sok vér tapad az egyházhoz,és sok mindenben egyet sem értek vele!
2012. aug. 31. 15:19
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

zsömle/lány válasza


Jézus a legjobb ember és a legjobb élőlény az egész világon.(az Atyja után)


Sajnálom, lehet, hogy nem értelmesen írtam le, de ebből csak annyit szerettem volna kihozni, hogy senki nem szent, jó lehet a teremtő, bizonyos értelemben szentnek, tisztának tartja a szolgáit.

az Abszolút szent szót gondoltam, hogy csak Istenre értendő.

Más értelemben, mint megtisztított népet , vagy a bűnét teljesen elhagyó és teljes Isteni odaadásban élő embert aki igyekszik isten elvárásainak megfelelni,lehet szentnek nevezni, de nagyon meg kell vizsgálni, kire alkalmazzuk ezt a szót, mert lehet, hogy az Én szemebe valaki szent, de a kérdés, hogy Isten szemében is az-e?

Bocsánat, ha egy kicsit körülményes voltam :)

Zsömle/lány

2012. aug. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!