Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Ha valaki már az...

Katolikusok! Ha valaki már az első, elsőáldozás előtti gyónáskor szentségtörést követ el, akkor az elsőáldozása sem érvényes?

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 15:53
 1/9 MarkoG ***** válasza:
mire gondolsz szentségtörésen?
2012. szept. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
arra, hogy szándékosan nem mondott el egy bűnt
2012. szept. 4. 16:07
 3/9 A kérdező kommentje:

ja és persze valami súlyosabbat( pl.: káromkodott stb...)

( ja amúgy ez TÉNYLEG nem történt meg, se velem se az ismerőseimmel(remélem) csak kíváncsi vagyok)

2012. szept. 4. 16:09
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Idióták...
2012. szept. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ne aggódj kérdezo majd te is megérted milyen ostobaságot kérdeztél.

Egyetértek a 2. válaszolóval.A káromkodás hatalmas és sulyos bun????

Tényleg ostoba vallás.

Érthettetlen...

2012. szept. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ennek az őskommunista szavára ne adj!

Szánalmas alak, a kérdésedre válaszolva lehet attól még elsőáldozó, ha még azelőtt megbánja.

Szép napot!

2012. szept. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez így van, a gyónás érvénytelen, és méltatlanul veszi magához a szentséget.
2012. szept. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

először: köszönöm a válaszokat.

a 2. és a 3. válaszolónak: légyszives ne idiótázzatok le, csak mert én ebben hiszek. Én sem idiótázok csak mert sokan mások nem hisznek sem Istenben, sem a katolikus vallásban.

A káromkodás pedig igenis súlyos bűn hitem szerint. Isten nevét úgy a szánkra venni az. A káromkodás nem ugyanaz mint a csunya beszéd. A káromkodás igenis súlyos bűn mert Istent sértjük vele.

-

-

-

-

A többi válaszolónak pedig köszönöm. Szóval akkor ha az illető szándékosan nem gyónta meg az egyik súlyosabb bűnét, de még mielőtt először megkapta az ostyát,megbánta hogy így tett, akkor az áldozás érvényes?

2012. szept. 6. 17:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki szándékosan kifelejt egy bűnt, akkor nem érvényes a gyónása, tehát ha utána áldozik, akkor az sem, akár az elsőáldozásról legyen szó, akár később.

De azért ez nem ilyen fekete-fehér. Sokban függ pl. az elsőáldozó korától, és mivel általában 8-9 éves gyerekek szoktak elsőáldozni, ezért ők nincsenek annyira tisztában a bűnök súlyával, és ők még nem is tudnak olyan szándékosan tudva és akarva súlyos bűnt elkövetni.


Amúgy meg jól írtad kérdező, a káromkodás súlyos bűnnek számít, és nem egyenlő a csúnya beszéddel.

2012. szept. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!