Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Leirnatok kerlek a sajat...

Leirnatok kerlek a sajat megtereseteket?

Figyelt kérdés

Mi vezetett ra es hogyan dontottetek Isten mellett(pl.hosszu folyamat volt)? Mi valtozott a dontes utan? Mennyire sikerul nem vetkezni?

Megfordult esetleg a fejetekbe, hogy megis jobb volt a "husos fazakak" mellett?


Nagyon erdekel minden tapasztalat! Elore is koszonom a valaszokat!


2012. szept. 29. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Már nem haragudj de a teremtő, nem tiltja a hús fogyasztását.


egyébként az vezetett rá, hogy a semmiből nem keletkezhetett ez a sok szép minden, és minden élőnek, kell hogy legyen egy élő forrása.

Nem jobb mindig a "húsos fazekak" mellett.


Egy nagyon jó példabeszéd Bölcs Salamon király írta:

"Jobb a zöldségféle ott ahol béke van, mint a hizlalt állat, ahol van háborúság.


Zsömle/lány

2012. szept. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, de szerintem felreertettel. A "husos fazakak" alatt azt ertettem, hogy mielott valaki Isten mellett dont lehet olyan eletmodot folytat (tobb mindent megenged maganak) amirol majd le kell mondania ha a keskeny uton akar jarni. Nagyon sok fiatallal elofordul, h Isten mellett dontenek aztan rovid idon belul felmerul bennuk ..megis csak jobb volt hetvegente leinni magukat a haverokkal netan egyejszkas kalandokba bonyolodni stb stb. lehet az ordog csabitasaval visszavagynak a hatarok nelkuli eletukre. Na remelem most mar ertheto.
2012. szept. 29. 21:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de nekem nem volt ez egyértelmű.

:)


Egyébként nem vágyom vissza, mert aki vissza megy a világba és már láttam nem egy ilyet, az akaratlanul is betölti a bibliában leírt elég csúnya helyzetét.


(2Péter 2:21, 22) . . .. 22 Az történt velük, amit az igaz példabeszéd mond: „Az eb visszatért a maga okádásához, és a megfürdetett disznó, hogy a sárban hemperegjen.”


(Máté 12:44, 45) . . .. 45 Akkor elmegy, és maga mellé vesz hét másik szellemet, magánál gonoszabbakat, és bemenve, ott laknak; és annak az embernek az utolsó állapota rosszabbá lesz az elsőnél. Így lesz ezzel a gonosz nemzedékkel is.”


(Héberek 10:26, 27) 26 Mert ha készakarva gyakorolunk bűnt, miután megkaptuk az igazság pontos ismeretét, akkor nincs többé áldozat a bűnökért, 27 hanem valami félelmetes ítéletvárás és tüzes féltékenység, amely meg fogja emészteni az ellenszegülőket.


Zsömle/lány

2012. szept. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire tudatosan választottad a "húsos fazekak mellett" kifejezést, de az Egyiptomból való kivonulás után a nép pontosan ezt sírta vissza, amikor már nagyon unták a mannát, hogy inkább ülnének Egyiptomban rabszolgaságban, de a húsos fazekak mellett...


Van egy dal, aminek ez a sztori a témája, kicsit viccesen:


Keith Green - So You Wanna Go Back To Egypt

http://www.youtube.com/watch?v=MD9W61KZYxk


Ez pedig ugyanaz a dal, csak a srác hangja miatt mutatom meg külön:

Marc Martel does Keith Green's "So You Wanna Go Back To Egypt" http://www.youtube.com/watch?v=KMfH2D1BcxU


Jelképesen valóban a régi életmódhoz való visszatérést jelenti, a rabszolgaság kívánását a szabadság helyett, a látszólag kellemesebb életformát, az ideig-óráig tartó örömökkel.


Üdv. :)

2012. szept. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolso! Fejen talaltad a szoget!:)
2012. szept. 29. 23:38
 6/8 A kérdező kommentje:

Zsomle/Lany Igen a zsido nep is visszavagyott de azzal nem szamoltak, ha vissza is ternenek az elozo rabszolgasagnal picivel rosszabb korulmenyek varnak rajuk, hiszen a farao biztos nem tart karokkal varja oket es tesz rola h legkozzelebb ne legyen lehetoseguk ujra elmenekulni.



Na de a kerdesemre is valaszolhatna valaki!:)

2012. szept. 29. 23:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem nevelkedtem vallásos családban, viszont érdeklődő gyerek voltam, minden érdekelt. Gyerekként ez abban nyilvánult meg, hogy rengetegféle különórára jártam, több hangszeren játszottam, több sportot űztem, több idegennyelvet tanultam, stb., szóval szinte minden érdekelt. Így az is érdekelt, hogy vajon létezik-e Isten. Ez a kérdés azon kevés dolog egyike volt, amelyre a családom nem tudott válaszolni. Én azonban tudni szerettem volna, hogy akkor most mi is a helyzet. Elkezdtem utánajárni a dolgoknak.

Első lépésként beszélgettem minden vallásos ismerősömmel, a lehető legtöbb világvallást, felekezetet megismertem. Sokat olvastam Isten, vallás témában. Mivel úgy gondoltam, hogy arra a kérdésre, hogy létezik-e Isten, legbiztosabban magától Istentől (ha létezik) kaphatok választ, imádkozni kezdtem. Sokat és kitartóan imádkoztam, készen arra, hogy akár az igenlő, akár a nemleges választ elfogadjam.

Közben folytattam a tájékozódást: az összes fellelhető gyülekezetbe ellátogattam, és figyeltem az érzéseimre.

Kutatásom pedig nem is volt hiábavaló... imáimra válaszul igen erősen érezni kezdtem, hogy igen, akit keresek, az létezik. Ekkor indultam el az úton, amelyen azóta is járok.

Természetesen volt olyan, hogy megfordultak a fejemben azok a bizonyos "húsos fazekak". Nem követtem el komolyabb hibákat vagy bűnöket, inkább csak balga, ifjúkori tévedéseim voltak. Mindig, amikor jött a kísértés, a segítségemre volt az, hogy tudtam, hogy az a helyes út, amelyen én járok, és hogy óriási hiba volna "eladni az elsőszülöttségi jogomat egy tál lencséért". Kísértések voltak, de sikerült erősnek maradnom. Ehhez rendszeres, mindennapi imára volt szükség, amely segített kitartanom.


Hogy hosszú folyamat volt-e: kb. fél évig tartott maga a "keresés". Ezt követte az élethosszig tartó fejlődés, amely... nos, nem éppen rövid. :)


Mi változott a döntés után: elhagyni való szokásaim nem igazán voltak, talán csak az öltözködésemet kellett egy kicsit szolidabbá tenni. Elkezdtem megszentelni az Úr napját, és komolyabban venni olyan dolgokat, mint pl. segítőkészebb, udvariasabb, becsületesebb... stb. lettem. (Előzőleg sem voltam bunkó vagy becstelen, de mivel akkor még iskolába jártam, néha puskáztam pl., és az ilyesmi dolgokat elhagytam.)


Mennyire sikerül nem vétkezni: pár kisebb "hülyeséget" leszámítva sikerült. Azóta családot alapítottam, már szülő vagyok. :)

2012. szept. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:) Jo volt olvasni, hogy milyen kitarto vagy es, hogy a rendszeres ima sokat segitett! Sok boldogsagot a csaladodnak!
2012. szept. 30. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!