Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Minden asszony aki befedetlen...

"Minden asszony aki befedetlen fovel imadkozik avagy profetal megcsufolja az O fejet" Ezt miert hagyjak figyelmen kivul egyes vallasokba, vagy ez annyire nem fontos?

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 17:04
 1/7 yuda ***** válasza:
84%

Az ószövetség abból állt, hogy tele volt szabályokkkal: parancsolatok, tiltások, és azokat kellett betartani. Ha valaki betartotta volna mind a 613 parancsolatot, egyet sem kihagyva, akkor megigazult volna, de erre nem volt senki képes.


Újszövetség a hit általi megigazulást hozta be, ami azt jelenti, hogy óva int mindenkit, hogy bizonyos cselekedeteknek ne tulajdonítson olyan jelentőséget, mint az ószövetség idejében, mert ha a hívők, akik befogadták Jézust a szívükbe, azt hogyan tették meg?

Hit által, vagy valamilyen szabályt kellett betartaniuk?

Hit által igaz?!

Ha most hit által lehet üdvözülni, Isten szeretetéből fakadó kegyelem által, akkor elkezdjünk visszatérni a cselekedetek általi megigazulásokhoz.

Úgy gondolom nem.

Pogányoknak -szebb fordításban nemezeteknek- nem kell Izraeli szokásokat, liturgiákat betartaniuk, csak a vérevés van tiltva és a fúlvaholt állat húsából ne egyél.

Többi rád van bízva.

Kényszeríteni, manipulálni semmiképpen nem szabad.

Ha te úgy érzed igeibbnek magad, akkor hordj kendőt... ha hiszed, hogy Isten kendő nélkül is betölt a Szentlelkével, akkor ne hordj. Legyen neked a te hited szerint!

Szabadságra hívott el bennünket az Úr, ne legyünk szokások rabjaivá, minekutánna megismertük az Urat.

Ha mégis akar valaki más szokás tartani, az legyen az ő magánügye, de ne terhelje vele a közösséget.

2012. okt. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tiszta es ertheto! Ma is tanultam valamit:) Koszonom a valaszt!
2012. okt. 11. 17:49
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Az Úr áldjon benneteket!

Olvassátok már el a fejezetet is! Nem kendőhordásról van szó!!!


Csak egy kis részlet:


1Kor 11

3. Akarom pedig, hogy tudjátok, hogy

minden férfiúnak feje a Krisztus; az

asszonynak feje pedig a férfiú; a

Krisztusnak feje pedig az Isten.

4. Minden férfiú, a ki befedett fővel

imádkozik avagy prófétál,

megcsúfolja az ő fejét.

5. Minden asszony pedig, a ki

befedetlen fővel imádkozik avagy

prófétál, megcsúfolja az ő fejét,

mert egy és ugyanaz, mintha

megnyiretett volna.

2012. okt. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kérdés. Én személy szerint azt tudom rá válaszolni, hogy azért, mert a fej befedése "le van járatva". Nem véletlenül van kendő az asszonyok fején sok faluban ma is (persze inkább az idősebbeken), csak a lényeg, ami miatt kellene, az elfelejtődött (szerintem ha megkérdezünk 10 asszonyt, hogy miért hordja, nem hiszem, hogy akár egy is a fenti Igével jönne). Ezt valaki vagy hitből csinálja, vagy ne csinálja. Az, aki befedett fejjel nagy hangon az egész utca előtt szidja a férjét (láttam már ilyet), ne hordjon kendőt. Így értettem a lejáratást.

Ez nem zárja ki, hogy egyszer majd hordok kendőt imádkozáshoz (nekem még biztos nem kell, mert nem vagyok férjnél), de nem 100%. Szerintem ez egy olyan dolog, amit Isten a mostani időben elnéz, és mindenkinek a lelkiismeretére bízza.

2012. okt. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Azért hagyják figyelmen kívül, mert ez a szabály így szó szerint annak a kornak az emberének szól, amiben íródott. Akkor a nőknek a kibontott haja, amit nem takart el a paráznaság egyik jelképe volt. Ma már megváltoztak a szokások, a kibontott hajról senkinek sem a rossz lányok jutnak eszébe.

Mai nyelvre ezt úgy lehetne átfordítani, hogy ne menj miniszoknyában és kivágott felsőben templomba!

2012. okt. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért kellett szerintem a kendő mert egy szép nőnek az arca és a haja nagyon el tudja vonni a figyelmet minden másról a templomban. Ez ma is így van, és nem hiszem hogy Isten előtt az mentség lenne erre hogy ma mások a szokások. De persze az se lenne helyes (sőt az még rosszabb lenne) ha minden nőre kendőt erőltetnénk.
2012. okt. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Felhívnám az első válaszoló figyelmét, hogy egy Újszövetségi igével van dolgunk, 1 Korintus 11:6


Szóval ez egy jó kérdés! :)


Amúgy az első hozzászólásra válaszul írnék egy ígét:


Róma 3:31 A törvényt tehát hiábavalóvá tesszük-é a hit által? Távol legyen! Sõt inkább a törvényt megerõsítjük.

2012. okt. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!