Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Voltatok már gyónni templomban?

Voltatok már gyónni templomban?

Figyelt kérdés

Milyen volt? Miket mondott ? Jó érzés volt utána?

érdekel a téma, kíváncsi lennék milyen lehet


2012. okt. 20. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Voltam régebben többször is :D

Egy időben jó volt, aztán úgy érztem, hogy nem tartozik a papra az én magánéletem és nincs szükség rá a bűnbocsánathoz.

De inkább az utóbbi miatt...Az első csak kifogás.


Én amikor előszőr áldoztam akkor éreztem nagyon jó dolgot, melegséget, megkönnyebülést, szeretetet, elégedettséget stb...

De ilyesmit (melegséget) már éreztem akkor is, amikor kicsi koromban szinte tiszta erőből neki csapódtam egy fém oszlopnak.

Persze nem lett belőle semmi bajom.


Szeretnél gyónni? Mert akkor keress egy papot.:)


Erről most egy másik story jutott eszembe az elektromos tűzzel, de azt mondjuk most inkább kihagyom:D

2012. okt. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Voltam már elég sokszor, évente kétszer-háromszor szoktam menni, régebben gyakrabban mentem.

Jó érzés utána, mindig mást szoktak mondani, meg attól is függ, hogy ki a gyóntató éppen.

2012. okt. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Így zajlik:

1. Köszönés


DICSÉRTESSÉK A JÉZUS KRISZTUS!


(Pap: Mindörökké Amen)



2. Keresztvetés


AZ ATYA A FIÚ ÉS A SZENTLÉLEK NEVÉBEN.


GYÓNOM A MINDENHATÓ ISTENNEK ÉS NEKED LELKIATYÁM, HOGY LEGUTÓBBI GYÓNÁSOM ÓTA EZEKET A BŰNÖKET KÖVETTEM EL:


3. Mikor gyóntam utoljára?


nap, hét, hónap, év

AZÓTA EZEKET A BŰNÖKET KÖVETTEM EL: / vagy


KISKOROM ÓTA EZEKET A BŰNÖKET KÖVETTEM EL:



4. Elkövetett bűneim, mulasztásaim!


LELKITÜKÖR



I. Istennel való kapcsolatom



Imádkoztam rendszeresen? Reggel is? Este is?


Törekedtem-e arra, hogy imádságom összeszedett legyen?


Vagy csak figyelmetlenül imádkoztam esetleg az ágyban fekve?


Olvasom-e néha a szentírást?


Szégyelltem-e mások előtt keresztény voltomat?


Tiszteltem-e az Istennek szentelt személyeket, helyeket, tárgyakat?


Szoktam-e csúnyán beszélni? Káromkodtam-e?


Használtam-e feleslegesen Isten vagy a szentek nevét? Használtam-e durva szavakat?


Részt vettem-e vasárnap a szentmisén? Nem szoktam elkésni?


Dolgoztam-e vasárnap pénzkereső munkát? Igyekeztem-e ünneppé tenni a vasárnapot játékkal, pihenéssel?



II. Embertársaimmal való kapcsolat



Szívesen segítettem szüleimnek, nagyszüleimnek? Meglepem-e néha szüleimet valami apró kedvességgel?


Van-e türelmem az öregekhez? Hallgatok-e tanácsaikra?


Voltam-e udvariatlan, pimasz, szemtelen?


Vigyáztam egészségemre, magam és mások életére és környezetemre?


Viselkedésemmel adtam-e jó példát másoknak? Okoztam-e botrányt? Fogyasztok-e káros élvezeti cikket: alkohol, cigaretta, drog?


Kiálltam-e mindig az élet védelmében a fogantatástól a természetes halálig? Adtam-e tanácsot abortuszra, eutanázia végzésére? Beleegyeztem-e hasonló tettbe? Részt vettem-e verekedésben, leszámolásban?


Gondoltam, néztem, vagy tettem-e szemérmetlent, paráznát?


Néztem-e szemérmetlen filmet, jelenetet, beszéltem-e parázna tettről? Tettem-e magamon, vagy mással valami szemérmetlent? Önkielégítést végzetem-e? Mással voltam-e együtt? Használtam-e óvszert, fogamzásgátló szereket, abortáló tablettákat?


Loptam-e? Kicsi értéket sem? Tudok-e anyagi beosztással élni?


Talált tárgyat visszajuttattam-e a tulajdonosának? Sikkasztottam-e, csaltam-e, elnéztem-e mások ilyen tettét?


Megbízható becsületes vagyok-e? Mondtam rosszat másról (rágalmaztam)? Beszéltem más hibájáról (pletykáltam)?


Ígéretemet mindig megtartottam?


Vállaltam-e mindig tettemért a következményeket?


Törtem-e házasságot? Van-e kétes kapcsolatom?


Nem voltam irigy? Nem kívántam más képességét, tulajdonát?



III. Önmagammal való kapcsolat



Kötelességeimet megfelelően elvégeztem?


Voltam-e torkos, válogattam-e az ételekben? Voltam-e falánk?


Nem voltam önző, vagy durva?


