Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol található a Bibliában ez...

Hol található a Bibliában ez a rész?

Figyelt kérdés

Valószínűleg katolikus Bibliában van, de nem vagyok benne biztos.

Évek óta a fejemben van és rengetegszer beugrik, de a Bibliában sehol sem találom.

Valami ilyesmi a lényege, hogy Jézus mondja valakinek, hogy ne rágódjon túl sokat azon, hogy teljes mértékben felfogja Istent az eszével, mert embernek nem lehetséges és bele fog őrülni. Ezt valami példában mondja el.

Ha jó emlékszem, akkor egy vödörről van szó, amelynek véges a térfogata, és ha több vízcseppet csepegtetünk bele a tengerből, akkor kicsordul.


Előre is köszönöm a választ!



2012. okt. 14. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Sehol. Valószínűleg valami apokrif, azokat nem ismerem.
2012. okt. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a poén, hogy én sem ismerem:)

Mindegy. Lehet csak információ kavarodás történt...

2012. okt. 14. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:

A nemzetek annyi mint egy csepp víz a vödörben. Valószínű, hogy Isten nagyságáról van szó, az összes emberhez képest.

Valami ilyesmit jegyeztem meg , benne van a Bibliában, de nem jut eszembe, hogy hol.

Talán valaki tudja.

2012. okt. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A csepp-re kerestem rá.


Iz 40,15 - Lám, a nemzetek olyanok előtte, mint a vízcsepp a vödörben, csak annyit számítanak, mint porszem a mérlegen, a szigetek íme annyit érnek, mint a porszem.

2012. okt. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy erre gondolsz:


Lukács 18.26

Erre hallgatói megkérdezték: "Hát akkor ki üdvözülhet?" Ezt felelte: "Ami az embernek lehetetlen, az az Istennek lehetséges."

2012. okt. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az isten pedig semmi más, mint az emberben lakozó halhatatlan lélek,

aki poklokra (=kettős világokba) szállott alá

2012. okt. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!