Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gond az ha a sajat Bibliamban...

Gond az ha a sajat Bibliamban alahuzok, besatirozok ige verseket?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 17:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, elég sokan csinálják ezt. Én minden aláhúzgálok és besatírozgatok. Egyszerűen segít átlátnom a szöveget.
2012. szept. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem is sokat segit ez. pl. meg 2005ben besatiroztam egy iget (akkoriban nem volt meg hitem) a vallas tanarnotol hallottam, hogy Isten uzen a Biblian keresztul igy kinyitottam talalomra es besatiroztam par iget amit elsore megpillantottam, ez is benne volt "Hirtelen megszabadul a fogoly, es nem hal meg a veremben, kenyere sem fogy el: Hiszen En vagyok az Ur a te Istened, a ki megreszkettete a tengert es zugnak habjai, seregeknek Ura az En nevem!"(..) aztan evekig nem foglalkoztam Istennel. Most viszont olyan jo visszaolvasni, hogy Isten mar akkor megigerte a szabadulasom! es mindig betartja amit iger!
2012. szept. 26. 17:41
 3/14 anonim ***** válasza:

Amikor még kezdő Biblia kutató voltam, tele volt aláhúzássokkal, bejegyzésekkel.

Nekem nem volt ünneplős Bibliám. Még most sincs.

2012. szept. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szerény véleményem szerint a Biblia nem kifestő. Én inkább egy külön lapra írom fel az Igehelyeket.


Ízlések és pofonok, ahány ház, annyi szokás...


Áldás, békesség!

Mihály

2012. szept. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, te könyved, azt csinálsz vele, amit akarsz. Ha neked így jobb, hát tedd...
2012. szept. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is csináltam már. (Mondjuk van egy rész, amit kb. 12 évesen valamiért lila ceruzával satíroztam be (asszem csak az volt kéznél), és elég nehezen olvasható, konkrétan úgy néz ki, mintha kihúztam volna. :D
2012. szept. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mai napig is jegyzetelek bele, amikor találok egy gondolatot, és magyarázatot, utalást.

A szolgálatban nagyon jól jön az érveléshez.

2012. szept. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

János 1.1

"Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige, ő volt kezdetben Istennél."

és kicsit lejjebb:

"S az Ige testté lett, és közöttünk élt."


Ez alapján Jézus = Ige = Szentírás


Én tiszteletlenségnek tartom ha valaki beleír a Bibliájába. Könyvjelző még OK meg az érdekes részeket ki lehet írni mondjuk egy jegyzetfüzetbe, de én bele nem írnék semmit, meg nem húznék alá se semmit.

2012. szept. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyáltalán nem gond, és jó volt olvasni a bizonyságodat. Én több mint 25 éve kaptam a Bibliámat, szegény már elég rossz állapotban van, nagyon sokat jegyzeteltem bele, és nagyon jó mert bármikor előveszem, akkor bármit megtalálok benne szinte azonnal. Van is egy anekdota erről, hogy valaki úgy választott feleséget, hogy látta: a Bibliája ki van jegyzetelve... ;-)


Üdv. Péter

2012. szept. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nem gond!


A Biblia eleve a ki és bele satírozások könyve!Ezen az elven és ezzel a gyakorlattal született!Az életből és az életbe töröltek és toldottak részeket!

2012. szept. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!