Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a keresztény...

Mi a véleményetek a kereszténységről?

Figyelt kérdés

2012. szept. 15. 10:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Én például a Gonosz vallásának tartom.
2012. szept. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

Tökéletes helyen tetted fel a kérdést ahhoz, hogy aki nincs elájulva tőle, az asztenoszféráig pontozzák, de nem baj, nem hátrálok meg.


Egy idejétmúlt eszmerendszernek tartom, amely mára csak a erkölcsi, társadalmi és műszaki fejlődés gátja. Hatalmát pedig a hagyományon és erős lobbin keresztül őrzi meg.

2012. szept. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%

2

Részben igazad van, de szerintem régen is káros volt.

2012. szept. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem az alapötlet az még jó lett volna,de a papok meg az egyházi vezetők eléggé elferdítették Jézus üzenetét,az önzésük eltorzította.pluszban az ítélkező,haragvó,büntető Isten kép az,amit még nem tartok helyesnek,mert ez jó néhány lelki és egyéb(pl.még fizikai erőszak,háborúk is) probléma okozója lehet azok számára,akik ilyennek képzelik Istent.A Biblia pedig néhol ellentmondásos keresztény felfogással megközelítve is,szóval néhány dolgot nem tartok túl bölcs érvelésnek,amikkel keresztények szoktak példálózni.Fölöslegesnek és néha viccesnek tartok bizonyos rituálés dolgokat,pl.rendszeres templomba járás,áldozás,papnak gyónás,de egyébként tisztelem azokat a keresztényeket,akik valóban a szeretetre törekszenek,nem úgy,mint ahogy a térítők teszik rendszerint,hogy "Én vagyok a jó,én tudom a tutit,bennem van a szeretet,és megmondom a másiknak,hogy mit csináljon",mert itt már a fanatizmus miatt nem látják a dolog fonákságát.
2012. szept. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik kettesnek igaza van, tényleg dívik a lepontozás. Írhatnak nyugodtan keresztények is :)
2012. szept. 15. 21:32
 6/16 anonim ***** válasza:
42%
Elsüllyedt a politika és a pénz mocsarában.Talán egyszer ismét letisztul és ismét irányt mutat.
2012. szept. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért nagyon leegyszerűsítitek.Kereszténység.Sokan a Katolikusokkal kötik egybe.Pedig ma a keresztény egyházak sok-sok fajtája létezik.Református,evangélikus,adventista,jehovisták....stb.Sok száz van.Még a Hit gyülekezetét is annak tartják.Pedig aztán....Na ott van pénzhajhászás, csindradatta, politika, szemfényvesztés.Azt kéne megnézni, hogy az a kereszténység, amit Jézus hirdetett, melyik egyház adja vissza hűebben.Azért vélekedtek így a kereszténységről, mert emberi cselekedetek alapján ítélitek meg.Mondjuk a tenisz, az egy jó sport, jó szabályokkal,de ha ügyetlenül, csalással,hozzánemértéssel játsszák, akkor unalmas,rossz, kiábrándító lehet.De attól a tenisz még egy jó sport.Remélem értitek?!
2012. szept. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
Nem értem miért van az hogy mindenki a kereszténységet összetéveszti a katolikus vallással. A kereszténységnek nagyon sok felekezetből áll. És nagyon sok különbözik a katolikus vallástól. Ahogy egy előző írta:rendszeres templomba járás,áldozás,papnak gyónás. Ebből a rendszeres templomba járás igaz például az unitáriusokra. Nincs az unitáriusoknál sem áldozat, sem papnak gyónás, se szentháromság, nem hisszük hogy az első emberpár vitte volna bűnbe az emberiséget. Az unitárius vallás lényege a tiszta jézusi kereszténység. Nekem sem tetszik nagyon a katolikus vallás, de nem mocskolódok róla mert aki más vallásáról rosszat mond, az megmutatta milyen ember...
2012. szept. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

20:45 és 21:21


Amiket írtam példákat,azok valóban főleg a katolikusokra vonatkoznak,de ez nem azt jelenti,hogy kizárólagosan a katolicizmust azonosítom a kereszténységgel.

Másodszor pedig,ki mocskolódott? Kérdezte a kérdező a véleményünket,én is leírtam a sajátomat.Ha nekem nem tetszenek bizonyos dolgok,vagy fölöslegesnek,megmosolyogtatónak tartom őket,akkor inkább hazudjak,és ne írjam le a véleményem őszintén,csak mert egyes emberek ezt mocskolódásnak állítják be? De persze ha hazudik az ember,akkor meg az a mocskos dolog.....

2012. szept. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%

HÁt sajnos elég sok egyházban eluralkodott a rossz! És ezért ezt a kérdést nem lehet egyszerűen megválaszolni!

Nekem az a véleményem, hogy akik az igazságban és a BIblia szerint járnak, az becsülendő és jó! Akik meg kereszténynek mondják magukat, és nem azok (csak a felszínen, tehát kétszínűek)az elitélendő!

Dehát ki vagyok én,hogy megmondjam ez vagy az milyen ember! AZ ítéletkor mindenki számon lesz kérve! ÉS nem az fog számítani, hogy ki mit gondol! Hanem, hogy Isten mit gondol!

Tehát itéletet, vagy "szitkozódást" mondani másra nem szabad!

Mert, Amilyen mércével mértek, olyannal mérnek majd nektek is – mondja Jézus. De megfordíthatjuk a mondást: amilyen mércével mér nekünk az Isten, olyannal mérjünk mi is másoknak. Pál apostol írja (Róm. 13,8.): Ne tartozzatok senkinek semmivel, csak kölcsönös szeretettel. A megbocsátás, a jóindulat, az nem valami extra tulajdonság: a keresztény embernek alapfelszereltsége. E nélkül el sem szabad indulni.


Az indulatos ember olyan, mint a fék nélküli autó. Életveszélyes. Pedig az autó valójában jó dolog. Az élet is az, ha van benne elegendő szeretet és megbocsátás. Iratkozzunk be Jézushoz, a szeretet iskolájába. Minden nap imáinkban tegyük le indulatainkat. Ez a naggyá levés igazi alpja.

Mindenkinek kívánom a legjobbakat! És, hogy ne az indulat beszéljen belölünk! És persze a kölcsönös tisztelet legyen meg, mind keresztények,mind ateisták iránt, mert az egyáltalán nem szeretet, ha csak a hívő társainkkal vagyunk toleránsak.

A kereszténységet szerintem egész életetben tanulnod kell, sohasem mondhatod, hogy én már teljesen tökéletes keresztény vagyok! Mert hogyan is lehetnél jo keresztény, ha másokat becsmérelsz, utálsz ,elitélsz, hazudsz, csunyán beszélsz, és még sorolhatnám! Nem erről szól a tökéletes szeretet! VAgy igen?

2012. szept. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!