Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet valakiből apáca...

Hogyan lehet valakiből apáca ha már nem fiatal lány?

Figyelt kérdés

Hallottam olyan hölgyről aki már nem volt fiatal, szakmája

volt talán még gyerekei is amikor elhivatottságot érzett, hogy apáca legyen. /természetesen nem első vonalbeli/ Azóta

kolostorban él apácaként. Hogy kell elindulni ezen az úton?


2012. szept. 16. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom akinek volt már egyházi esküvője az nem lehet apáca. Rendeknél kell érdeklődni ez ügyben.
2012. szept. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű ügy, de lehet. Özvegyek előnyben.


Ha házas, és felnőttek a gyerekei, és a férjével közös megegyezés alapján, amelyet egyházi szabályok szerint írásba is adnak, kolostorba vonulhat. Már "csak" olyan rend kell, ami fogadja is az illetőt. A kánonjogi korhatár belépésre legtöbb rendnél 35 év, de egyéni elbírálás alapján tehetnek kivételt.


"Hogy kell elindulni ezen az úton?" - Téged érdekel személyesen? Ha igen, írj privátot.

2012. szept. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

és mit értesz az alatt, hogy "nem első vonalbeli"?


Harmadrendi bárki lehet, házas ember/asszony is. De az nem szerzetes, hanem egy bizonyos rendhez kapcsolódó, a rend bizonyos szabályait, imádságait jelen életállapotában megvalósító egyén.

2012. szept. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó: én sem értem mi az hogy 'nem első vonalbeli' de mit jelent hogy harmadrendi?


Amúgy elvileg bárki lehetne, pl Boldog Jolán (IV. Béla lánya, Margit és egyéb szentek testvére) ugye férje halála után kolostorban élt apácaként, az a hely azóta is gyógyító erejű. Rendektől függ hogy kiket fogadnak el; van ahol csak csak szüzen lehet fogadalmat tenni, de nagyon sok helyen ez nem elvárás

2012. dec. 21. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!