Nem csábítottam valakit rosszra? /lopásra, hazugságra, csalásra/


Kész voltam-e mindig segíteni a másiknak?


Jó példát adtam a másiknak viselkedésemmel?


Eleget sportolok, pihenek?



Miben lettem jobb az Isten segítségével elmúlt gyónásom óta?



Ha mindent bűnömet elsoroltam, akkor azt mondom:


TÖBB BŰNÖMRE NEM EMLÉKSZEM.



5. Meghallgatom a pap szavait


Elégtételt kapok, amit minél hamarabb el kell végeznem.



6. Elimádkozom a bánatimát:


TELJES SZÍVEMBŐL BÁNOM MINDEN BŰNÖMET, MERT AZOKKAL AZ ÚRISTENT MEGBÁNTOTTAM.


ERŐSEN FOGADOM, HOGY ISTEN SEGÍTSÉGÉVEL A JÓRA TÖREKSZEM A BŰNT ÉS A BŰNRE VEZETŐ ALKALMAT ELKERÜLÖM.



7. Az Atya feloldozást ad. Miközben áldást ad keresztet vetek és a végén mondom: AMEN



8. Pap: Magasztaljuk Istent, mert jóságos hozzánk!


Gyónó: MERT ÖRÖKKÉ SZERET MINKET!


Pap: Isten megbocsátotta bűneidet, menj békével!


Gyónó: ISTENNEK LEGYEN HÁLA!



9. Köszönés


DICSÉRTESSÉK A JÉZUS KRISZTUS


Ezután, ha tényleg megvizsgáltad lelkiismereted, tényleg megbántad bűneidet akkor feloldozva érzed magad és egy rendkívüli öröm fog el ami nem olyan mint más örömök (pl. egy finom ételt enni vagy ilyesmi).

Persze még el kell végezni az elégtételt.

Közben én elég feszültnek érzem magam hiszen nehéz dolog bevallani a bűneidet, főleg egy papnak.

De erre szükség van, hiszen ilyenkor a papot meg lehet kérdezni arról is hogy miért bűn ezt meg ezt tenni, hogyan lehet megállni hogy ne tedd, stb.

Ajánlom neked is hogy menj el.


Menyus

2012. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
Ha valaki azt be akarja nekem magyarázni, hogy bármi rosszat teszek, az alól 1 földi személy feloldozást adhat körberöhögöm 1 órán keresztül >.< Bár nem hiszek semmiben, de abban biztos nem hogy ez így működne...szóval NEM!
2012. okt. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki azt be akarja nekem magyarázni, hogy bármi rosszat teszek, az alól 1 földi személy feloldozást adhat körberöhögöm 1 órán keresztül >.< Bár nem hiszek semmiben, de abban biztos nem hogy ez így működne...szóval NEM!"


Ha egy földi személy adna feloldozást, akkor én se mennék gyónni, és én is körberöhögném... :))

2012. okt. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mustafa33 ***** válasza:
100%
Mivel bűn olyat ígérni Istennek, amiről már ígéréskor tudodd, hogy nem tartod be, ezért mikor elkezded sorolni a bđneidet, elsőnek azt mond: hazudok. Íghy jelen időben, kijelentő módon. Mert a végén meg kell ígérned, hogy bánod és többé nem teszed a büneidet. pedig tudod jól, hogy torkoskodni fogysz, káromkodni, paráználkodni... mert meber vagy és gyarló. Én így csinálnám ha még valaha gyónnák, de nincs szándékomban.
2012. okt. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyónáskor nem a pap oldoz fel, hanem Isten. Ez az, amit a nem katolikusok (és nem is ortodoxok) nem tudnak, mivel anélkül tartják hamisnak a katolicizmust hogy nem is ismerik.

Papra azért van szükség mert tanácsokat ad, ill. megszabja az elégtételt


Most külön kitérek az elégtételre:

Az elégtétel lehet imádkozás és lehet cselekedet is. Ha imádkozás akkor az nem azt jelenti, amit a legtöbb nem katolikus gondol, hogy ledarálod a szöveget és kész. Azt jelenti, hogy az imát átérzed, hogy közeledsz istenhez. Nem monológként mondod az imát, hanem párbeszédként. Közben is gondolkodsz azon hogy Isten mit válaszol. Közben vizsgálod lelkiismereted.

Ha pedig cselekedet az elégtétel, akkor az általában a hibád jóvátétele, pl. gyilkosoknál feladni magad a rendőrségen, vagy ha valakit megbántottál akkor bocsánatkérés, stb.


Egyébként gyónáskor azt fogadod meg hogy kerülöd a bűnt, hogy teljes szívedből igyekszel nem vétkezni. Az más dolog, hogy ez valószínűleg nem fog sikerülni.

2012. okt. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

>>Ha valaki azt be akarja nekem magyarázni, hogy bármi rosszat teszek, az alól 1 földi személy feloldozást adhat körberöhögöm 1 órán keresztül.<<


Te kiröhögnéd Jézust?

"Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad." (Jn 20,23)

2012. okt. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!