Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a gyerekbemutatas egy...

Mi az a gyerekbemutatas egy vallasi kozossegben?

Figyelt kérdés
Mit jelent az ha egy vallasi kozossegben gyerekbemutatas lessz?Meghivtak minket nem tudom mire szamitsunk.

#gyerekbemutatas
2012. szept. 14. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Beviszed a kisgyerekedet. A gyüli tagjai felköszöntenek. Te meg megesküszöl rá, hogy az adott közösség tagjává neveled. Keresztelés nincs, mert pl. az adventista és a baptista közösségekben tinikorban lesz bemerítés.
2012. szept. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy zajlik, hogy a szülők kiülnek előre a kicsivel és imádkoznak érte először a szülők utána a lelkipásztor. Utána a lelkipásztor elmondja, hogy a gyermek neve XY és kéri a gyülekezet tagjait, hogy imádkozzanak érte.
2012. szept. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én nem gondolnám hogy meg kell esküdni hogy csak x gyüli tagja lehet a gyerkőc

szerintem lehet pápuaújgíneába is tanító

2012. szept. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszonom akkor szerintem jol fogjuk magunkat erezni egy kozos ima az szep.Szoval majdnem ua mint a keresztseg (babakori)
2012. szept. 14. 22:00
 5/9 Hazardteam ***** válasza:
Gáz egy gyereket "az adott közösség tagjának" nevelni, esküdni meg pláne.
2012. szept. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem követeli meg _minden_ vallás, hogy a gyerekedet a saját vallásod szerint neveld? Kicsi korától kezdve, amikor még tiszteli a tekintélyt, elhisz bármit?
2012. szept. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
megjottunk nagyon szep volt egy kisfilm volt a csaladrol zenevel aztan kozos ima utan aldast kapott a csalad.nagyon meghitt szertartas aztan evy kis fogadas volt sok magyar sutivel.semmi igeret nem hangzott el csak a beszedben emeltek ki a szulok feleloseget a kereszteny ertekek tanitasaban es a peldamutatasban a sajat kereszteny elettel.
2012. szept. 16. 16:47
 8/9 Hazardteam ***** válasza:
Dr. Nagy Ferenc: Teljesen mást/másról írtam. Nem mindegy, hogy "a jó és gonosz tudásának fájáról ne egyél" vagy "a kertnek egy fájáról se egyetek".
2012. szept. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A keresztség által az új hívők az egyház tagjaivá válnak, és újjászületnek. Megtérésük nyomán keresztelkedhettek meg, és válhattak az egyház tagjává. A beiktatás az újjászületéskor, nem pedig a természetes születéskor történik.


A csecsemők és a kisgyermekek nem élhetik át a megtérést, ezért még nem alkalmasak a keresztségre. Azonban ez nem jelenti azt, hogy az újszövetség közösségéből ki vannak rekesztve. Jézus mondta: "Engedjétek, és ne akadályozzátok, hogy hozzám jöjjenek a kisgyermekek, mert ilyeneké a mennyek országa. Azután rájuk tette a kezét."


A hívő szülők szerepe rendkívül fontos abban, hogy gyermekeiket a Krisztussal való kapcsolat kialakítására irányítsák, ami végül elvezeti őket a keresztségig.


A gyermekbemutatás szokása alakult ki annak nyomán, hogy Jézus igazat adott az anyáknak, akik áldását kérve vitték hozzá gyermekeiket. A szülők elviszik gyermekeiket az istentiszteletre, hogy ott bemutassák őket, és a gyülekezet megismerve őket együttes imával közösen kérjenek áldást rájuk.


Üdv. Péter

2012. szept. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!