Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az hogy aki a...

Miért van az hogy aki a holokausztot tagadja börtönre ítélik de ha valaki mohamed prófétát gúnyolja akkor szólásszabadság van nem tehetnek semmit?

Figyelt kérdés
tudom megint az összeesküvés elméletek vagy gyakorlatok...
2012. szept. 24. 17:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
70%
Ez kérlek szépen az úgynevezett kétszínűség.
2012. szept. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
53%
Mohamed prófétát szabad gúnyolni, mert szólásszabadság van, de ha Mózesről készítenének hasonló karikatúrákat, akkor Izrael már rég Franciaországra irányította volna az összes atomfegyverét.
2012. szept. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem azért a kettő nem ugyanaz a kategória. Nem vagyok a gúnyolódás híve, de tényleg nem tudok párhuzamot vonni. Készült már olyan film is ami a római katolikus egyházat, illetve a keresztény egyházakat tünteti fel rossz színben, mégsem került senki börtönbe. A II. vh eseményei viszont egy elég sötét szégyenfolt a 20. század történelmében, nyilvánosan tagadni a komoly bűnöket eléggé elítélhető viselkedés, úgy értem ezek után fasisztának lenni még jó hogy bűn. A Mohamedes film nem tudom miről fog szólni. Miről pontosan?
2012. szept. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
47%
Ki beszél itt fasizmusról? Két próféta lett összehasonlítva: Mohamed és Mózes. Ne láss bele mást!
2012. szept. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Hazardteam ***** válasza:
37%
olvass híreket, utána írjad, hogy "nem tehetnek semmit". Még meg sincs a film kiagyalója, de már vérdíjat tűztek ki az elkészítői fejére és ha elkapják őket, konkrétan kinyírják őket és akkor még örülhetnek, ha csak azt. Gyújtogatnak, robbantgatnak, embereket öltek valami ismeretlen hülye miatt, akiről még azt sem tudják, pontosan kicsoda. Ezeket te nem nézed (látod)?? Ébresztő öreg, ez itt a való világ!
2012. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
A holokauszt tagadása nem minden országban büntetendő. Az USA-ban soha nem hoznának ilyen törvényt, például a kuruc.info is szabadon működhet Amerikában, és nem szedik le a jenkik magyar kérésre sem. Amúgy meg a Földgolyón él 7 milliárd tulok (magamat is beleszámoltam), aztán így is, úgy is szétvernék egymás fejét valamiért, a vallások, politikai ideológiák, és minden eszme, legyen új vagy régi csak remek ürügyet szolgáltat erre.
2012. szept. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 nagylzs ***** válasza:

Kedves Kérdező! Az emberi igazságszolgáltatást akarod megkérdőjelezni, vagy csak nem tudod hogy mi helyes és mi nem?


Mert ha az előbbi, akkor az az egyszerű válasz, hogy az emberi igazságszolgáltatás tökéletlen. Éppen úgy ahogy az emberek és a társadalmi intézmények is.


Ami a helyességet illeti: mindenki azt hisz, gondol és cselekszik amit akar, feltéve hogy nem sérti mások jogát ugyanehhez. (Ebbe nem fér bele a tétlenség azokkal szemben, akik mások szabadsághoz való jogát tiporják, de nem fér bele az sem hogy másoknak azért okozz szenvedést, hogy abból aztán majd valami jó származzon.)

2012. szept. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

#8 vagyok.


"Én egy icipici, egy icipici sperma voltam, sperma voltam. Én egy icipici, egy icipici sperma voltam, de jó nagy ge.ci lettem!" /Prosectura/ :P


A vicc végére elfelejtettem odaírni, hogy "Bárminemű egyezés a valósággal csupán a véletlen műve" :P. Csak nem tudom, hogy egy vicc miatt miért kell rögtön személyeskedni... Ha valakit megbántottam, nem akartam, nem az állt a szándékomban. A vicc végén a smiley jelzi, hogy ez egy szarkasztikus megjegyzés.


Tehát: azért felelősséget vállalok, amit én kimondok, vagy leírok. Ezért ha valakit megbántottam: BOCSÁNAT. Viszont azért nem vállalok felelősséget, amit mások gondolnak bele a mondanivalómba, mint tette azt Hazardteam kolléga is.

2012. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Hazardteam ***** válasza:
Ugye milyen nehéz utólag kimagyarázni a cikit?:)
2012. szept. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Nem, nekem nem okoz problémát elismerni ha hibáztam, nem úgy mint az emberek jelentős részének. Nem én kezdtem egyből személyeskedni... :P Ugye milyen nehéz ezt a tulajdonságot elnyomni magadban? :D
2012. szept. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!