Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy van az öröklés Jehova...

Hogy van az öröklés Jehova Tanúinál?

Figyelt kérdés
Nemrég halt meg az egyik ismerősöm, aki Jehova tanúja volt. Gyermeke nem született. Csak felesége volt. A vagyonát ki örökli? A gyülekezet vagy a felesége? Azért kérdezem, mert kíváncsi vagyok. Hallottam ezt is azt is a dologgal kapcsolatban.
2012. okt. 18. 22:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
a gyülekezet semmit nem örököl, csak a feleség.
2012. okt. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A magyar jog felsorolásszerűen meghatározza a törvény alapján öröklésre jogosultak körét. Általánosságban ezek: a rokonok, a házastárs és legvégül az állam. A gyülekezetnek nincs joga rátenni a kezét az örökségre, hacsak nem volt végrendelete az illetőnek.
2012. okt. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Pontosan. Csak akkor lesz a Társulaté a "vagyon" ha a tulajdonos így rendelkezett. De első sorban a feleségé, mert Ő az első számú rokon, és automatikusan az Övé az örökség.


Mindig az írás a döntő, és nem a szó, ezt ebben az értelemben kell betartania a társulatnak is akik nem a vagyonért tartják a testvéreket.

a többi rossz indulatú pletyka.

2012. okt. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
29%

Sajnos ha elvált volt a férfi, a vagyon az övé volt.

Ha JT volt az illető, biztos, hogy a szervezetre íratta a vagyonát.

Az ismerősöd házát eladja az őrtorony társulat, és a pénzt utalják a Watchtower Zrt bankjába.

Igy kerül a magyar vagyon Amerikába.

Nekem is volt egy tanú ismerősöm, akinek a vagyonát nem a gyerekére, hanem a társulatra hagyta.

2012. okt. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%

"Sajnos ha elvált volt a férfi, a vagyon az övé volt.

Ha JT volt az illető, biztos, hogy a szervezetre íratta a vagyonát.

Az ismerősöd házát eladja az őrtorony társulat, és a pénzt utalják a Watchtower Zrt bankjába.

Igy kerül a magyar vagyon Amerikába.

Nekem is volt egy tanú ismerősöm, akinek a vagyonát nem a gyerekére, hanem a társulatra hagyta."


itt nem volt elváltról szó.

De ha el is vált, akkor is a törvényes örökös örököl, akár gyerek, akár szülő, akár testvér, attól függ, hogy ki marad az elhalt után. Ha senki, akkor viszont az állam örököl. Kivéve, ha végrendelet van.

De még végrendeletnél is van a köteles rész, ami jár a törvényes örökösöknek.

2012. okt. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
16%

Nos nem tudom miért kell feketíteni. Nem csak a Tanúk élnek ezzel az akaratukkal.

Hányan és hányan vannak akik erre vagy arra a szervezetre hagyják az örökségüket, és még sem kritizálják őket.


Ha van valamid, akkor szabadon dönthetsz kire hagyod.

ettől még nem kell halálra ítélni másokat.

Egyesek ezt a szervezetet támogatják a hozzájárulásukkal, mások arra.

Ha nem a gyermekére hagyta, akkor biztos meg volt az oka.

Hányan a macskájukra, kutyájukra hagynak vagyont, ahelyett, hogy szét osztanák, de még sem pellengérezik ki ezeket az embereket.

2012. okt. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Látod itt van az amit mindig titkolni kell, nem lehet leírni a saját tapasztalatomat, mert védekező állásba helyezkedsz.

Ami megtörtént az megtörtént. A hallomásokkal nem foglalkozom.

De ha nem lenne igaz, nem írtam volna vissza kedves JT.


Azért mert valaki Jehova Tanúja miért kell begyűjteni más országok vagyonát. Talán Jézus ezt tette?

Visszavonnám ezt a törvényt, hogy valaki Istenre hivatkozva vagyonokat fogadjon el, vagy ráírassa azt egy vallásszervezetre. Főleg ha nem is Magyar országon marad a pénz. EGY SZEGÉNY ORSZÁG ILYEN ADAKOZÓ? NEKI KELLENE KAPNI.

Ha nem tudják másnak adnia a pénzt? Ott a sok éhező, az árva, az özvegyek.

Komolyan olyan mintha nem is Magyar lennél. Talán te nem innen kapod a fizetésed?

Jól be oltottak téged a Tanúk.


Kedves KÉRDEZŐNEK !

Ne haragudj, hogy egy kicsit agresszív voltam, pont a te kérdésednél, de ennél az örökösödési dolgoknál mindig figyelj, mert becsaphatnak.

2012. okt. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát! Szabad vélemény nyilvánítása van mindenkinek. Kedves utolsó! Nincs semmi gond!!!:) Köszönöm a Te válaszod is! Szép napot mindenkinek!
2012. okt. 19. 12:44
 9/17 anonim ***** válasza:
9%

Tévedsz kedves Barátom.

A társulat Magyar országi hivatala nem küldi ki a pénzt Amerikába.

Egyébként relative vagyok Magyar.

Nálunk ilyen nemzeti felfogás nem létezik.Mindnyájan testvérek vagyunk, és nem szakadunk nemzetiségekre, a világban létezik, ilyen értelmezés. Egyébként, honnan veszed ezeket, hogy Amerikába vándorol a pénz?

ekkora hülyeséget nem hallottam.

Valamelyik rossz indulatú ki közösített személy terjeszti az Isten ellenes propagandáját.

Ami önkéntes adományaink vannak azok az Isten népének fenntartására mennek, mint máshol, és havi szinten számla jelentés van a gyülekezetekben, hogy mennyi összeg jött be és mennyit költöttek villanyra, fűtésre, egyéb kiadásokra, tisztító szerekre,felújításokra, királyság termek építésekre, kiadványok előállítására stb.

Mindenki utána nézhet a számláknak, ki van téve a fali újságra.Itt nincsenek titkolózások.


De egyébként már többször próbálták ezzel az örökösödéssel történő dologgal bemocskolni a tanúkat,itt a gyiken.

Komolyan mondom, mindent kitalálnak, csak hogy valamilyen hibát találjanak Isten népe körében, míg a világban elkövetett galádságokat sem pellengérezik ennyire ki.

De hát ez is meg van írva, ezért aztán nem veszem bántásnak, mert fognak még ellenünk mocskolódni még az életünk is kétséges lesz hamarosan.

2012. okt. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem foglalkozna senki veletek, ha nem hívnátok fel magatokra a figyelmet.

Engem meg hiába akarsz megfélelmíteni, mint annyiszor ha neked nem tetsző esetet, vagy bármit írok.

Azt, hogy mi lesz annyira biztosra tudod, akkor csak embertől lehet, Isten nem fogja szóról szóra beteljesíteni a Bibliát. Az Isten nem ember.

2012. okt. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!