Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell mantrázni?

RapDaddy kérdése:

Hogy kell mantrázni?

Figyelt kérdés

Buddhista mantrákra gondolok.

Tudtok ajánlani könyveket esetleg netes oldalakat ahhonan meg lehet tanulni.

Gondolok itt a jelentésre, kiejtésre, magyarázatra.

Tehát részletes tanításokat.



2012. szept. 15. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Hallgasd meg őket, úgy a legegyszerűbb megtanulni. Kezd az Om Mani Pad Me Hum-al az egyszerű.
2012. szept. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia. Rengeteg mantra van és ha úgy mantrázol hogy nem tudod mit jelent, és melyik Buddhához köthető, nem mész vele túl sokra. Mert minden Buddhának más a mantrája és minden Buddhának más az aktívítása, tulajdonságai is, így a mantráknak szintén megvan a maguk jelentése.

Googlen utána lehet nézni részletesen, ha beírod az adott Buddha nevét és utánaírod hogy mantra.

Pl. Csenrézi mantra

Tara mantra

Gyógyító Buddha mantra

Sákjamuni Buddha mantra


De ha komolyan gondolod a mantrázást és a buddhizmust, és valóban komolyan érdekel is, akkor nézz fel ezekre az oldalra és olvasgass kicsit :)


[link]

[link] buddhizmus/buddhizmus-ma.html

[link] kiadvanyok/ingyenes-magazin.html

[link] gyemant-ut-buddhista-meditacios-kozpontok.html


Üdv

Kiroru

2012. szept. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Második:

Már 2 éve érdekel a buddhizmus.

Engem elsőnek a "művészete" ragadott meg.

Már pár könyvet, és tanítást elolvastam.

Pl ezeket:

Buddha tudat - Zen buddhista tanítások

37 Bodhiszattva Gyakorlat

Buddha beszédei

Láma Ole Nyhdal - Ahogy a dolgok vannak (és most kezdtem el a "Belépés a gyémánt útra)

És kb. 2 hónapja próbálkozok a Zazen ülőmeditációval.

Mantrák közül eddig csak a Fekete Mahakala mantrát gyakoroltam, ami úgy tudom eltapossa az úton járó előtt tornyosuló akadályokat.

Mivel mahakala a buddhizmus védőistene.

Az 5 akadály:

1.Harag

2.Tudatlanság

3.Vágy

4.Féltékenység

5.Büszkeség

Szerintetek jó úton járok?

Köszönöm a válaszokat:)

2012. szept. 16. 10:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jó úton jársz :), viszont ha már ennyire belemerültél akkor szerintem jobb elmenni egy meditációs központba és élőben is tanításokat hallgatni, illetve közösen gyakorolni. Mégiscsak más a helyzet ha tudsz kérdezni, illetve magyarázatot kapni egy adott gyakorlatról is.
2012. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen egész jó :) Szerintem ha már ennyire szilárdan ráléptél a buddhista útra, akkor ideje dönteni hogy a buddhizmuson belül melyik irányzatot követed a három közül. Mert más a Zen is meg a Gyémánt Út is. A mantrák Gyémánt Út, a zazen pedig Zen, és egy idő után rájön az ember, hogy nem jó hol az egyik, hol a másik irányzat meditációit gyakorolni, hanem nyilván jobb, ha az ember egy irányzatot gyakorol, és amellett kötelezi el magát. Bár a cél ugyanaz a Gyémánt Út és a Zen esetében is, de a módszerek mások, és a tanítások is, és tényleg jobb ha csak az egyiket gyakorlod és nem össze vissza mert az zavarodottsághoz vezethet.

Jó sok Gyémánt Út központ van itt amúgy Magyarországon... :)

2012. szept. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!