Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Interneten lehet valahol...

Interneten lehet valahol zsidó istentiszteletet megnézni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen csak kíváncsi vagyok, érdeklődöm. Semmi rossz szándékom sincs.

2012. okt. 14. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Nem hiszem, de ha érdekel, menj el nyugodtan egy zsinagógába. Hozzánk is jönnek néha keresztények érdeklődni, megmutatjuk nekik a dolgokat, válaszolunk a kérdéseikre.
2012. okt. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam már zsinagógában, tudta a férfi aki az ajtóban fogadta a betérőket, hogy nem vagyok zsidó, de barátságos volt.
2012. okt. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ááá... Így olvastam az előző választ: "... tudta a férfi aki az ajtóban fogadta a betÖrőket..." :)))


Amúgy nem vettem még részt zsidó istentiszteleten, de én is kíváncsi lennék rá.


Üdv. :)

2012. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Sok helyen már nem a zsinagógában vagy annak főtermében imádkoznak (főleg vidéken) ezért érdemes korábban beszélni a gondnokkal, hogy mikor hol kezdődik pontosan. Egyáltalán nem zárkóznak el, ha lány vagy azért valami hosszabban menj, de reform helyen simán lehetsz nadrágban is. Fiúknak adnak nálunk pl kippát.

Magyarországon jiddisül imádkoznak (a legtöbb helyen), Izraelben héberül.

2013. febr. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

+Ja interneten biztos nincs fenn sok minden mert shabbaton tilos elektronikus dolgokat ki-be kapcsolni, nem hiszem hogy sok felvétel lenne.

Kisebb áldások viszont (hanukkai gyertyagyújtás) vannak

http://www.youtube.com/watch?v=Kb7q7ztFOPc

2013. febr. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!