Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztyén embereket kérdezném...

Keresztyén embereket kérdezném, mi a véleményetek a fehér mágiáról?

Figyelt kérdés
Azért írtam ebbe a kategóriába, mert igazi hívő emberek válasza érdekelne a rontáslavétellel, gyógyításra használt ráolvasásokkal, ereklyékkel kapcsolatban.

2012. szept. 10. 19:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%
nem hiszek benne, ostobaságnak tartom
2012. szept. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Az a probléma vele, hogy nem az Isten Szellemének az erejét használja, hanem más forrásokkal dolgozik. Így viszont ugyanúgy varázslás/okkultizmus/mágia (kinek melyik tetszik jobban), mint a fekete.
2012. szept. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

De miben nem hiszel, abban hogy hatásos? Mert sokan ugyanolyan veszélyesnek tartják, mint egyéb okkultizmust.

Abban pedig nem hinni, hogy ezek bármilyen hatással is lehetnek ránk, szerintem könnyelműség.

Én hiszek benne, de nem tudom, miféle erők állnak mögötte, ezért inkább elkerülöm. De kiváncsi volnék más véleményére is, hiszen ezek a gyógyítók mindig " Isten nevében " cselekszenek.

2012. szept. 10. 19:36
 4/30 A kérdező kommentje:
Bocs, az előbbi komment még az egyesnek szólt. Szóval " más forrás", de annyira zavar a Bibliában az a rész, hogy " gyümölcseiről ismeritek meg őket", hogy néha elgondolkodom azon, hogy nem Isten egyik ajándékát utasítom-e el akkor, amikor elzárkózom az ilyen dolgok elől.
2012. szept. 10. 19:39
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz.


A mágia a horoszkóp és ezekhez hasonlók a spiritiszta szokásokhoz tartozik, és Sátán a démonaival irányítják ezeket.


A misztikus mágiát különböző formában alkalmazzák. Például vannak sátánisták, akik egyaránt űznek „fekete” és „fehér” mágiát. A fekete mágiához tartozik a megbabonázás, a különleges átkok mondása és a szemmel verés, amelyekkel valaki romlást hozhat az ellenségére. A „fehér” mágia viszont jó eredményeket szándékozik elérni azáltal, hogy megtöri a megbabonázás hatását, és hatástalanítja az átkokat. Azonban mindkettő az okkult és a misztikus dolgok megnyilvánulása. A misztikus mágiát olykor még a jó aratás érdekében, valamint sportversenyek megnyeréséhez is segítségül próbálják hívni. A spiritiszta mágia e fajtájával kapcsolatban azonban a Biblia világosan kijelenti: „ne foglalkozzatok jóslással és varázslással” (3Mózes 19:26, Katolikus fordítás; 5Mózes 18:9–14; Cselekedetek 19:18, 19).


A Biblia nyilvánvalóvá teszi, hogy a démonok valóságosak, és ők állnak az asztrológia, a varázslás és bizonyos mágikus gyakorlatok mögött (Cselekedetek 16:16–18; 2Péter 2:4; Júdás 6). A spiritizmus nagyon is valós veszélyeket hordoz. Számos kultúrában szokás sámánokhoz, rejtélyes erőkre hivatkozó kuruzslókhoz és varázslókhoz fordulni segítségért. Mások a horoszkóptól várják az útmutatást, illetve tarokk-kártyát, vízkutató varázsvesszőt, ábécés deszkalapot vagy különleges kristályokat használnak. Az sem ritkaság, hogy megpróbálnak a halottak szellemével kommunikálni. Állítólag az államférfiak között is vannak olyanok, akik az asztrológiát és a spiritiszta médiumokat hívják segítségül a döntéshozatalhoz. Mindez szöges ellentétben áll Mikeás tanácsával, hogy járjunk az igaz Istennel, és kövessük a vezetését.


Zsömle/lány

2012. szept. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Az én vallásom( református) elutasítja a fehérmágiát. És elutasítja a homeopátiát is. Ezt most csak azért írom, mert párhuzamot látok a két dolog között. " Hasonlót a hasonlóval"-talán a fehér mágia is így működik, biztosan értitek, mire gondolok (mert működik, efelől nincs kétségem.)

Különben örülök, hogy eddig mindnyájan egyetértünk.

2012. szept. 10. 19:52
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom helyesnek. Hiába használja valaki helyes célokra a mágiát, gyógyításra, stb., az attól még csak mágia marad. Ettől független az, hogy ahány mágiával, természettudománnyal, alternatív gyógymódokkal stb. embert eddig ismertem, egy idő után mindegyikről kiderült, hogy kókler. Nem zárom ki, hogy fehér mágia valóban létezik (annak ellenére, hogy én még csak kóklerekkel találkoztam ilyen téren). De ha létezik is, az attól még ugyanúgy mágia, tehát kerülendő, nem helyénvaló.
2012. szept. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Pietrosol ***** válasza:
22%

Szia!


Nincs fekete vagy fehér mágia!Mágia van és az ember,aki tiszta vagy tisztátalan célokra használja azt!Egyébként volt itt vagy kétezer éve egy fickó,aki kézrátétellel gyógyított vakokat és halottakat hozott vissza az élők közé!Vele mi a helyzet?Ezen cselekedetei miatt az egyház kitagadná?

2012. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Igy van egyetértek!A mágia elkerülendő... főleg, ha hívő vagy...,mert ha teszed tudatába kell legyél annak, hogy Isten ellen vétessz! Meg persze veszélyes is lehet!
2012. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
29%

Butaságnak tartom az ilyen dolgokat. Szerintem azoknak, akik keresztények, tehát Jézus követői nincs szükségünk ilyen varázslásra.

Az ereklye viszont más! Én nem keverném ide. Az egy szent ember földi maradványa, aminek az a célja, hogy általa a személyre én a személy cselekedeteire emlékezzünk, az rég rossz, sőt bűn, ha valaki babonásan közelít felé.

2012. szept. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!